REKLAMA

Wawer

kronika policyjna »

 

Aż trudno uwierzyć. Za opał służył im plastik

  27 stycznia 2023

alt='Aż trudno uwierzyć. Za opał służył im plastik'
źródło: SM

O szkodliwości spalania odpadów w piecach napisano już chyba wszystko. Mimo to warszawscy strażnicy miejscy z oddziału ochrony środowiska nadal trafiają na osoby, które jako opału używają starego oleju, a nawet plastikowych butelek.

REKLAMA

Podczas prowadzonej 20 stycznia kontroli warsztatu samochodowego przy Rekruckiej w Marysinie Wawerskim uwagę strażników zwrócił piec na olej opałowy.

Palili w piecu plastikiem

Jak ustalili funkcjonariusze, spalano w nim między innymi przepracowany olej silnikowy. Fetor, jaki powstawał w wyniku spalania, roznosił się po całej okolicy, a na szkodliwe wyziewy narażeni byli nie tylko pracownicy warsztatu, ale też jego klienci oraz okoliczni mieszkańcy. Ile kopciuchów jest jeszcze w Wawrze? Kopciuchy wciąż trują Warszawę
Uchwała antysmogowa wprowadza coraz to nowe restrykcje dla mieszkańców, którzy ogrzewają swoje domy węglem. Ile jeszcze tzw. kopciuchów działa w Wawrze i co się robi, aby stale zmniejszać ich liczbę?

Dzień wcześniej funkcjonariusze tego samego referatu przeprowadzali działania na Służewcu. Jak odkryli, w budynku znajdował się pozaklasowy piec, który - zgodnie z przepisami uchwały antysmogowej - powinien stanowić już najwyżej element wystroju wnętrza.

Wstąp do księgarni

Kara za pozaklasowy piec

"Mało tego, po otwarciu drzwiczek funkcjonariusze ujawnili w komorze spalania drewno i świeżo załadowane... plastikowe butelki typu PET" - relacjonuje straż miejska.

W obu przypadkach strażnicy miejscy polecili zaniechanie zakazanych praktyk. Na winnych nałożono kary. Jeśli właściciele nie nauczą się stosować do obowiązujących przepisów o ochronie środowiska, funkcjonariusze mają prawo skierować sprawy do sądu.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (4)

# Tubylec

27.01.2023 20:33

Dzięki naszemu rządowi ludzi przestałobyć stać na węgiel. Poza tym, mądry prezes pozwolil. Tylko oponami nie można palić.

# Crt

27.01.2023 22:24

Trudno uwierzyć.. Tak, niektórym trudno jest uwierzyć, że ludzie nie chcą marznąć po domach, tak jak nie chcą głodować. Tyle że jak brakuje opału, to palą czym mają. Jak braknie jedzenia, zaczna się prawdziwe tragedie.

# nnn

29.01.2023 12:38

W tym przypadku to raczej nie brak opału, a oszczędzanie na wywozie śmieci i utylizacji zużytego oleju.

REKLAMA

 magda.wisnia

01.02.2023 10:47

Jak to było? "Palcie wszystkim tylko nie oponami"?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe