REKLAMA

REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski

 

Dzieci ucieszą się na Bajkowej. Co się zmieni?

  9 września 2022

Dzieci ucieszą się na Bajkowej. Co się zmieni?
źródło: Facebook/Bajkowo na Bajkowej

Nowy plac zabaw i przebudowa siłowni plenerowej - takie zmiany nastąpią za sprawą budżetu obywatelskiego już w przyszłym roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 204. Co się zmieni?

REKLAMA

Na terenie podstawówki przy Bajkowej 17/21 jest bardzo wysłużony plac zabaw. Szczególnie zniszczona jest jego nawierzchnia. Od ubiegłego roku w szkole działa zerówka, jednak sprzęty nie są dostosowane do potrzeb najmłodszych dzieci.

REKLAMA

Będzie remont placu zabaw

Jak pisze Agnieszka Billik, stare zabawki są mało wykorzystywane przez dzieci.

Na wyremontowanym placu zabaw mogłyby znaleźć się: zjeżdżalnia, rura zjazdowa, ścianka lub siatka wspinaczkowa, karuzela dla kilku osób, sprężynowce i huśtawki.

- Warto byłoby zamontować nowoczesny zestaw wielofunkcyjny, który lepiej by się sprawdzał przy tak dużej grupie dzieci (około 300 w klasach I-III i zerówce) oraz więcej huśtawek lub huśtawki typu "ptasie gniazda" (dla starszych dzieci) - przekonuje autorka projektu, którego koszt oszacowano na ponad 360 tys. zł. Jej pomysł wsparło 980 mieszkańców i zostanie on zrealizowany najpewniej już w przyszłym roku.

REKLAMA

Będzie remont siłowni

Wśród wybranych w głosowaniu propozycji dla szkoły znalazł się też drugi pomysł Agnieszki Billik, zakładający renowację siłowni zewnętrznej znajdującej się na terenie szkoły od strony ulicy Klimatycznej. Wymiana sprzętów zapewni podczas przerw miejsce do zabaw dla starszych dzieci szkolnych, ale również pozwoli realizować w pełni zajęcia sportowe. Szkoła jest placówką z klasami sportowymi, ale bez odpowiedniego zaplecza do ćwiczeń na zewnątrz. Sprzęty siłowni są bardzo zniszczone i praktycznie nieużywane.

- Należy wymienić wszystkie elementy siłowni i zastosować nowoczesne zestawy do ćwiczeń plenerowych, rozwijające mięśnie nóg i rąk, np. orbitrek, biegacz, prasa ręczna, prasa nożna, drążki gimnastyczne, drabinka pozioma, wahadło, koło "tai chi", twister, a także koniecznie zabezpieczyć nawierzchnię - czytamy w opisie projektu, na który swój głos oddało 830 osób. Remont został oszacowany na około 194 tys. zł. Z nowoczesnej strefy rekreacyjnej już od przyszłego roku korzystać będzie codziennie około 800 dzieci.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA