REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Domy i szkoła zamiast bunkrów. "Piękny teren, trudne zadanie"
REKLAMA

źródło: YouTube / UGStareBabice


REKLAMA

Domy i szkoła zamiast bunkrów. "Piękny teren, trudne zadanie"

Właściciel dawnego poligonu ma nowy pomysł na inwestycję. Na 10% terenu miałaby powstać zabudowa, pozostała część ma zostać przeznaczona na rekreację.

REKLAMA
Nowe kino dla Bemowa. "Nie zabraknie sklepów i restauracji"
Nowe kino dla Bemowa. "Nie zabraknie sklepów i restauracji" Wiemy coraz więcej na temat tajemniczej inwestycji, planowanej tuż obok nowych bloków.
czytaj

Mowa o powojskowej działce znajdującej się w pobliżu rezerwatu Łosiowe Błota, na terenie gminy Stare Babice. Została sprywatyzowana w 2004 roku, jednak spacerowicze i rowerzyści z Bemowa przez kilkanaście lat traktowali ją jak swoją. Właściciel od lat usiłuje uzyskać zgodę na zabudowę części terenu, ale jego starania są wstrzymywane przez babicki samorząd. Przeciwne inwestycji są także dyrekcje Kampinoskiego Parku Narodowego i Lasów Miejskich.

Domy i edukacja

10 października właściciel terenu Marian Okręglicki przedstawił radnym gminy nowy pomysł na inwestycję. Na powierzchni dwóch hektarów miałoby powstać 11 piętrowych domów (w każdym po dwa mieszkania) oraz podstawówka i przedszkole, dostępne także dla osób spoza osiedla. Znalazłoby się tam miejsce dla ośmiu klas I-VIII. Wszystkie budynki zostałyby posadowione na płycie, by nie wpłynąć na poziom wód gruntowych. Pozostałe 18 hektarów zostałoby przeznaczone na cele rekreacyjne i było w pełni dostępne dla mieszkańców Bemowa i Starych Babic. Nie zostałoby wycięte żadne drzewo.

- To piękny teren i trudne zadanie - mówił architekt Maciej Beczak, przygotowujący koncepcję zabudowy na zlecenie inwestora. - Teren jest każdego dnia użytkowany, spotkaliśmy tam spacerowiczów i rowerzystów. Przyświecała nam idea osiedla na wzór skandynawskiego, gdzie nie musimy wjeżdżać samochodem do dużego pokoju, promujemy aktywność ruchową.

Co teraz?

Radni Starych Babic dyskutowali nad projektem prawie cztery godziny. W najbliższych miesiącach rada gminy ma zdecydować, czy wpisać inwestycję do planu zagospodarowania Starych Babic. Wójt Sławomir Sumka uważa, że optymalnym rozwiązaniem byłoby odkupienie działki po poligonie i zalesienie jej. Gminy na to nie stać, więc sprawą musiałby zająć się rząd.

Sprawa zabudowy dawnego poligonu toczy się od lat. Sporny teren przestał być wykorzystywany przez wojsko w latach 90., 15 lat temu został sprywatyzowany przez Agencję Mienia Wojskowego. W 2017 roku właściciel chciał zbudować tam klinikę ortopedyczną i dostał zgodę marszałka województwa mazowieckiego, ale inwestycja została zablokowana przez babicki samorząd. Warszawscy aktywiści protestowali wówczas m.in. przeciwko lądowisku dla śmigłowców, którego w ogóle nie było w projekcie, oraz małej stadninie koni, mającej służyć hipoterapii. Rok później, gdy weszła w życie specustawa mieszkaniowa, rozpoczęły się starania o budowę domów. Głównym argumentem przeciwko inwestycji jest bliskość rezerwatów Kalinowa Łąka i Łosiowe Błota.

- Gdyby nie można było w otulinie rezerwatu wybudować wspomnianych elementów, nie istniałoby lotnisko Bemowo, Izabelin, Hornówek, Truskaw i Lipków - powiedział Marian Okręglicki. - Nie mówmy, że wszyscy są przeciwko tej inwestycji. Zebraliśmy 160 podpisów osób, które podały nazwisko i adres zaświadczając, że popierają pomysł. Hejt w internecie to nie jest opinia wszystkich mieszkańców.

(dg)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo

Domy i szkoła zamiast bunkrów. "Piękny teren, trudne zadanie"

źródło: YouTube / UGStareBabice


Domy i szkoła zamiast bunkrów. "Piękny teren, trudne zadanie"

źródło: YouTube / UGStareBabice


Domy i szkoła zamiast bunkrów. "Piękny teren, trudne zadanie"

źródło: YouTube / UGStareBabice
15.10.2019 16:55 #Zielony
Jeżeli powstanie jakakolwiek zabudowa, wyrosną tam kolejne budynki az do zabudowy całego terenu. Jest to praktycznie środek rezerwatu. Bardzo dobrze że nie pozwala sie tam budować. Łakomy kasek dla developerki, zapewne z prywatna szkoła i prywatnym zapleczem. Warszawa niedługo nie bedzie miała czym oddychac.
15.10.2019 17:24 #lideksynubeka
Kompletnie nie przejmowałbym się tym,że Warszawa nie ma czym oddychać. Warszawa nie ma też oczyszczalni ścieków,Warszawa zatruła pół dorzecza Wisły i co ? I nic. Więc niech peiprzeni obrońcy klimatu się w .....pocałują.
Prywatna szkoła? Bardzo dobry pomysł. Szkoły publiczne w okolicy nie powstają,bo pańszczyźniane platformerskie chłopstwo musi żyć w ciemnocie,więc szkoły są zbędne. A kto z rodziców ma trochę oleju w głowie,zapisze dziecko do prywatnej. Reszta wyp.........
15.10.2019 19:29 #MacKac
Przeczytaj sam siebie, skoro już mowa o Ciemnocie, nawet wysławianie sprawia Ci problem. O szkoły się nie martw. Las jest lasem i powinien zostać lasem, bloków jest już wystarczająco, znam takie które stoją puste. Jedynie według mnie o co chodzi to pewnie o kasę. Teren zapewne kupiony tanio jako teren leśny, a teraz procesuje się na budowlany.
15.10.2019 19:39 #aleocochodzi
synek, głupoty piszesz i tyle. w odległości jednego kilometra od działki 180 są 2 szkoły. prywatna (edu lab) i publiczna. jak zwiększymy promień do 3 km to mamy dodatkowo 3 przedszkola: dwa prywatne (Tęcza i Zaczarowany ołówek), jedno publiczne i jedną szkołę prywatną (Big ben). może na Bemowie to by było za mało, ale w Starych Babicach wystarczy!

a deweloper obieca naiwniakom wszystko. czego już w tych obiecankach nie było - klinika, stadnina, szkoła, sala dla militarystów. przewiduję że na następnej wizualizacji będzie pewnie szpital onkologiczny dla "dzieciaczków", żeby zmiękczyć serca "frajerów"...

tymczasem sprawa jest prosta. chodzi o to, że deweloper kupił tanio działkę z przeznaczeniem na zalesienie, a teraz kombinuje i próbuje wymusić na gminie korzystną dla siebie decyzję. sprzeczną z PMZ. nie z nami te numery!!!
15.10.2019 22:48 #krasnalogggg
komisja do zbadania w jaki sposób doszło do sprzedaży w tak niskiej cenie!!!!!
Zakaz jakiejkolwiek zabudowy na tym terenie!!!!!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Dom i ogród
 Świerk srebrny i pospolity choinki donica cięty sadzonki jodła kaukaska Świerk srebrny odmiana kaibab drzewko z bryłą ziemi w 4 rozmiarach 50-75 cm. cena przy 100 sztukach 13,50 zł, 75-100 cm. cena przy 100 sztukach 16,50 zł, 100-125 cm. cena przy 100 sztukach 22,00 zł, 125-150 cm. cena przy 100 sztukach 24,00 zł, 150 cm. + indywidualna wycena Drzewka piękne gęste od dołu, towar klasy premium! Ilość ograniczona około 10-15000 sztuk. Jeżeli bryła ziemi drzewa ma być w jucie + 1,50 zł., możliwość donic + koszt donic. Świerk pospolity rozmiary 70-150 cm. z bryłą ziemi cena 15-19 zł. cięty ten sam rozmiar 12-14 zł. częściowo formowany (tani sprzedawalny temat) Jodła kaukaska cięta 160-180 cm. 29,99 zł.

Kupię części
 Do Fiata 125+PRL: 513-606-666

Dam pracę
 Firma sprzątająca zatrudni Panie bądź Panów do sprzątania sklepów odzieżowych w Arkadii 6:00 - 9:00 lub 9:00-12:00. Mogą być osoby emerytowane. Szukamy osób do stałej współpracy. Więcej informacji pod numerem telefonu 534 000 169

Działkę budowlaną sprzedam
 Dobry wieczór Jesteśmy tutaj, aby wspierać biednych i walczyć z nimi ubóstwo, dlatego oferujemy pożyczki krótko-, średnio- i długoterminowe termin. Masz obawy finansowe, zakaz bankowy, jeśli potrzebujesz finansowania na przygotowanie swoich projektów, pożyczka mieszkaniowa. Oferujemy pożyczki dla osób fizycznych i handlowców według stawki 2% rocznie z największą szybkością i niezawodnością. Otrzymasz pożyczkę 72 godziny po złożeniu wniosku i bez niej protokoły. określ kwotę pożyczki, której potrzebujesz, oraz termin jej spłaty zwrot pieniędzy. Aby rozpocząć proces uzyskiwania pożyczki tak szybko, jak możliwe, proszę podaj poniższe informacje: - NAZWA: - PIERWSZA NAZWA: - zawód: - Kwota pożyczki poszukiwanej :. - Czas trwania pożyczki: - Miesięczny dochód: - Numer telefonu komórkowego: - Numer telefonu domowego: - Pełny adres i swój kraj: Jakikolwiek szczególny, niepoważny, proszę bardzo daleko Pożyczam tylko ludziom, którzy mogą mi odpłacić mail: theresehonton@gmail.com


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
oprawki-50%
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA