REKLAMA

norblin lipiec 01 1norblin lipiec 01 2norblin lipiec 01 0
Puls Warszawy

handel »

 

Garażówki wracają na bazar Różyckiego

  11 kwietnia 2024

alt='Garażówki wracają na bazar Różyckiego'
źródło: UM Warszawa

Po zimowej przerwie na bazar Różyckiego na Pradze wracają wyprzedaże garażowe. Już w najbliższą niedzielę 14 kwietnia na najsłynniejszym targowisku w Polsce ponownie zagości lokalny handel w amatorskim wydaniu. Garażówki będą odbywać się raz w miesiącu.

REKLAMA

olowkowa rekrutacja trwa 2olowkowa rekrutacja trwa 0

Handel na bazarze Różyckiego to nie tylko część życia codziennego na Pradze, ale - jak uważa warszawski samorząd - także element niematerialnego dziedzictwa Warszawy.

Najsłynniejszy bazar w Polsce

Bazar Różyckiego działa od ponad 150 lat. Jednym ze sposobów jego unowocześnienia są organizowane od dwóch lat wyprzedaże garażowe wraz z wydarzeniami towarzyszącymi. Lokal po Empiku od lat stoi pusty. Co dalej? Lokal po Empiku od lat stoi pusty. Co dalej? Wkrótce miną cztery lata, odkąd zamknięto legendarny salon Empiku na rogu Nowego Światu i Alej Jerozolimskich. Mimo licznych zapowiedzi, przetarg na nowego najemcę wciąż nie został ogłoszony. Co dzieje się z jednym z najlepiej położonych lokali w Warszawie? Cykliczne wydarzenia przyciągnęły w ubiegłych latach tłumy, w tym roku może to być jedna z atrakcji dla spacerujących nową kładką z bulwarów na Pragę.

Wejście na bazar usytuowane jest prawie prostopadle od wylotu ulicy Okrzei, czyli zejścia z przeprawy po praskiej stronie Wisły.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Garażówki w Warszawie

Garażówki gromadzą miłośników przedmiotów retro w dziedzinie mody, biżuterii czy drobnej ceramiki. Sezon rozpoczyna się już w najbliższą niedzielę 14 kwietnia między 11:00 a 17:00. Udział, zarówno dla sprzedających jak i kupujących, jest bezpłatny.

Wyprzedaże garażowe na bazarze Różyckiego zaplanowane są jako wydarzenie cykliczne: 14 kwietnia, 12 maja, 9 czerwca 14 lipca, 11 sierpnia, 8 września i 13 października. Handlujący powinni wypełnić kartę rejestracyjną i przesłać ją na adres sekretariat.zptp@um.warszawa.pl

(jok)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

bck kino plenerowe 02 2bck kino plenerowe 02 0

Komentarze (3)

# Apa61

14.04.2024 00:26

Handel na bazarze raz w miesiącu. - Słuszną linię obrała nasza władza (cytat z filmu Miś).

# Agaj666

14.04.2024 07:00

Ale przeczytałeś że zrozumieniem ten długi i trudny artykuł? To zrób to jeszcze raz.

# Graba

17.04.2024 21:13

A co ze złodziejami? Na tym bazarze byli zawsze...

REKLAMA

bck akademia malucha 2bck akademia malucha 0
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

autoreklama tustolica 3autoreklama tustolica 0
Kup bilet

REKLAMA

Tech Research Studies 1Tech Research Studies 2Tech Research Studies 0

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 2olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 0

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida angielski 3olowkowa kraina swiatowida angielski 0

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA