REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Interwencja

Deweloper obiecał drogę. Postawił bloki i zerwał umowę
REKLAMA

źródło: Facebook Osiedle Piecyka


REKLAMA

Deweloper obiecał drogę. Postawił bloki i zerwał umowę

Firma stawiająca osiedle na Targówku zobowiązała się do wybudowania oświetlonej jezdni, potem jednak zmieniła zdanie i wycofała się z obietnicy. Mieszkańcy są zszokowani i żądają interwencji władz dzielnicy. Deweloper zaś twierdzi, że na każdym etapie był chętny do współpracy.

REKLAMA

Nowe osiedle na Targówku przy ul. Teofila Piecyka od samego początku borykało się z problemami. Najpierw budowa przedłużała się w nieskończoność, później zalało kotłownię i psuły się windy. Teraz okazało się, że deweloper obiecał budowę drogi, ale się nie wywiązał. Tymczasem to wymóg prawny - aby osiedle zostało formalnie odebrane, musi posiadać właściwy dojazd.


Mieszkańcy mają żal

Dopóki droga na Piecyka nie powstanie, za dojazdówkę "robi" ul. Deszczowa. To jednak wąski i pełen dziur odcinek, który wymagałby pilnego remontu. Zwłaszcza że - jak przekonuje burmistrz dzielnicy - dojazd do osiedla przy ulicy Piecyka 20 i 22 przewidziany jest od Deszczowej, a nie od Teofila Piecyka. Mieszkańcy mają żal do urzędników, że nie dopilnowali dewelopera w kwestii wywiązania się z zobowiązań. Kto teraz wybuduje dojazd?

- Nie możemy dopuścić do tego, żeby ktoś stawiał osiedle, a później obciążał wszystkich podatników budową drogi, która należy do zadań firmy budującej. W całej dzielnicy jest kilku deweloperów, zawsze budują drogi i wywiązują się ze swoich zadań i tego chcielibyśmy się trzymać na przyszłość - mówił na antenie Radia Kolor wiceburmistrz Targówka Jędrzej Kunowski. Koszt budowy drogi to około 4 mln złotych.


Co zrobi urząd?Zarząd Targówka rozważa pozew sądowy, żeby wymusić na deweloperze budowę jezdni.

Pod koniec ubiegłego roku sprawą zainteresowali się radni. - Nie ma tutaj oświetlenia, asfaltu, chodnika i jest bardzo niebezpiecznie, zwłaszcza zimą. Ulica miała zostać wybudowana przez dewelopera, jednak nic się w tej sprawie nie wydarzyło - przypomina radna Katarzyna Górska-Manczenko. Radni poprosili o wyjaśnienie, jakie kroki zostały poczynione w zakresie zakwestionowanych przez dewelopera warunków umowy. Jak poinformował radnych burmistrz, niepokojące sygnały do urzędu wpłynęły już w maju 2019 roku. Wtedy deweloper przesłał pisemne stanowisko o "bezterminowym zawieszeniu swojego udziału" w procedurze budowy drogi publicznej. Burmistrz wystąpił do miejskiego ratusza oraz burmistrzów wszystkich dzielnic z prośbą o przekazanie informacji, czy w kierowanych przez nich jednostkach prowadzone są lub były postępowania sądowe w podobnych przypadkach. Z zebranych informacji wynika, że tylko w jednej z dzielnic toczy się postępowanie sądowe z tym związane. Zatem widać, że zarząd Targówka rozważa pozew sądowy, żeby wymusić na deweloperze budowę jezdni.

Dzielnica "przeszarżowała"?

Z informacji, które uzyskaliśmy od dewelopera wynika, że projekt koncepcyjny drogi do osiedla deweloper przedstawił władzom Targówka w 2016 roku. W odpowiedzi przekazano spółce uwagi rozszerzające znacznie zakres budowy drogi o odcinek docierający aż do Radzymińskiej, wraz z chodnikami i kanalizacją deszczową. Deweloper zamierzał to zrealizować, jednak do podpisania umowy nie doszło. Dlaczego? Firma utrzymuje, że dopiero po upływie 15 miesięcy od rozpoczęcia negocjacji w sprawie umowy dotyczącej budowy drogi, otrzymała jej pierwszy projekt. Zakres prac ponownie został rozszerzony, a koszty znacznie wzrosły. Spółka nie chciała się zgodzić na obciążenie jej budową całości drogi, której celem jest zaspokajanie potrzeb komunikacyjnych związanych z realizacją również innych inwestycji mieszkaniowych. Ostatecznie deweloper kupił pięć działek zapewniając sobie tym samym bezpośredni dostęp do drogi publicznej, tj. do ul. Deszczowej.

Mieszkańcy: Ktoś mści się na deweloperze

Jak podkreśla radna Manczenko, przy okazji braku dojazdu do osiedla na jaw wyszły także inne problemy. - Ponieważ mieszkańcy osiedla otrzymują pogróżki i regularnie odbywają się ostrzeliwania budynku z paintballa, prosimy o patrole służb w tym miejscu i podjęcie natychmiastowych rozmów w celu pilnej budowy drogi, chodnika i oświetlenia - przekonuje w swojej interpelacji Katarzyna Górska-Manczenko.

Policja obiecała objęcie tego terenu szczególną uwagą.

(DB)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Targówek
11.03.2020 08:50 #iza
standardowa procedura deweloperów - ściągnąć kasę, obiecać infrastrukturę a potem wykonanie infrastruktury przerzucić na miasto
11.03.2020 08:51 #jan
wina miasta, które wydaje pozwolenia na budowę na podstawie obietnic dewelopera
12.03.2020 13:41 #nieladnie
Czy to prawda, ze Unimax Development wybudowal Osiedle Piecyka na warszawskim targówku bez obiecanej drogi dojazdowej do osiedla?
12.03.2020 13:46 #Dziura na piecyka
Tak, deweloperem tego osiedla jest Unimax Development. Szkoda tylko ze nikt nie przejmuje się tak naprawdę losem mieszkańców, a wszystko co robi urząd to robi na pokaz, efektów od roku nie ma żadnych.
12.03.2020 16:34 #neutralny
Urząd wydaje pozwolenie na budowę na osiedle mieszkaniowe nie myśląc jednocześnie o zapewnieniu dostępu mieszkańcom do podstawowych usług, instytucji, itp. Nie wspominam nawet o prozaicznych kwestiach, jak dojazd i dojście do budynków w cywilizowany sposób. Co się musi zmienić w tym kraju żeby unikać podobnych zdarzeń, których jest na pęczki?
REKLAMA
12.03.2020 18:32 #ghjk
A nie jest tak, że deweloper sprzedając mieszkania klientom, obiecywał im wybudowanie tej drogi? Do kogo mają pretensje, do miasta?
12.03.2020 19:04 #VR15
Unimax Development oraz Urząd Dzielnicy Targówek z wydziałem infrastruktury są tak samo winne. Deweloper jak nie musiał wydać pieniędzy to tego nie zrobił, ale Urzędnicy nie powinni do tego dopuścić! W tej chwili nie chcą się nawet spotkać z mieszkańcami..
Brawo dla Pana Kunowskiego
13.03.2020 09:25 #Tim
Dom Development, na Bródnie również zbudował osiedle Moderna bez zapisanej w umowach drogi dojazdowej i na razie nikt z tym nic nie za bardzo robi, oprócz samych mieszkańców Którzy rozpoczynają batalię sądową. Może warto również o tym napisać i to nagłośnić że duży deweloper też jest nierzetelny i łamie umowy.
15.03.2020 21:03 #Avant
Pozdrawiamy wszystkich i witamy w Avants Loan INC, Jesteśmy zespołem wsparcia finansowego, który zajmuje się finansami międzynarodowymi dla dowolnej ilości narzędzi bankowych. Nasze usługi są szybkie i niezawodne. pożyczki są zatwierdzane w ciągu 24-48 godzin od pomyślnego złożenia wniosku. Oferujemy pożyczki od minimum 2000 USD do maksymalnie 50 milionów USD z oprocentowaniem 3% w przystępnej cenie na okres od 1 do 30 lat w celu spłaty pożyczki. Celem Avant Group jest świadczenie doskonałych profesjonalnych usług finansowych. Ubieganie się o pożyczkę jest dla nas bezstresowe, aby uzyskać więcej informacji na temat naszego procesu pożyczkowego {avants.loan@gmail.com} {av_ant@outlook.com}

Dzięki Avant Personal i Businessloan możesz liczyć na dziedzictwo usług i niezawodność, które pomogą Ci zrealizować marzenie. Złóż wniosek i szybko podejmuj decyzję, nie przejmując się wynikiem kredytowym lub kryzysem finansowym, w którym się znalazłeś. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać pożyczkę. Dziękuję Ci
Napisz do nas na adres: av_ant@outlook.com
Napisz do nas na avants.loan@gmail.com
Zadzwoń / Whatsapp +1 (409) 2062954
Z przyjemnością Ci pomożemy
16.03.2020 23:45 #Bruce Davids
Witam wszystkich, czy obecnie znajdujecie się w poważnym kryzysie finansowym. Czy potrzebujesz pożyczki? Czy bank odrzucił cię i chcesz pożyczki, która zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby? - Nie ma problemu. Bez względu na sytuację finansową. Możemy zaoferować kredyty hipoteczne, kredyty komercyjne, kredyty prywatne i kredyty wyłącznie na cele edukacyjne.? Nie szukaj więcej, ponieważ możemy pomóc Ci zabezpieczyć to, czego potrzebujesz.
Pytania / wsparcie? - E-mail (ferratum.loans@gmail.com) i otrzymaj odpowiedź w ciągu kilku godzin.

Możemy pomóc Ci w pożyczce w wysokości od 5000 do 200 milionów USD w celu rozwiązania twoich problemów finansowych przy bardzo niskim 3% oprocentowaniu na okres od 1 do 30 lat (12-360 miesięcy). Ten program finansowania pozwala klientowi cieszyć się niską spłatą odsetek w czasie trwania pożyczki po zabezpieczeniu z nami pożyczki. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!
Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie! Jeśli masz wątpliwości lub chcesz wyjaśnić, napisz do nas na adres
E-mail: ferratum.loans@gmail.com
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

więcejREKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA

 
 
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA