REKLAMA

bck klub przygód 2026 1bck klub przygód 2026 2bck klub przygód 2026 0
Bemowo

inwestycje »

 

Dobre wieści z parku Górczewska. "Udało się".

  7 listopada 2017

alt='Dobre wieści z parku Górczewska. "Udało się".'
Facebook / Wybieram Bemowo

Wszystko wskazuje na to, że w końcu doczekaliśmy się kapitalnego remontu i przebudowy zniszczonych alejek w parku Górczewska.

REKLAMA

bck kino plenerowe 02 2bck kino plenerowe 02 0

- Udało się. Jest to realizacja mojego projektu, który zwyciężył w budżecie partycypacyjnym w czerwcu 2016 r. Prace trwają i - o ile aura pozwoli - zakończą się jeszcze w tym roku - zakomunikował w facebookowej grupie "Jelonki - Warszawa Bemowo" były wiceburmistrz dzielnicy Jakub Gręziak. Jak wrocławskie krasnale. Na Bemowie stanęły urocze misie Urocze misie stanęły na ulicach Bemowa Latacz, Ringo, Bemik, Ratowniś, Radarek i Watek - wzorem krasnali z Wrocławia - zamieszkali w północnej części dzielnicy Bemowo. Mieszkańcy mogą już robić sobie z nimi zdjęcia. Jedyny większy teren rekreacyjny Jelonek to ciągle "park w budowie" z niedoborem drzew i atrakcji, ale za to ze słupami i kablami wysokiego napięcia.

Obraz nędzy i rozpaczy

A przypomnijmy, że znalezienie wykonawcy nie było takie proste. Nie jest bowiem tajemnicą, że samorządy w całej Polsce mają problemy ze znalezieniem chętnych do prowadzenia prac budowlanych. Długo odbijało się to też na bemowskim parku. A jaki on jest - każdy widzi. Jedyny większy teren rekreacyjny Jelonek to ciągle "park w budowie" z niedoborem drzew i atrakcji, ale za to ze słupami i kablami wysokiego napięcia. Jesień bezlitośnie obnażyła także widok alejek, które są w opłakanym stanie. W porach deszczowych nie da się nimi normalnie przejść ze względu na ogromne kałuże. Trawa i pobocza są tak rozdeptane i rozjeżdżone, że wpada się w błoto. Chodniki nierówne, potłuczone, pełne dziur i nietrudno się tutaj połamać. Jak zwracali nam uwagę czytelnicy - główną alejką prowadzącą do szkoły przy Irzykowskiego codziennie chodzi mnóstwo ludzi, a przede wszystkim dzieci. Zarząd dzielnicy przez kilka miesięcy bezradnie szukał wykonawcy, który zająłby się odnową parku.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

W końcu się udało

Brak ofert lub oferty przekraczające budżet o 30-40 procent - to problemem, z którym mierzą się od kilku miesięcy gminy w całym kraju. Powodem są wprowadzone przez rząd nowe przepisy o podatku VAT, minimalnej pensji i stawce godzinowej, a także otwarte granice w całej Unii Europejskiej dla Ukraińców, którzy na naszym rynku stanowią główną siłę roboczą. W wakacje do przetargu zorganizowanego przez bemowski ratusz zgłosiła się tylko jedna firma, która za swoje usługi oczekiwała niemal 1,1 mln zł. W budżecie dzielnicy na ten cel zarezerwowano jednak 813 tys. zł, więc przetarg został unieważniony. Tym razem w powtórzonym przetargu - udało się. Warszawska spółka Drog-Rem jako jedyna zgłosiła swoją ofertę i dokonuje właśnie kapitalnego remontu oraz przebudowy alejek w parku Górczewska za kwotę 738 tys. zł brutto, udzielając na to aż pięcioletniej gwarancji.

REKLAMA

bck akademia malucha 2bck akademia malucha 0

Co zrobią?

Wymieniona zostanie nawierzchnia w głównej alei Jordana i alejce łączącej ją z amfiteatrem oraz przejścia obok boiska szkolnego przy Irzykowskiego, przy placu zabaw i przy wybiegu dla psów. Łącznie wyremontowanych będzie prawie 4 tys. m2 ścieżek i chodników. Zgodnie z pomysłem Jakuba Gręziaka, na którego projekt zagłosowało ponad 700 mieszkańców, park czeka wymiana nawierzchni na mineralną lub asfaltową. Termin realizacji prac został wyznaczony do 15 grudnia br.

(DB)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

Komentarze (10)

# Donaldzik

07.11.2017 11:15

Śmieszne , że były wiceburmistrz składa projekty do budżetu obywatelskiego.To jest żałosne.

# Jelonki

07.11.2017 11:38

Skoro jest mieszkańcem dzielnicy to co w tym śmiesznego czy żałosnego? Żałosne jest to jak po skończonej kadencji radni czy burmistrzowie kompletnie przestają się interesować swoją dzielnicą.

# Krysko

07.11.2017 14:00

Żałosne jest to ,że jak był w PO to nic dla tego parku nie robił.Dopiero teraz ma być tu cywilizacja.Wkopone kable wysokiego napięcia, wymiana oświetlenia parku i porządne nasadzenia.

REKLAMA

bck kino plenerowe 03 2bck kino plenerowe 03 0

# dorosz

07.11.2017 17:39

Wcześniej o alejkach na tej samej grupie https://www.facebook.com/groups/JeLonky/permalink/1409720699146455/ Aleksandra Krugły, ale po co być rzetelnym jak można być tubą informacyjną folwarku...

# Alejka

08.11.2017 06:37

Szkoda tylko że nie pomyśleli przy okazji o oświetleniu tych alejek...zawsze zrobią coś do połowy

# Fiolka

08.11.2017 19:18

Cieszę się, że ktoś zaczyna myśleć o renowacji warszawskich parków. Może nie jest idealnie, ale dostrzegam poprawę. Jako dziecko mieszkałam na Bemowie, teraz znowu będę mieć okazję tu zamieszkać. Jak tylko dowiedziałam się o budowie Bliskiego Bemowa (nowego osiedla niedaleko tej stacji metra, którą teraz też zaczynają budować), od razu wiedziałam, że chcę tu znów mieszkać. Ot, taki głupi sentyment. Ale osiedle też niezłe :)

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

# Ytorekmanovernight

08.11.2017 19:42

Nie polecam nikomu to syf najgorszy

# Ewa N.

09.11.2017 11:15

#Fiolka napisał(a) 08.11.2017 19:18
Cieszę się, że ktoś zaczyna myśleć o renowacji warszawskich parków. Może nie jest idealnie, ale dostrzegam poprawę. Jako dziecko mieszkałam na Bemowie, teraz znowu będę mieć okazję tu zamieszkać. Jak tylko dowiedziałam się o budowie Bliskiego Bemowa (nowego osiedla niedaleko tej stacji metra, którą teraz też zaczynają budować), od razu wiedziałam, że chcę tu znów mieszkać. Ot, taki głupi sentyment. Ale osiedle też niezłe :)

Z ciekawości wyszukałam to osiedle w sieci. Na stronie Bliskie Bemowo zrobili nawet wirtualny spacer. Widziałaś to http://www.bliskiebemowo.com?

# rowerzysta tunelowy

10.11.2017 19:38

#Alejka napisał(a) 08.11.2017 06:37
Szkoda tylko że nie pomyśleli przy okazji o oświetleniu tych alejek...zawsze zrobią coś do połowy
Szkoda też że nie poszerzono 2 głównych alejek ( Klemensiewicza - Raginisa i Muszlowa - Batalionów ) żeby można było rozdzielić pieszych i rowerzystów przynajmniej białą linią...

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

# juve

12.11.2017 23:33

#Krysko napisał(a) 07.11.2017 14:00
Żałosne jest to ,że jak był w PO to nic dla tego parku nie robił.Dopiero teraz ma być tu cywilizacja.Wkopone kable wysokiego napięcia, wymiana oświetlenia parku i porządne nasadzenia.
Dokładnie. Ostatnio ci wszyscy "byli" zrobili się aktywni po fakcie.
więcej na forum

REKLAMA

norblin 02 1norblin 02 2norblin 02 0

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni