REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Forum Wawer

REKLAMA

# Cajun

25.09.2011 03:42

Czesciowym rozwiazaniem bylby zrobienie kilka oczek wodnych-zbiornikow retencyjnych w Lesie Wawerskim na trasie Kanalu Wawerskiego . Nie sadze zeby to kosztowalby 2 miliony - wystarczy kilka koparek i geodeta zeby wytyczyl teren. Po co wielkie studia i raporty. Nie rozumiem dlaczego nikt nie wpadl jeszcze na taki pomysl. Oprocz regulowania przeplywu w Kanale Wawerskim rozwiazanie takie mialoby tez walory rekreacyjne.
Kiedys bylo kilka oczek wodnych w lesie Miedzyleskim; teraz sa wyschniete nie ma do nich doplywu. Te zbioriniki retencyjne zostaly wykonane przed wojna i spelnialy dobrze swoja funkcje! Nie mozna sie zaslaniac niemoca i brakime pieniedzy. Spolecznosci w innych regionach czy krajach nawet tzw III-go swiata radza sobie z tym problemem!

# rob

26.10.2011 21:03

Tylko same oczka nie wystarcza. Potrzebne są kanały odwadniające, które by odprowadzały wodę opadową do owych oczek. Ale którędy skoro dzielnica nie ma terenów własnych. Rozwiązaniem jest budowa kanałów wzdłuż ulic. Dzięki temu poczujemy się trochę jak w Holandii a może wówczas ruch rowerowy wzrośnie.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA