REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

społeczeństwo

 

Dewastacje na skwerze Psa Fafika. Czy jest jakiś pomysł na wandali?

  3 listopada 2022

Dewastacje na skwerze Psa Fafika. Czy jest jakiś pomysł na wandali?
zdjęcie z interpelacji radnego Piotra Kaliszewskiego

Skwer Psa Fafika regularnie jest dewastowany. Najbardziej cierpią na tym najmłodsi, bo urządzenia na placu zabaw są nieustannie niszczone. Urzędnicy do tej pory "średnio" interesowali się tym, co tam się dzieje.

REKLAMA

W związku z głosami mieszkańców ul. Ogrodowej, radny Piotr Kaliszewski poprosił władze dzielnicy o przedstawienie informacji o działaniach podejmowanych w celu bieżącego utrzymania i konserwacji małej infrastruktury miejskiej zbudowanej w ramach budżetu obywatelskiego.

Radny Piotr Kaliszewski pyta

Piotr Kaliszewski pytał w szczególności o plac zabaw zlokalizowany na skwerze Psa Fafika.

Jego zdaniem zniszczone wyposażenie stanowi zagrożenie dla dzieci. Najwyraźniej wandale dość regularnie odwiedzają to miejsce. Radny chciał się dowiedzieć, jakie wydatki w ujęciu rocznym dzielnica przeznaczała na bieżące utrzymanie i konserwację tych urządzeń od 2018 roku? - Szczególnej uwagi wymaga również przestrzeń wokół placu, która w wyniku aktów wandalizmu przestała spełniać swoją rolę informacyjną i edukacyjną - uważa radny.

Dbają o teren, jednak efektów nie widać

Urzędnicy nie ukrywają, że jest spory problem z niszczeniem małej architektury na wskazanym przez radnego skwerze. Obszar ten jest objęty umową na stałą konserwację i utrzymanie ogólnodostępnych terenów zieleni. Obejmuje ona m.in.: sprzątanie, opróżnianie koszy, koszenie trawników, wykonywanie cięć pielęgnacyjnych drzew i krzewów, a także czyszczenie urządzeń zabawowych, sportowych, tablic informacyjnych itp. Na te prace od 2018 roku wydano około 53 tys. zł.

- Należy zaznaczyć, że na terenie placu zabaw w latach ubiegłych odnotowano wiele dewastacji (niszczenie elementów małej architektury, niszczenie treści tablic) - informuje burmistrz Krzysztof Strzałkowski.

Brak monitoringu, brak wzmożonych kontroli

Według burmistrza Strzałkowskiego, skutki dewastacji są systematycznie usuwane. Jednak w niektórych przypadkach doprowadziły do konieczności zdemontowania całych urządzeń. Jak się dowiedzieliśmy, na terenie skweru Psa Fafika nie ma monitoringu, a urzędnicy - przynajmniej na razie - go nie planują.

Być może właśnie dzięki temu, wandale dostali swobodę działania. Dopiero po naszej interwencji rzecznik wolskiego magistratu zapewnił nas, że urzędnicy zwrócą się do odpowiednich służb o wzmożone kontrole. Dlaczego do tej pory tego nie zrobili?

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (4)

# juli1988

03.11.2022 14:41

Duża ilość prac społecznych oraz kara finansowa.

# Daniello36

03.11.2022 15:32

Na patologię nie ma rady. Brak odstraszającej kary tylko pobudza bardziej "zrytą" młodzież... Tu i monitoring nie pomoże, ile było takich miejsc regularnie odwiedzanych przez huliganerkę? Tylko bolesna kara jest w stanie odstraszyć.

# Orto Graff

03.11.2022 23:49

#Daniello36 napisał(a) 03.11.2022 15:32
huliganerkę
Masz srogi minus za ortografię, chuliganie językowy.

REKLAMA

# Buba

06.11.2022 09:32

Budowanie tego rodzaju przybytkow w takich miejscach to wyłącznie tworzenie infrastruktury dla okolicznych meneli. I tak nikt normalny nie przyprowadza dzieci w miejsca gdzie wieczorami urzeduja menele i narkomani, nawet jeśli uszkodzenia będą naprawione. Poza tym tolerancja dla tego rodzaju zachowań i jakoś dziwnie łagodny stosunek służb. Sytuacja podobną jest w okolicach Dworca Gdańskiego na skwerze, gdzie jakiś czas temu postawiono ławki i inne obiekty małej architektury. Od tamtego czasu strach tam przejść bo zostali to opanowane przez grupy meneli i cpunow. Każdego ranka dookoła są potluczone butelki i gromady śmieci. I służby nic z tym nie robią. Nawet patroli nie ma. Chyba jedynym wyjściem będzie likwidacja ławek bo tej patologii się nie opanuje. A wystarczy puścić regularnie patrole piesze a nie przejechać się rutynowo samochodem i wyłapywać to towarzystwo choćby z uwagi na spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA