REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski

 

Edukacyjny plac zabaw już jest. A kiedy wodny?

  24 stycznia 2023

Edukacyjny plac zabaw już jest. A kiedy wodny?
Edukacyjny plac zabaw na Syrence już gotowy. Fot. Marta Turska

Dzięki głosom mieszkańców zainteresowanych budżetem obywatelskim w tym roku będziemy mogli skorzystać z edukacyjnego placu zabaw na terenie Syrenki przy ul. Starego Doktora 1 w Marysinie Wawerskim. Docelowo ma tam powstać także wodny plac zabaw.

REKLAMA

Jak czytamy w opisie projektu radnej Marty Turskiej, wodny plac zabaw będzie bezpieczną przestrzenią do zabawy i edukacji dla każdego oraz miejscem, w którym w atrakcyjny sposób przekazywana będzie wiedza związana z retencją wody i wykorzystaniem wody opadowej.

Wodny plac zabaw w Warszawie

- Z wodnego parku zabaw będzie mógł korzystać każdy, zarówno najmłodsi, jak i ich rodzice i dziadkowie. Uczniowie będą mogli przetestować niektóre prawa fizyki w praktyce. Kiedy zbudują skwer na dwóch brzegach kanału? Kiedy zbudują skwer na dwóch brzegach kanału?
Dzięki budżetowi obywatelskiemu na 2022 rok po obu stronach Kanału Wawerskiego powstaną nowe miejsca aktywności fizycznej i relaksu. Ponieważ żadnych prac jeszcze nie zauważyliśmy, postanowiliśmy sprawdzić, co dzieje się z tą inwestycją.
Urządzeń nie zabraknie. Przykładowe to domek deszczowy z deszczownicą, koło młyńskie, rynna doprowadzająca wodę do koła młyńskiego, śruba Archimedesa, turbina Peltona, studnia, układ wodno-kanalizacyjny, szafa sterownicza, a do tego tablice informacyjne i edukacyjne objaśniające sposób ich działania - wylicza radna Turska.

Na budowę wodnych atrakcji zagłosowało ponad 1300 mieszkańców. Jak się dowiedzieliśmy, umowa na wykonanie projektu i budowę została podpisana przed kilkoma dniami. Pierwotnie szacowano, że koszt tej inwestycji zamknie się w kwocie do 2 mln zł. Jednak z powodu braku zainteresowania firm, urzędnicy przystali na jedyną złożoną w przetargu ofertę za blisko 2,4 mln zł.

REKLAMA

Nowe atrakcje w Wawrze

- Powstanie bezpieczna, antypoślizgowa nawierzchnia z kolorowej gumy oraz tryskacze o różnych formach i kształtach - zapowiada Aleksandra Słowińska, rzeczniczka wawerskiego ratusza. - Całością będzie zarządzać komputer. W części będzie można zainstalować oświetlenie LED, które po odpowiednim zaprogramowaniu stanie się świetlnymi fontannami. W sąsiedztwie placu zabaw może zostać umiejscowiona tężnia, jak również pergole z kurtynami wodnymi.

Kiedy będzie można skorzystać z wodnych atrakcji w Marysinie Wawerskim? Z pewnością nie podczas najbliższych wakacji. Realnym terminem zakończenia budowy jest koniec roku, co oznacza, że otwarcie nastąpi w praktyce wiosną 2024 roku.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA