REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# usunkonto

17.06.2013 19:46

Ludzie, dajcie już spokój, nie kłóćcie się że "tramwaje są za głośne i śmierdzą" bo to wszystko stek bzdur, a jedynie spowalniacie prace i wkurzacie mieszkańców...

# Mikołaj

17.06.2013 20:01

a komu potrzebny ten tramwaj, kolejna nadzieja w Winnicy - nie poddawajcie się i zaskarżcie decyzję.

# Komentator

17.06.2013 21:02

To co Tumasz znów pomoże napisać odwołanie żeby jeszcze dłużej nie było tramwaju ? Jako pełnomocnik Białołęki z WWS ds. zbierania podpisów za odwołaniem Gronkiewicz jest do tego idealny. Przecież w 2006 r. to dzięki Gronkiewicz znalazł się na listach PO w wyborach do Rady Dzilenicy i został radnym Klubu PO. Koleś umie się ustawić. Wie z której strony wiatr wieje.

REKLAMA

# aaa

17.06.2013 23:31

super, czekamy!

# TRAMWAJ

17.06.2013 23:48

Ta linia tramwajowa będzie miała sen jedynie w przypadku skierowania jej od Winnicy do Legionowa a nawet do Zegrza.

# TRAMWAJ

17.06.2013 23:48

Ta linia tramwajowa będzie miała sens jedynie w przypadku skierowania jej od Winnicy do Legionowa a nawet do Zegrza.

REKLAMA

# Mikołaj

18.06.2013 00:50

do Zegrza i naokoło jeziora po jednym torze i będą się chwalić , że to napowierzchniowe METRO TRAMWAJOWE i taki kit mieszkańcom wcisną.Ale widzę, że niektórzy się cieszą bo w końcu jak jest tramwaj to Białołęka jest Warszawą

# aaaby

18.06.2013 09:00

Stać Legionowo na tramwaj?

# xyz

18.06.2013 11:48

No nie słabi mnie. A skąd radny Tumasz wie kiedy to ZTM będzie występował o wydanie decyzji i skąd tak dobrze wie co zrobią mieszkańcy Winnicy?

REKLAMA

# TRAMWAJ

18.06.2013 12:38

Mój wpis dotyczył sensowności linii tramwajowej, przeciez świetnie zdajecie sobie sprawę, że obecna linia tramwajowa na Tarchomin jest bezsensowna.

# xyz

18.06.2013 12:59

Uzasadnij to.

# TRAMWAJ

18.06.2013 13:23

Przebieg linii z Metra Młociny do Świdrów (tzw."ogryzek") nie wymaga uzasadniena, praktyka wykazuje bezsensowność, to jest AKSJOMAT.

REKLAMA

 troll

18.06.2013 14:55

A ja się zastanawiam po co rozbijać tą inwestycję na dwie części (do Mechoffera i potem do Winnicy). Przecież w takim przypadkuto trzeba będzie zrobić dwie pętle co na pewno wpłynie na koszty (sama realizacja i wykup gruntów). Jeśli możnaby to realizowac jdnym ciągiem to byłoby taniej i szybciej. Jedyny problem to to, że być może zakończyłoby się parę miesięcy później i nie byłoby się czym pochwalć na wyborach, a że drożej no t co z tego ??????

# Winnica

18.06.2013 15:35

#xyz napisał(a) 18.06.2013 11:48
No nie słabi mnie. A skąd radny Tumasz wie kiedy to ZTM będzie występował o wydanie decyzji i skąd tak dobrze wie co zrobią mieszkańcy Winnicy?
Bo ma kontakt z mieszkańcami? W przeciwieństwie do innych nic nie robię 21 radnych.

# sboy5

18.06.2013 20:03

@troll - wybory to jedno , ale pewnie wazniejsze jest to , ze kasy tak naprawde nie ma, te ktore byly rzekomo "przeznaczone" na pelna inwestycje dawno zapewno juz sotaly przejedzone na inne cele.
Zrobia do Menhoffera i tak juz pewnie na lata zostanie...

REKLAMA

# xyz

18.06.2013 20:38

Doceniam aktywność radnego Tumasza i cenię za sporo rzeczy jakie zrobił dla dzielnicy. Jeżeli jednak zamierza pomagać wiecznie protestującym z Winnicy w celu dalszego blokowania budowy linii tramwajowej to uważam , że może to być jego ostatnia kadencja jako radnego. Warto by się dobrze zastanowił.

# tuitam

18.06.2013 22:37

do xyz - to przecież Ratusz nie chce tej lini tramwajowej z uwagi na brak środków . Kasa miasta pusta , kasa państwa już wykorzystała w 87 procentach zakładany deficyt, dlatego przedkładają taką dokumentację aby pierwszoklasista mógł ją obalić. To prosta metoda, przesuwania w czasie, często stosowana. NIE my jesteśmy winni, my chcemy a winni są ONI ciągle blokują.. Prawda , że pieniądze są zabezpieczone na tą inwestycję ale to pieniądze jedynie wirtualne gdy będą realne przedłożą porządnie sporządzona dokumentacja i będzie linia tramwajowa.

