REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Domy i szkoła zamiast bunkrów. "Piękny teren, trudne zadanie"
REKLAMA

źródło: YouTube / UGStareBabice


REKLAMA

Domy i szkoła zamiast bunkrów. "Piękny teren, trudne zadanie"

Właściciel dawnego poligonu ma nowy pomysł na inwestycję. Na 10% terenu miałaby powstać zabudowa, pozostała część ma zostać przeznaczona na rekreację.

REKLAMA
Nowe kino dla Bemowa. "Nie zabraknie sklepów i restauracji"
Nowe kino dla Bemowa. "Nie zabraknie sklepów i restauracji" Wiemy coraz więcej na temat tajemniczej inwestycji, planowanej tuż obok nowych bloków.
czytaj

Mowa o powojskowej działce znajdującej się w pobliżu rezerwatu Łosiowe Błota, na terenie gminy Stare Babice. Została sprywatyzowana w 2004 roku, jednak spacerowicze i rowerzyści z Bemowa przez kilkanaście lat traktowali ją jak swoją. Właściciel od lat usiłuje uzyskać zgodę na zabudowę części terenu, ale jego starania są wstrzymywane przez babicki samorząd. Przeciwne inwestycji są także dyrekcje Kampinoskiego Parku Narodowego i Lasów Miejskich.

Domy i edukacja

10 października właściciel terenu Marian Okręglicki przedstawił radnym gminy nowy pomysł na inwestycję. Na powierzchni dwóch hektarów miałoby powstać 11 piętrowych domów (w każdym po dwa mieszkania) oraz podstawówka i przedszkole, dostępne także dla osób spoza osiedla. Znalazłoby się tam miejsce dla ośmiu klas I-VIII. Wszystkie budynki zostałyby posadowione na płycie, by nie wpłynąć na poziom wód gruntowych. Pozostałe 18 hektarów zostałoby przeznaczone na cele rekreacyjne i było w pełni dostępne dla mieszkańców Bemowa i Starych Babic. Nie zostałoby wycięte żadne drzewo.

- To piękny teren i trudne zadanie - mówił architekt Maciej Beczak, przygotowujący koncepcję zabudowy na zlecenie inwestora. - Teren jest każdego dnia użytkowany, spotkaliśmy tam spacerowiczów i rowerzystów. Przyświecała nam idea osiedla na wzór skandynawskiego, gdzie nie musimy wjeżdżać samochodem do dużego pokoju, promujemy aktywność ruchową.

Co teraz?

Radni Starych Babic dyskutowali nad projektem prawie cztery godziny. W najbliższych miesiącach rada gminy ma zdecydować, czy wpisać inwestycję do planu zagospodarowania Starych Babic. Wójt Sławomir Sumka uważa, że optymalnym rozwiązaniem byłoby odkupienie działki po poligonie i zalesienie jej. Gminy na to nie stać, więc sprawą musiałby zająć się rząd.

Sprawa zabudowy dawnego poligonu toczy się od lat. Sporny teren przestał być wykorzystywany przez wojsko w latach 90., 15 lat temu został sprywatyzowany przez Agencję Mienia Wojskowego. W 2017 roku właściciel chciał zbudować tam klinikę ortopedyczną i dostał zgodę marszałka województwa mazowieckiego, ale inwestycja została zablokowana przez babicki samorząd. Warszawscy aktywiści protestowali wówczas m.in. przeciwko lądowisku dla śmigłowców, którego w ogóle nie było w projekcie, oraz małej stadninie koni, mającej służyć hipoterapii. Rok później, gdy weszła w życie specustawa mieszkaniowa, rozpoczęły się starania o budowę domów. Głównym argumentem przeciwko inwestycji jest bliskość rezerwatów Kalinowa Łąka i Łosiowe Błota.

- Gdyby nie można było w otulinie rezerwatu wybudować wspomnianych elementów, nie istniałoby lotnisko Bemowo, Izabelin, Hornówek, Truskaw i Lipków - powiedział Marian Okręglicki. - Nie mówmy, że wszyscy są przeciwko tej inwestycji. Zebraliśmy 160 podpisów osób, które podały nazwisko i adres zaświadczając, że popierają pomysł. Hejt w internecie to nie jest opinia wszystkich mieszkańców.

(dg)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo

Domy i szkoła zamiast bunkrów. "Piękny teren, trudne zadanie"

źródło: YouTube / UGStareBabice


Domy i szkoła zamiast bunkrów. "Piękny teren, trudne zadanie"

źródło: YouTube / UGStareBabice


Domy i szkoła zamiast bunkrów. "Piękny teren, trudne zadanie"

źródło: YouTube / UGStareBabice
15.10.2019 16:55 #Zielony
Jeżeli powstanie jakakolwiek zabudowa, wyrosną tam kolejne budynki az do zabudowy całego terenu. Jest to praktycznie środek rezerwatu. Bardzo dobrze że nie pozwala sie tam budować. Łakomy kasek dla developerki, zapewne z prywatna szkoła i prywatnym zapleczem. Warszawa niedługo nie bedzie miała czym oddychac.
15.10.2019 17:24 #lideksynubeka
Kompletnie nie przejmowałbym się tym,że Warszawa nie ma czym oddychać. Warszawa nie ma też oczyszczalni ścieków,Warszawa zatruła pół dorzecza Wisły i co ? I nic. Więc niech peiprzeni obrońcy klimatu się w .....pocałują.
Prywatna szkoła? Bardzo dobry pomysł. Szkoły publiczne w okolicy nie powstają,bo pańszczyźniane platformerskie chłopstwo musi żyć w ciemnocie,więc szkoły są zbędne. A kto z rodziców ma trochę oleju w głowie,zapisze dziecko do prywatnej. Reszta wyp.........
15.10.2019 19:29 #MacKac
Przeczytaj sam siebie, skoro już mowa o Ciemnocie, nawet wysławianie sprawia Ci problem. O szkoły się nie martw. Las jest lasem i powinien zostać lasem, bloków jest już wystarczająco, znam takie które stoją puste. Jedynie według mnie o co chodzi to pewnie o kasę. Teren zapewne kupiony tanio jako teren leśny, a teraz procesuje się na budowlany.
15.10.2019 19:39 #aleocochodzi
synek, głupoty piszesz i tyle. w odległości jednego kilometra od działki 180 są 2 szkoły. prywatna (edu lab) i publiczna. jak zwiększymy promień do 3 km to mamy dodatkowo 3 przedszkola: dwa prywatne (Tęcza i Zaczarowany ołówek), jedno publiczne i jedną szkołę prywatną (Big ben). może na Bemowie to by było za mało, ale w Starych Babicach wystarczy!

a deweloper obieca naiwniakom wszystko. czego już w tych obiecankach nie było - klinika, stadnina, szkoła, sala dla militarystów. przewiduję że na następnej wizualizacji będzie pewnie szpital onkologiczny dla "dzieciaczków", żeby zmiękczyć serca "frajerów"...

tymczasem sprawa jest prosta. chodzi o to, że deweloper kupił tanio działkę z przeznaczeniem na zalesienie, a teraz kombinuje i próbuje wymusić na gminie korzystną dla siebie decyzję. sprzeczną z PMZ. nie z nami te numery!!!
15.10.2019 22:48 #krasnalogggg
komisja do zbadania w jaki sposób doszło do sprzedaży w tak niskiej cenie!!!!!
Zakaz jakiejkolwiek zabudowy na tym terenie!!!!!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Różne
 Pokazy Nago - Sex Randki - DYSKRETNE Spotkania - Zabawy przez kamerkę. Teraz to juuż tysiące dziewczyn z całej Polski (po prostu wpisujesz swoje miasto a strona wyszukuje Ci chętne dziewczyny z Twojej okolicy! Szybka i prosta rejestracja w mniej niż minutę! SEXKLUB.PL Każda dziewczyna na portalu jest dokładnie weryfikowana dzięki czemu masz pewność, że to REALNE osoby, które tak jak ty szukają dobrej zabawy, seksu, w przypadku spotkań podstawa to dyskrecja! Zapraszamy zarejestruj się Dołącz do Nas i przekonaj się sam :) +21 SEXKLUB.PL

GIEŁDA SĄSIADÓW - ODDAM ZA DARMO
 U pani TRECY jest to TAK. Możesz łatwo uzyskać osobisty kredyt łatwo w Internecie, bez konieczności przeprowadzania się do agencji. Wszystkie kroki można wykonać w 100% online dzięki formularzowi. Zdecydowanie radzę powierzyć pani TRECY w przypadku potrzeby pożyczki bez banku. Właśnie otrzymałem pożyczkę w wysokości 80000 bez żadnych komplikacji. Oto unikalny adres do kontaktu z panią TRECY: tj30.1969@gmail.com

Zdrowie i Uroda
 Witam, Od niedawna na warszawskiej Woli możecie znaleźć świetny ekologiczny salon kosmetyczny Eco Beauty Salon. Eco Beauty Salon to profesjonalny salon kosmetyczny został stworzony z pasji do piękna, przyrody i z miłości do ludzi, pozostając stale w zgodzie z naturą. Proponujemy zabiegi na twarz i ciało oraz masaże, wykonywane przez wykwalifikowanych kosmetologów, na wysokiej klasy nowoczesnym sprzęcie z wykorzystaniem kosmeceutyków naturalnych i organicznych. Wśród zabiegów znajdziesz: mezoterapię mikroigłową (dermapen), mezoterapię igłową, infuzję tlenową organic oxygen, karboksyterapię, kwasy PCA sensi peel i wiele innych skutecznych zabiegów. 📞 tel.: 508 814 460 📲 zapisy online: http://ecobeautysalon.booksy.com 🌍 https://ecobeautysalon.pl/ Zapraszamy 😉🌿 ul. Ordona 12D lok. 2U (wejście od ul. Wschowskiej) https://www.facebook.com/EcoBeautySalon/ https://www.instagram.com/ecobeautysalonpl/ POzdrawiam :)

Inne nieruchomości sprzedam
 SPRZEDAM miejsce parkingowe! Olbrachta 118. ZADZWOŃ 668- 830-141


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
oprawki-50%
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA