REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

cos sie zdarzy?

# ciekawy

26.08.2003 20:28

PiS chce unieważnienia wyborów w Białołęce
Mariusz Jałoszewski 25-08-2003, ostatnia aktualizacja 25-08-2003 21:10
Po raz trzeci z powodów proceduralnych nie udało się w poniedziałek sądowi rozpatrzyć protestu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Partia chce unieważnienia wyborów do rady dzielnicy w największym w Białołęce okręgu wyborczym.
Wczoraj, podobnie jak na poprzedniej rozprawie, zabrakło potwierdzeń zawiadomień o terminie rozprawy dla przewodniczących obwodowych komisji wyborczych, a bez tego rozprawa zgodnie z procedurą nie może ruszyć.
PiS uważa, że gdyby nie błąd w druku kart do głosowania (na listach kandydatów znalazły się osoby, które kandydowały gdzie indziej), wynik wyborów byłby inny. Błędne karty rozdawano ponad godzinę. Potem lokale wyborcze zamknięto na dwie godziny i dodrukowano nowe karty. W rezultacie radnymi Białołęki z tego okręgu zostali wieloletni burmistrz Białołęki Jerzy Smoczyński, Teresa Maciejewska i Marianna Czarnecka (wszyscy z lokalnej Gospodarności) oraz Stefan Sosnowski (PiS) i Lidia Polit (SLD), a Gospodarność, która wygrała wybory w dzielnicy, zawiązała koalicję z PiS.
Wczoraj pod nieobecność pełnomocnika PiS (jest na urlopie) sąd zobowiązał prezydenta Warszawy, żeby dostarczył aktualne adresy przewodniczących komisji. Poprzednio miał to zrobić PiS, ale napotkał na opór urzędników z Białołęki, którzy zasłonili się ustawą o ochronie danych osobowych.
- Dane zbiera i udostępnia prezydent Warszawy z PiS-u i na jego polecenie możemy je udostępnić - podpowiedział sądowi burmistrz Jerzy Smoczyński, który stawia się na wszystkie rozprawy. W kuluarach zdradził, że gdyby dane wydał bez zgody, naraziłby się na zarzut łamania prawa i byłby do "odstrzału". Notabene Smoczyński nadal nie zrzekł się mandatu radnego.
- Jeśli te adresy są, to pan prezydent je udostępni - uspokaja jeden z liderów stołecznego PiS-u Karol Karski. Zapewnia też, że PiS nie jest zainteresowany przeciąganiem sprawy, a ich wniosek nie jest w nikogo wymierzony. - Jeśli są wątpliwości co do wyborów, to musi to ocenić sąd. Niech zdecydują względy prawne - podkreśla Karski.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Majówka 2025 za granicą
Majówka 2025 za granicą
Majówka 2025 za granicą