# xyz

19.06.2013 07:32

Wydaje mi się , że Ratusz chce tej inwestycji i to bardzo. Przecież za rok wybory samorządowe. Jeśli jest dofinansowanie inwestycji środkami unijnymi i termin rozliczenia kasa na udział własny też na pewno jest.
Mieszkańcom Winnicy nie rozumiejącym , że miasto się rozrasta i chcącym za wszelką cenę mieszkać nadal w sielskim spokoju jak na wsi proponuję przenieść się kilkanaście kilometrów za granice miasta.Tam żaden tramwaj na pewno szybko nie dotrze.

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

19.06.2013 09:14, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 19.06.2013 09:14

To oczywiste, że realizacja linii tramwajowej jest tej dzielnicy bardzo potrzebna. Spodziewajmy się jednak protestów. Wiemy już, że pomieszkujący na zakończeniu trasy taki protest złożą. Dzięki nieistotnej z punktu widzenia interesów ogółu grupce przyjezdnych spod Olsztyna i takich, co zameldowani na stałe pod Łęczycą, trzymają Hondy w podziemnych garażach przy Modlińskiej, będziemy dalej patrzeć z rozbawieniem na podziemne inicjatywy drogiego nam Pana Waldka i zakrywać usta od śmiechu na widok pustej Dwójki turlającej się za dnia na ślepej trasie w dni powszednie... Cud będzie, jak do 2016 roku ten projekt zostanie zrealizowany na trasie do pętli technicznej(?) przy Mehoffera.

# TRAMWAJ

19.06.2013 11:46

#xyz napisał(a) 19.06.2013 07:32
Wydaje mi się , że...za granice miasta.Tam żaden tramwaj na pewno szybko nie dotrze.

Dlatego należy skończyć z zasadą "każdy sobie rzepkę skrobie" i wspólnie (Warszawa + województwo) rzeczoną linię tramwajową globalnie i sensownie skierować do Legionowa a nawet do Zegrza.
Podkreślam: przy współpracy.

# tuitam

19.06.2013 14:05

Jeszcze raz powtarzam, to nie kilku mieszkańców Winnicy blokuje tą inwestycję lecz blokuje zamierzony upór urzędniczy - tak jak My chcemy teraz tak ma być. i basta. Nikt nas nie będzie pouczać./ typowe jak w czasach socjalizmu/ Przecież instancje odwoławcze zawsze przyznają rację tym kilku powtarzam mieszkańcom Winnicy--- to gdzie tkwi błąd... Winnica to domy jednorodzinne i mieszkańcy mieszkają tam od zaszłości z pokolenia na pokolenie a nie tak jak ty Matka gdańska furmanką zajechałeś na Tarchomin Żeby uruchomić środki unijne należy mieć wkład własny - a on jest pusty.

REKLAMA

# tuitam

19.06.2013 14:44

Na ostatniej sesji Rady Dzielnicy Białołęki - radni zmniejszyli środki na budowę szkół przy Ceramicznej o 4,6 mln zł a przy Hanki Ordonki o 1.8 mln zł - a na tramwaj który w tej chwili nie jest aż tak bardzo potrzebny niż szkoły Warszawa wyda kilkadziesiat mln zł - a skąd

# z Dąbrówki

20.06.2013 10:40

Po co tramwaj do Legionowa, skoro Legionowo ma kolej? Po to, żeby im kolej pociachali? Przecież tramwajem z Legionowa przez Nowodwory będzie na pewno dalej i dłużej do Warszawy niż teraz pociągiem.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

20.06.2013 11:09

.... a skąd, pytasz? Platforma Obywatelska cygar nie zakupi w tym miesiącu :) I stąd.

REKLAMA

# TRAMWAJ

20.06.2013 13:06

#z Dąbrówki napisał(a) 20.06.2013 10:40
Po co tramwaj do Legionowa, skoro Legionowo ma kolej? Po to, żeby im kolej pociachali? Przecież tramwajem z Legionowa przez Nowodwory będzie na pewno dalej i dłużej do Warszawy niż teraz pociągiem.

Nauka ograniczania działa. Stąd bida w Polsce.
1.Alternatywa wobec pociągów ( z resztą z innego kierunku)
2.Tramwaj do Zegrza warszawiakom (np.) nieprzydatny ?
3.Szerokich i postępowych horyzontów życzę.

