REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

warzywniak

# nieśmiała

12.12.2003 14:36

Czy znacie ten warzywniak na rogu Światowida i Stefanika? Rzadko tam kupowałam bo i nie najtaniej i wybór towarów niewielki. Jakiś czas temu jednak wprowadzili sprzedaż pieczywa więc niemal codziennie tam wstępuje bo najbliżej po chleb i drobne sprawunki. Jest miło, obsługa zagaduje kupujących, stosunki sąsiedzkie, jak zdarza się, że zabraknie drobnych zawsze mozna donieść póżniej. I wszytsko fajnie tylko...
Sprzedawcy dokonuja obliczeń na karce papieru, czasem kalkulatrze, jest jakaś kasa ale jeszcze nie widziałam jej w ruchu, cen brak na widocznych miejscach (zdarzyło sie, że kupiłam tę samą rzecz po różnych cenach) - tym samym juz kilkakrotnie oszukano mnie na drobne sumy. Może to moja wina bo powinnam pilnować za co i ile płacę, ale jestem naiwna i wierzę w ludzką uczciwość. Dlatego znowu dziś byłam zaskoczona gdy w myślach obliczałam sobie ile mniej wiecej wydam (mniej wiecej bo nei wiem ile co kosztuje dokladnie) i zawsze wychodzi mi dwa, trzy złote drożej. Tłumaczyłam to sobie tym, że jakis skladnik jest tyle droższy a ja po prostu nie wiedziałam że tyle kosztuje i stąd nadwyżka. Dziś jednak dokładnie wiedziałam ile co kosztuje a jednak znów "ofiarowałam" złotówke za friko. Doszło to do mnie gdy już wyszłam ze sklepu. No cóż mogę pluć sobie w twarz, że jestem nieasertywna i nieśmiała w związku z tym jeszcze długo będę padac ofiarą takich procederów, ale was chciałam ostrzec.

 Rudolf

14.12.2003 10:34

To z tego wynika, że nie warto tam kupować bo sie poprostu nie opłaca.

# Mieszkaniec

15.12.2003 08:44

To się nazywa: patriotyzm gospodarczy.
Iść do budki np. warzywnej, kupić coś nieświeżego po cenie ustalanej na widok klienta, dać się oszukać przy wydawaniu reszty, głęboko się kłaniać w podzięce i jeszcze płakać razem babą z budki, że biedna, bo zgłasza tylko 1000 zł do opodatkowania.
Skoro antyreklama nie jest usuwana w Echu, to może należna reklama też się uchowa. Warzywniak na nowym bazarku, naprzeciwko piekarni Młociny: nigdy nawet grosika nie brakowało w resztach. Źródło wiedzy - moja żona, która w tym miejscu jeszcze nie prowadziła wojen z bezczelnością sklepikarzy.

REKLAMA

# żałobnica

15.12.2003 09:04

a mnie jest żal że zlikwidowali warzywniak na bazarku przy ćmielowskiej :(

# ergo

16.12.2003 09:13

ja kupuje w warzywniaku na Książkowej
choć drogo to blisko domu
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024