REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski »

 

Obrońców Tobruku: kolejna "amerykańska" propozycja sportowa

  16 lutego 2023

alt='Obrońców Tobruku: kolejna "amerykańska" propozycja sportowa'
źródło: PZBall - Polish Baseball & Softball Federation

Baseball i softball są w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych sportów na świecie, a kobieca reprezentacja Polski w softballu w pierwszej światowej dwudziestce. W Warszawie nie mają żadnej bazy sportowej. Jeden z mieszkańców chciałby to zmienić.

REKLAMA

O ile baseball jest dość dobrze kojarzony w Polsce za sprawą amerykańskich filmów, poprzez charakterystyczną czapeczkę z daszkiem potocznie zwaną bejsbolówką czy też drewnianą pałkę, o tyle softball jest kompletnie nieznany. To gra podobna do baseballu, różniąca się tym, że jest rozgrywana na mniejszym boisku, większą piłką oraz lżejszym i grubszym kijem.

Baseball w Warszawie

- Niestety w Warszawie nie uświadczymy nawet jednego boiska do uprawiania tych popularnych w Ameryce i Azji dyscyplin - przekonuje Christopher Sweeney, który za sprawą budżetu obywatelskiego na 2024 rok chciałby to zmienić. Zadaszony skatepark z lodowiskiem i parkiem trampolin na Bemowie? Byłby największy w Polsce Zadaszony skatepark z lodowiskiem, wrotkowiskiem i parkiem trampolin powstanie w Warszawie?
Największy w Polsce wielofunkcyjny, zadaszony obiekt z przeznaczeniem na skatepark, lodowisko, park trampolin i wrotkowisko przy Obrońców Tobruku na Bemowie - taką inwestycję wymarzyli sobie mieszkańcy warszawskiej dzielnicy.

Za ponad 3 mln zł proponuje on budowę boiska do gry w baseball i softball, najlepiej o wymiarach 140 na 140 metrów wskazując przy tym aż pięć ewentualnych lokalizacji: okolicę Centrum Olimpijskiego, Pole Mokotowskie, teren pod Trasą Łazienkowską przy Zaruskiego, park Agrykola naprzeciwko Ambasady Królestwa Hiszpanii oraz zewnętrzny teren przy hali sportowej bemowskiego OSiR-u przy Obrońców Tobruku 40.

Kup bilet

Komu posłuży boisko?

- Oficjalnie boisko przeznaczone będzie jako baza rozgrywek ligowych warszawskich drużyn oraz potencjalna baza treningowa do zgrupowań reprezentacji Polski. Rekreacyjne boisko posłuży do otwartego użytkowania przez mieszkańców stolicy, organizacji bezpłatnych warsztatów, szkolnych zajęć wychowania fizycznego oraz sparingów organizowanych w ramach akcji promocyjnej dla osób zainteresowanych nauką nowych umiejętności bądź zapoznaniem się z zasadami softballu i baseballu - wyjaśnia pomysłodawca, który w ramach projektu zaproponował też akcję propagującą softball i baseball w stolicy, w tym bezpłatne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzone ze sprzętem przygotowanym oraz udostępnianym przez warszawskie kluby softballu i baseballu.

Póki co projekt jest oceniany pod kątem formalno-prawnym przez urzędników. Przypomnijmy, że teren przy Obrońców Tobruku zgłosili też w konkurencyjnym projekcie miłośnicy futbolu amerykańskiego. Dopiero po weryfikacji projekt ma szansę wzięcia udziału w czerwcowym głosowaniu mieszkańców nad budżetem obywatelskim Warszawy na 2024 rok.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# nnn

16.02.2023 14:01

Kolejni miłośnicy dziwnych sportów zgłaszają roszczenie do tego samego terenu. Ustawkę im zorganizować. Zwycięzca bierze wszystko.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024