# xyz

20.06.2013 21:04

Na swojej stronie internetowej radny zamieszcza treść decyzji środowiskowej
zaś w wypowiedzi dla gazety twierdzi , że jeszcze się z nią nie zapoznał.
Dziwne to zwłaszcza , że mówi to osoba która wnosiła uwagi do materiałów na etapie postępowania. Czyżby nie był ciekawy czy uwagi zostały uwzględnione?
Nie bardzo w to wierzę.

# Ola

20.06.2013 22:31

ciekawe spostrzeżenie - a co na to p. Tumasz

 tarantula01

21.06.2013 22:27, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 21.06.2013 22:29

#Komentator napisał(a) 17.06.2013 21:02
Przecież w 2006 r. to dzięki Gronkiewicz znalazł się na listach PO w wyborach do Rady Dzilenicy i został radnym Klubu PO. Koleś umie się ustawić. Wie z której strony wiatr wieje.
W 2006 r. Białołęcka PO sama się do mnie zgłosiła ze względu na działalność w sprawie bus pasa. Sądzę, że wielu się zdziwiło, gdy zostałem radnym.
#xyz napisał(a) 18.06.2013 20:38
Doceniam aktywność radnego Tumasza i cenię za sporo rzeczy jakie zrobił dla dzielnicy. Jeżeli jednak zamierza pomagać wiecznie protestującym z Winnicy w celu dalszego blokowania budowy linii tramwajowej to uważam , że może to być jego ostatnia kadencja jako radnego. Warto by się dobrze zastanowił.
Jeśli umieszczanie na stronie dokumentów, które normalnie powinny być dostępne w BIP, to pomaganie protestującym, to nie mam więcej słów.

 tarantula01

21.06.2013 22:27, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 21.06.2013 22:29

#Komentator napisał(a) 17.06.2013 21:02
Przecież w 2006 r. to dzięki Gronkiewicz znalazł się na listach PO w wyborach do Rady Dzilenicy i został radnym Klubu PO. Koleś umie się ustawić. Wie z której strony wiatr wieje.
W 2006 r. Białołęcka PO sama się do mnie zgłosiła ze względu na działalność w sprawie bus pasa. Sądzę, że wielu się zdziwiło, gdy zostałem radnym.
#xyz napisał(a) 18.06.2013 20:38
Doceniam aktywność radnego Tumasza i cenię za sporo rzeczy jakie zrobił dla dzielnicy. Jeżeli jednak zamierza pomagać wiecznie protestującym z Winnicy w celu dalszego blokowania budowy linii tramwajowej to uważam , że może to być jego ostatnia kadencja jako radnego. Warto by się dobrze zastanowił.
Jeśli umieszczanie na stronie dokumentów, które normalnie powinny być dostępne w BIP, to pomaganie protestującym, to nie mam więcej słów.

 tarantula01

21.06.2013 22:29

#xyz napisał(a) 20.06.2013 21:04
Na swojej stronie internetowej radny zamieszcza treść decyzji środowiskowej
zaś w wypowiedzi dla gazety twierdzi , że jeszcze się z nią nie zapoznał.
Dziwne to zwłaszcza , że mówi to osoba która wnosiła uwagi do materiałów na etapie postępowania. Czyżby nie był ciekawy czy uwagi zostały uwzględnione?
Nie bardzo w to wierzę.
Tak, bo wypowiedzi dla gazety udzielałem mniej więcej 8-ego, a decyzję uzyskałem i zamieściłem później. Na swoje uwagi znam odpowiedzi, bo też wydobyłem je z BOŚ - są na stronie.
Pozdrawiam

 tarantula01

21.06.2013 22:29

#xyz napisał(a) 20.06.2013 21:04
Na swojej stronie internetowej radny zamieszcza treść decyzji środowiskowej
zaś w wypowiedzi dla gazety twierdzi , że jeszcze się z nią nie zapoznał.
Dziwne to zwłaszcza , że mówi to osoba która wnosiła uwagi do materiałów na etapie postępowania. Czyżby nie był ciekawy czy uwagi zostały uwzględnione?
Nie bardzo w to wierzę.
Tak, bo wypowiedzi dla gazety udzielałem mniej więcej 8-ego, a decyzję uzyskałem i zamieściłem później. Na swoje uwagi znam odpowiedzi, bo też wydobyłem je z BOŚ - są na stronie.
Pozdrawiam

# z Dąbrówki

25.06.2013 13:24

I już nikt nie szczeka na Tumasza? Dziwne.

# Ola

25.06.2013 17:12

Bo sprawę wyjaśnił a gdyby nie wyjaśnił to by hałkali

# xyz

25.06.2013 21:19

#z Dąbrówki napisał(a) 25.06.2013 13:24
I już nikt nie szczeka na Tumasza? Dziwne.
Czy Tumasz to dla Ciebie świętość nie podlegająca krytyce?

# TRAMWAJ

26.06.2013 03:03

Są inne "świętości" - zwróć swoją uwagę na inne (p."xyz")
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break