REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Białołęka

wypoczynek

 

Kajakiem po Kanale Żerańskim. A może spływ rzeką Mazowsza?

  19 lipca 2022

Kajakiem po Kanale Żerańskim. A może spływ rzeką Mazowsza?
Fot. Michał Kamiński, Fundacja Ave

Rozpoczyna się druga odsłona "Białołęckiej Akademii Kajakowej", która w pierwszej edycji biła rekordy popularności i skutecznie zachęcała do aktywności fizycznej całe rodziny.

REKLAMA

- W tym roku przygotowaliśmy dwie propozycje - mówi Bartłomiej Włodkowski z Fundacji Ave, animującej przedsięwzięcie. - W pięć kolejnych piątkowych wieczorów od 22 lipca zapraszamy na bezpłatne "spacery" kajakowe po Kanale Żerańskim, natomiast w weekendy na spływy rzekami Mazowsza.

REKLAMA

Kajakiem po Kanale Żerańskim

Piątkowe "spacery" kajakowe rozpoczynać się będą w Porcie Żerańskim o godz. 17.30, a zakończą o zmroku.

Nie ma z góry zaplanowanego dystansu do pokonania. - Nasi ratownicy i przewodnicy dostosują trasę do możliwości i kondycji uczestników - mówią organizatorzy. - Zaplanowaliśmy też krótki instruktaż z wiosłowania i prowadzenia kajaka.

Udział jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc przez stronę internetową fundacjaave.pl.

REKLAMA

Weekendowo Orzycem, Skrwą i Wkrą

24 lipca można popłynąć Orzycem, 14 sierpnia Skrwą Prawą, a 4 września Wkrą. Zaplanowane szlaki są dostępne dla wszystkich, niezależnie od doświadczenia wodniackiego. Wyjątkiem jest Skrwa, na którą organizatorzy zapraszają osoby, mające doświadczenie, wszak rzeka obfituje w zwałki, bystrza i rozmaite przeszkody.

- Płyniemy w dwuosobowych kajakach polietylenowych, dzieci muszą być pod opieką osoby dorosłej. Każdy może czuć się z nami bezpiecznie. Wyprawy zabezpieczają bowiem uprawnieni przewodnicy oraz ratownicy WOPR - podkreśla Włodkowski.

Każdy z trzech spływów startuje sprzed białołęckiego ratusza o godz. 9. Powrót w to samo miejsce ok. godz. 17-18. Fundacja zapewnia transport busami na miejsce startu spływu oraz z powrotem. W przypadku niepogody impreza zostanie przełożona na inny termin, a zapisani uczestnicy zostaną o tym poinformowani telefonicznie.

Obowiązują zapisy poprzez stronę internetową fundacjaave.pl. Po wypełnieniu formularza zgłoszone osoby otrzymają mailowe potwierdzenie o zapisie na spływ. Koszt udziału: 35 zł osoby dorosłe, 15 zł dzieci i młodzież do lat 18.

(red)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA