REKLAMA

Forum › Wawer

REKLAMA

# skudi

01.12.2011 10:15

Jeśli chodzi o kładkę przy ul.Trakt Lubelski to z tego co mi wiadomo stała ona na prywatnym gruncie i dlatego bo zburzeniu nie została odbudowana.
Wobec remontu kładki przy ul. Edisona to zasadnym wydawało się być utworzenie tymczasowego przejścia przy Trakcie Lubelskim.
W chwili obecnej skoro działa już kładka przy Edisona to może zasadnym byłoby zlikwidowanie przejścia przy Trakcie Lubelskim oraz przeniesienie stałych przystanków z przystanku przy ul.Trakt Lubelski na przystanek Przy ul.Edisona.
Ruch samochodowy byłby bardziej skanalizowany na czym zyskaliby i kierowcy samochodów i pasażerowie autobusów.
Ruch jednak teraz jest po stronie władz dzielnicy i ZTM-u oczywiście.

# mimi

01.12.2011 21:03

Przejście przy przystanku Trakt Lubelski jest tak popularne, bo jest to ważny węzeł przesiadkowy, a wystarczyłoby przenieść przystanek dla wszystkich przyspieszonych i dalekobieżnych autobusów na Edisona (aktualnie zatrzymują się tam tylko na żądanie, ale przez ten długi czas budowy kładki ludzie odzwyczaili się od tego przystanku). W tes sposób światła byłyby włączane rzadziej,bo i po co.

# f_a

02.12.2011 09:14

Nie o przystanki tu chodzi.
Odpowiedż ZDM -u jest jednoznaczna - przejście dla pieszych pozostanie ( odpowiedż w BiPie na interpelację radnego)

REKLAMA

# mimi

05.12.2011 17:18

Właśnie, że chodzi o przystanki. Te światła włączane są na żądanie!. Jeśli przystanki linii przyspieszonych i dalekobieżnych zostaną przeniesione na Edisona, to pasażerowie będą dużo rzadziej korzystać z przystanków przy Trakcie Lubelskim, wobec czego rzadziej będą przechodzić tamtędy na drugą stronę i włączać światłą. Nie musi wiązać się to z likwidacją przejścia.

# Lukas

27.12.2011 16:35

Nie mogę się nadziwić, że ta sprawa interesuje tak mało osób. A przecież tysiące Warszawiaków i nie tylko, stoi w korkach w tym miejscu każdego dnia. Osobę, która w ZDM-ie podejmuje błędne decyzję powinno pociągnąć się do odpowiedzialności za to, że działa przeciwko interesowi społecznemu.
Dzięki przejściu dla pieszych, o którym mowa, traci sens wykonana wcześniej przebudowa węzła Marsa, a przypominam, że za grube miliony. W godzinach popołudniowego szczytu korki często sięgają daleko w ulicę Grochowską, Ostrobramską i Trasę Siekierkowską.
Nie trzeba dużo, wystarczy trochę dobrej woli. Na kładkę w chwili obecnej nie ma co liczyć. Ale ruch trzeba usprawnić. I to natychmiast, nie ma na co czekać, bo i po co. Likwidacja przejścia też nie wchodzi w rachubę, ponieważ byłoby to znaczne utrudnienie dla mieszkańców okolicy. Uważam, że "fachowcy" z ZDM-u powinni spędzić chociaż jeden dzień przy tym przejściu i ocenić w jaki sposób usprawnić ruch.
Może to wspomniane przeniesienie przystanków. A może nie w każdym miejscu sprawdza się tzw. tryb adaptacyjny przy sygnalizacji, do którego odwołuje się wybitny specjalista w zarządzaniu ruchem ulicznym Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego ratusza. Uważam, że sprawdza się tam gdzie jest stosunkowo mało pieszych i włączają sobie światło zielone raz na jakiś czas, a nie w miejscu gdzie cały czas się ktoś kręci i pstryka włącznikiem i blokuje ruch. Myślę, że jednym z rozwiązań to właśnie likwidacja tego systemu. Wydłużenie maksymalnie czasu przejazdu aut i minimalizacja czasu przejścia dla pieszych.
Wystarczy pomyśleć i się zaangażować w wykonywaną przez siebie pracę.
Na pewno można coś z tym zrobić. A tak stoimy tam bez sensu od nie wiem już kiedy i tak będziemy stać nie wiadomo jak długo.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe