REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Nie zauważony temat

 Andrzej Świtalski

06.12.2006 10:40

Dopiero przedczoraj z przerażeniem przeczytałem artykuł w "Echu..." - "Wyniki wyborów a rzeczywistość"
Oczami wyobraźni już czytam te teksty o zazdrości przegranego, słusznej woli wyborców itp. wypowiedzi. Jeżeli można prosić darujmy sobie tego typu analizy. Problem jest znacznie poważniejszy. Ja już w kolejnych wyborach zbyt wiele razy nie będę brał udziału, o ile nie wcale. Mam swoje lata i zdaję sobie z nich sprawę. Większóść jednak forumowiczów to ludzie młodzi. Postaje więc pytanie, czy opisana sytuacja wyborcza na Białołęce nikomu nie przeszkadza? Czy taki sposób liczenia głosów może zachęcać do brania udziału w wyborach? Czy nie warto, aby sprawą nieważnych głosów zajęła się prokuratura? Pytania można mnożyć. Co sądzicie na ten temat?

# NN

06.12.2006 11:58

I tak jest lepiej, ponieważ jeśli już gdzieś jednak sfałszowano wynik wyborów, to zrobiono to tutaj, naszymi rękami a nie w Moskwie.
Od dawna wiadomo, że wysoka frekwencja to tylko kłopot i warto się przyjrzeć, kto do niej zachęca.

# yyy

06.12.2006 19:29

Napewno najbardziej przykro tym, którym niewiele zabrakło do szczęścia. Ale fakt, ze nieprawidłowosci bylo pewnie sporo. i to nie ze złej woli, tylko często z indolencji komisji, kiepskich przewodniczących, często kiepskich przedstawicieli urzędu w komisjach, nierzetelnego szkolenia itd. Ciekaw jestem co p. Świtalski by poprawił w ordynacji?

REKLAMA

 Andrzej Świtalski

06.12.2006 21:44

Myślę, że w tej sytuacji całkiem zbędna jest podwójna liczba kandydatów z każdego ugrupowania. W ten sposób byłoby natychmiast dwa razy mniej liczenia. W samorządach niewątpliwie ordynacja większościowa. Problem jednak tkwi poza ordynacją.

# Jarek_F

08.12.2006 14:43

Byłem wiele razy przewodniczącym komisji wyborczych
Robota to bardzo trudna i naprawdę odpowiedzialna
Dziwiłem się kiedy słyszałem, że w niektórych komisjach w tym roku, było tak mało osób do pracy.
Do tej pracy niestety trzeba mieć doświadczenie, ale przede wszystkim sumienność i rzetelność wykonywania obliczeń oddanych głosów.
Większość młodzieży w komisjach chyba po raz pierwszy tam zasiadła, aby "łyknąc" 135 zeta i pójść spać do domu.
Andrzeju,
Okręgi jednomandatowe to marzenia ściętej głowy, przy tak rozbujanym politykierstwie w tym kraju.
Natomiast zwiększenie liczby członków komisji, bardziej szczegółowe szkolenia szczegółnie tych co idą liczyć głosy po raz pierwszy, to zadanie dla PKW i Komisarzy Wyborczych w dzielnicach.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024