REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

drogi

 

Czy Światowida będzie zbyt szeroka? Spotkanie w ratuszu

  15 maja 2014

Czy Światowida będzie zbyt szeroka? Spotkanie w ratuszu

Podczas gdy prace nad budową linii tramwajowej wzdłuż i poszerzeniem jezdni na Światowida stają się coraz bardziej zaawansowane, na Białołęce coraz głośniej dyskutuje się o tym, że projektowana ulica jest zdecydowanie zbyt szeroka.

REKLAMA

Przeciwnicy poszerzania jezdni dyskutują na stronie facebook.com/niechcemyautostrady, a także zbierają podpisy pod petycją do prezydent Warszawy, by na razie wstrzymać budowę drugiej nitki i skupić się na budowie linii tramwajowej.

Do tej pory zebrano ok. 350 podpisów. W piątek 16 maja o 18.30 w sali konferencyjnej urzędu dzielnicy odbędzie się spotkanie w sprawie rozbudowy Światowida.

DG

 

Komentarze (60)

# biznes białołęcki

16.05.2014 08:26

A czy może ktoś wie czy zbierane są podpisy w sprawie poszerzenia ulicy lub ewentualnie przeciwko protestowi, aby pokazać że większość jest za, ta sytuacja by pokazała że przeciwnicy reprezentują hałaśliwą mniejszość?

# Gość

16.05.2014 08:30

Myślenie i czytanie to trudna rzecz.

 niechcemyautostrady

16.05.2014 08:39

@biznes białołęcki - my mamy ogrom arugmentów przeciwko poszerzaniu. A Ty jakie masz za poszerzaniem. Napisz - chętnie je od razu wszystkie zbiję ;)

REKLAMA

# myślenie ma przyszłość

16.05.2014 08:46

niechcemyautostrady napisał 16.05.2014 08:39
@biznes białołęcki - my mamy ogrom arugmentów przeciwko poszerzaniu. A Ty jakie masz za poszerzaniem. Napisz - chętnie je od razu wszystkie zbiję ;)

Jeden i podstawowy - wasza akcja zatrzyma na co najmniej 2 lata budowę tramwaju.
Drugi - szeroka Światowida w połączeniu z Mehoffera Bis w przyszłosci jest OK. Także w razie wypadku na Modlińskiej

 niechcemyautostrady

16.05.2014 08:55

Nie, tramwaju już się nie zatrzyma bo primo - przetarg został rozstrzygnięty, po drugie budowa już jest na jakimś stopniu zaawansowana. Drogi typu Światowida to nie drogi awaryjne, tak samo awaryjną drogą nie jest KEN na Ursynowie. KEN ma po 2 pasy w każdą stronę. Dziś przepustowość Światowida jest bardzo dobra - problem stanowi wyjazd na TMP czy Modlińska ale to problem wynikający z kształtu tych węzłów. Tego problemu nie rozwiąże dojazd 3 pasami. Co więcej - pewne jest, że cwaniacy będą pasami do jazdy na wprost próbować wbić się w Myśliborską. Tramwaju nie zatrzymany i nie chcemy zatrzymać - tramwaj i droga są na tyle odseparowane inwestycyjnie, że nasza akcja w żaden sposób tramwajowi nie zaszkodzi.

# XXX

16.05.2014 09:03

niechcemyautostrady napisał 16.05.2014 08:55
Nie, tramwaju już się nie zatrzyma bo primo - przetarg został rozstrzygnięty, po drugie budowa już jest na jakimś stopniu zaawansowana.

Tramwaj + Światowida to jedna inwestycja.

REKLAMA

 niechcemyautostrady

16.05.2014 09:08, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 16.05.2014 09:10

Teoretycznie tak, w praktyce są to osobne przetargi oraz prace realizowane oddzielnie. Istnieje możliwość zmiany wydanej decyzji w taki sposób by zmienić tylko jej część. Do momentu zmiany decyzji pozostaje ona ważna w całości. Po zmianie - zmiana dotyka wyłącznie części drogowej. Zmiana jest możliwa na podstawie art. 155 KPA. Tramwaj w związku z tym w ogóle nie jest zagrożony.

 niechcemyautostrady

16.05.2014 09:10, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 16.05.2014 09:11

I w tym widać niezrozumienie. Zapraszam do zapoznania się z treścią naszej petycji wtedy będziesz wiedział o co nam chodzi.

# lolo

16.05.2014 09:26

Taaaa znowu się frustraci obudzili. Teraz nagle zaczęli protestować przed poszerzeniem ul. Światowida, a gdzie byli wcześniej jak były konsultacje z mieszkańcami? No tak jak zwykle tłumaczenie: "my nie wiedzieliśmy, nikt nas nie poinformował." Trzeba było się zorientować. Zwykłe pieniactwo...

REKLAMA

# Luthien

16.05.2014 09:34

To jak wytłumaczysz fakt, że większość mieszkańców nie wie, że budowa linii tramwajowej wiąże się z jednoczesnym poszerzeniem Światowida do absurdalnych rozmiarów? Dlaczego w pozostałej części miasta myśli się o zwężaniu ulic, o rozwiązaniach przyjaznych pieszym i rowerzystom a nam się funduje taki pasztet? Tarchomin to osiedle takie samo jak inne i nie zasługuje, aby traktować je pod tym względem gorzej. Chcemy tu mieszkać komfortowo, a "tarchostrada" jest zaprzeczeniem słowa komfort. Zdecydowanie więcej argumentów jest przeciw tej inwestycji niż za.

# Kubek

16.05.2014 09:39

A co z dziećmi które codziennie chodzą do szkoły podstawowej 344 przy światowida ? Jak te dzieci mają się dostać do szkoły ?

# z Woli

16.05.2014 09:40

władza Platformy Obywatelskiej uszczęsliwia mieszkańców Zachodniej Białołęki - i poszerzona do 3 pasów w każdym kierunku Światowida i luxtorpeda a wcześniej Most im MCS - to szczęście dla mieszkańców to tak jak wygrac w lotto 10 mln zł - tylko pozazdroscic mieszkańcom- pewnie mają układy w Ratuszu

REKLAMA

 niechcemyautostrady

16.05.2014 09:40, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 16.05.2014 09:41

Żadne pieniactwo, działanie obywatelskie. Dlaczego wiele ludzi do niedawna wiedziało tylko o tramwaju ? Dlaczego byli zaszokowani gdy dowiedzieli się, że ma tu powstać najszersza droga osiedlowa w Warszawie ? A teraz o działaniach. Od początku tej inwestycji były zgłaszane różne postulaty - mniejsze i większe. Uwagi odnośnie przewymiarowania tej drogi były od samego początku. Można powiedzieć, że był to najważniejszy postulat. Ten postulat nie został nigdy wzięty pod uwagę przez urzędników. Nie mówcie więc, że wcześniej nikt w tym kierunku nie robił. Byli ludzie, którzy o to walczyli by ta ulica nie była 2x3 lecz maksymalnie 2x2 jak KEN na Ursynowie, choć przy popranej komunikacji miejskiej nawet i ten przekrój nie znajdzie uzasadnienia. To przeciw czemu walczymy to nie tylko rozmiar tej drogi. Zależy nam również na poprawnej komunikacji na Tarchominie - tak jak na Ursynowie gdzie z różnych jego zakątków można dostać się autobusem do metra.

# lolo

16.05.2014 09:57

^^ trzeba było wcześniej protestować, jak był czas, a nie dopiero teraz się obudziliście. Poza tym liczycie dziś na spotkaniu na wielką frekwencję, ale ulotki o planowanym spotkaniu to wywiesiliście tylko w blokach na Tarchominie i Nowodworach. Bo przecież środkowa i wschodnia Białołęka to dla Was nie Białołęka. W związku z tym ja dziś na spotkaniu się nie pojawię. Pogoda także Wam nie sprzyja

 niechcemyautostrady

16.05.2014 10:01

Przykro nam Lolo ale jeśli chcesz zapoznać się z treścią petycji to zapraszam na nasz profil Facebook. Jeśli będziesz chciał podpisać petycję to możemy się jakoś umówić.

REKLAMA

# tarcho

16.05.2014 10:25

#biznes białołęcki napisał(a) 16.05.2014 08:26
A czy może ktoś wie czy zbierane są podpisy w sprawie poszerzenia ulicy lub ewentualnie przeciwko protestowi, aby pokazać że większość jest za, ta sytuacja by pokazała że przeciwnicy reprezentują hałaśliwą mniejszość?

Zgadzam się. Tarchomin i Nowodwory to najszybciej rozwijające się osiedla. Oprócz tego, że co roku powstaje tu wiele nowych mieszkań, wciąż pozostają jeszcze wolne przestrzenie, które z pewnością będą zabudowywane. Ul. Swiatowida jest kręgosłupem komunikacyjnym tych osiedli i jako taka powinna być odpowiednio poszerzona i przygotowana na ten przyrost. Bo za 15 lat znów będą protesty że jej przepustowość jest zbyt niska. Dodatkowo musi być połączona z Modlińską na wysokości Winnicy (tylko wtedy ma to sens). Nie porównujcie Światowida do KEN. KEN ma wiele odnóg i ulic pobocznych, które rozładowują na niej ruch. Tarchomin i Nowodwory są zamknięte między Wisłą a Modlińską. Jedyny wyjazd jest k. ratusza i wąska Mehoffera + teraz wjazdy na most.

# gość

16.05.2014 10:32

Czyli od teraz Światowida ma być ulicą,którą się przejeżdża a nie, przy której się żyje. Bardzo krótkowzroczna wizja. Mieszkam na Tarchodworach 3 lata, od tej pory powstało mnóstwo inwestycji, a korków na Światowida jak nie było tak nie ma. Nie wiem skąd macie wizje, ze zamieszkają tu takie miliony ludzi. Tarchodwory nie są z gumy, nie bedą rozbudowywac się w nieskończoność. Część Nowodworów odbierana jest tez przez Modlińską. Nie ma potrzeby rozszerzania na taką skalę.

 niechcemyautostrady

16.05.2014 10:38

Tarcho wzdłuż Światowida praktycznie wyczerpało możliwość rozwoju. Tereny gdzie mogą powstać nowe osiedla są położone bliżej Modlińskiej niż Światowida i pod kątem samochodów to z nią powinny być łączone. Co do porównania z KEN - zerknij na mapy proszę. Ursynów już się wszerz nie rozszerzy, wzdłuż również bo jest Las Kabacki. Oczywiście zauważasz słuszny problem dróg lokalnych i tam właśnie powinny iść inwestycje. Poszerzenie Światowida to promocja transportu samochodowego nie miejskiego. Bardzo szeroka droga poprowadzona do Modlińskiej spowoduje wjazd znacznej liczby samochodów w nasze osiedla zgodnie z prawem Lewisa-Mogridge'a. Droga o 3 pasach jest przewymiarowana, pasy o szerokości ponad 3 metry jest przewymiarowana. Dla ZTM ze względu na autobusy jedynie zewnętrzny pas musi mieć 3 metry, wewnętrzne pasy używane przez samochody mogą mieć maks 2.5 metra. W chwili obecnej to co obserwujemy to problemy z płynnością ruchu wynikające z wadliwie zaprojektowanych węzłów (skrzyżowań). Poprowadzenie tramwaju ma się wiązać z likwidacją kilku linii autobusowych oraz zmniejszeniem częstotliwości paru innych. W porannym niby korku (bo jeśli ktoś nazywa to korkiem to w korku nigdy nie stał) spory kawałek zajmuje na raz około 3 autobusów. Te autobusy znikną a więc długość zatoru zmniejszy się.

REKLAMA

# tak dla ulicy

16.05.2014 11:13

Chcemy poszerzonej ulicy Światowida i tramwaju.
9 osób - 2 rodziny

 niechcemyautostrady

16.05.2014 11:22

A co Ci ta poszerzona ulica da ? Pytam się - w jaki sposób poprawi Twój komfort życia na Tarchodworach ?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA