REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

sport

 

Baseny przy Inflanckiej po modernizacji pękają w szwach

  5 lipca 2022

Baseny przy Inflanckiej po modernizacji pękają w szwach
źródło: Facebook / Ośrodek Inflancka AKTYWNA WARSZAWA

Nowy basen sportowy, zjeżdżalnia, gejzery i odnowione boisko do siatkówki - to atrakcje, z których od 1 lipca można korzystać przy ul. Inflanckiej. To kolejny obiekt na świeżym powietrzu, po Parku Wodnym Moczydło, który został odmieniony i przebudowany.

REKLAMA

- Bardzo się cieszę, że przebudowa basenów przebiegła zgodnie z planem, a mieszkańcy mogą już korzystać z tej sportowo-wypoczynkowej przestrzeni w sercu naszego miasta. Zapraszam tu szczególnie w upalne, wakacyjne dni - mówi wiceprezydent Renata Kaznowska.

Baseny Inflancka: co powstało?

Prace modernizacyjne rozpoczęły się zaraz po sezonie letnim w 2021 roku. Baseny, zjeżdżalnie, plac zabaw. Moczydło rusza po przerwie Baseny, zjeżdżalnie, plac zabaw. Moczydło rusza po przerwie
Popularny park wodny na Woli przygotowuje się do sezonu letniego.
Całkowicie przebudowano basen zewnętrzny o długości 25 metrów z częścią relaksacyjną, zamontowano 50-metrową zjeżdżalnię oraz dodatkowe atrakcje wodne takie jak: gejzery i masaże. Udało się także wygospodarować miejsce na foodtrucki, gdzie można coś zjeść i napić się zimnych napojów.

Również otoczenie odnowionego basenu bardzo się zmieniło. Postawiono nowe ogrodzenie i położono chodniki, zamontowano nowoczesne nagłośnienie, monitoring, system nawadniania terenów zielonych oraz przygotowano piaszczystą i trawiastą plażę, a także boisko do piłki plażowej, które powstało w miejsce asfaltowego. W ramach przebudowy dostosowano obiekt do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Koszt całej modernizacji wyniósł 9 mln zł.

Wstąp do księgarni

Baseny Inflancka: ile kosztuje bilet?

Jak poinformował administrator obiektu - Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" - w pierwszych dniach wszystkie bilety na otwarte wodne obiekty zostały wyprzedane. Zainteresowanie warszawiaków jest ogromne. Ośrodek Inflancka jest czynny od 10:00 do 20:00, bilet normalny po godz. 15:00 kosztuje 26 zł, zaś ulgowy 18, bilet całodniowy normalny - 31 zł, ulgowy - 23 zł. Bilety są do nabycia online.

(jr)

.
 

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA