REKLAMA

Żoliborz

Po interwencji radnej Tucholskiej

 

Porządki na Elbląskiej. Śmietnik się skończył, parking pozostał

  13 listopada 2023

alt='Porządki na Elbląskiej. Śmietnik się skończył, parking pozostał'
Parking niestrzeżony, płatny, w miarę posprzątany - i oświetlony miejskimi lampami

Plac u zbiegu ulic Powązkowskiej, Krasińskiego i Elbląskiej został posprzątany. Jednak na poły dziki parking działa tam nadal.

REKLAMA

O sprawie pisaliśmy niedawno. Na przedłużeniu Elbląskiej zorganizowano płatny parking. Jednak jego stan wołał o pomstę do nieba - dookoła walały się puszki i butelki po piwie, stare opony i wszelkiego rodzaju inne śmieci. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?
Dodatkowo w zdezelowanej przyczepie kempingowej urzęduje "wartownik", żądający opłaty za wjazd na ten teren, który - co ciekawe - stanowi dojazd do bloków przy Jasnodworskiej 3 a na dodatek jest oświetlony nowymi latarniami miejskimi, za używanie których płacą wszyscy podatnicy.

Posprzątali. Będzie hotel

Sprawą zajęła się radna Joanna Tucholska, która w swojej interpelacji zawróciła uwagę na ten nieporządek. Po jej interwencji teren został posprzątany, ale parking działa nadal i nadal mieszkańcy, którzy chcą tędy dojechać do bloków przy Jasnodworskiej 3 nie są wpuszczani. Działka jest prywatna - wynika z odpowiedzi udzielonej radnej. Dowiadujemy się z niej także, że jej właścicielem jest spółka Żoliborz Business Concept, a w przyszłości planowana jest tu budowa budynku handlowo-biurowo-hotelowego. Oznacza to, że parking będzie istniał jeszcze jakiś czas a potem w jego miejscu wyrośnie hotelowe gmaszysko.

Zapraszamy na zakupy

Prywatny teren, miejskie latarnie

Problem z latarniami to nie żart. Wzdłuż starego przebiegu Elbląskiej, na który parkingowy nie wpuszcza mieszkańców Jasnodworskiej, stoi sześć słupów z napowietrzną trakcją elektryczną. Niedawno w ramach wielkiej wymiany opraw oświetleniowych z sodowych na ledowe nowoczesne lampy zostały zainstalowane także tutaj.

- Może ekipa elektryków nie sprawdziła, że latarnie stoją na prywatnym terenie i po prostu je wymienili. Drogowcy powinni jednak jak najszybciej je zdjęć i przenieść w inne miejsce, np. na ciemną ulicę Saperską. Jak to możliwe, że nikomu nie przeszkadza oświetlanie nowymi lampami prywatnego terenu?! - grzmi nasz czytelnik z Jasnodworskiej.

Zarząd Dróg Miejskich ma więc ważne, ale nie niemożliwe do zrealizowania zadanie: zdjąć sześć opraw i przenieść je na inną, miejską lub dzielnicową ulicę.

HK

.
 

Komentarze (1)

# Kocur

16.11.2023 14:38

Zainteresujcie się jakie powiązania koleżeńsko-biznesowo-rodzinne są między Bielańskim ratuszem, a osobami, które dostały w dzierżawę "parking" przy metrze Wawrzyszew. Możecie się zdziwić......
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy