REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

społeczeństwo

 

Czy ktoś na Kole truje psy? Facebook huczy, policja nic nie wie

  15 lutego 2023

Czy ktoś na Kole truje psy? Facebook huczy, policja nic nie wie
źródło: pl.freepik.com

Podobno jeden z psów wyprowadzonych na spacer w okolicy Pustoli na Kole zjadł kiełbasę nafaszerowaną trucizną. Czy okoliczni właściciele psów mają się czego obawiać? Zapytaliśmy policję.

REKLAMA

- Nie lubię rozpowszechniać niesprawdzonych informacji, a nie mam jak potwierdzić. Jednak czuję, że powinnam ostrzec. Dotyczy okolic ul. Pies w muzeum ważniejszy od alergika. "Zdziecinnienie i brak szacunku dla ludzi" Pies w muzeum ważniejszy od alergika. "Zdziecinnienie i brak szacunku dla ludzi"
- W Muzeum Warszawy odwiedzający z psem i jego zwierzę są obywatelami pierwszej kategorii, a alergik z poważnym uczuleniem na sierść - drugiej - pisze nasz czytelnik.
Pustola - napisała na portalu społecznościowym mieszkanka Woli, która twierdzi, że dostała ostrzeżenie od znajomej właścicieli psa. - Jej sąsiadka się odgrażała, że póki jej życia starczy, to będzie truła tę "srającą zarazę". Drugie info z dzisiejszego spaceru. Psiak ponoć nie dał rady po zjedzeniu kiełbasy z trutką - dodała.

Spór o psy w Warszawie

- Trzeba znaleźć tę trucicielkę i oskarżyć, niech zostanie ukarana - komentuje jeden z mieszkańców. Pozostali się odgrażają, że jeśli napotkają trucicielkę, to się z nią policzą. Inni właściciele psów są w strachu. Nie wyobrażają sobie, jak można być tak okrutnym dla zwierząt.

- Dzięki za ostrzeżenie, będę zwracać baczniejszą uwagę, mimo że mój na smyczy i w kagańcu - czytamy.

W ostatnim czasie na portalach społecznościowych można przeczytać mnóstwo wpisów wściekłych mieszkańców Woli, którzy narzekają na notorycznie zabrudzone odchodami psów trawniki, a nawet chodniki. Wielu z nich próbuje na własne sposoby walczyć z właścicielami czworonogów, na przykład poprzez zwracanie uwagi. Najczęściej spotykają się ze złośliwymi odpowiedziami typu "jak ci przeszkadza, to sam sobie posprzątaj". To rzecz jasna może wzbudzać gniew po drugiej stronie i bardziej desperackie działanie, nawet nielegalne. Czy tak jest i w tym przypadku?

Zapraszamy na zakupy

Policja nie miała zgłoszeń

Póki co wolska policja nic nie wie na temat opisanego zdarzenia. Sprawdziliśmy też, czy były podobne zdarzenia w tym roku.

- Nie zgłoszono nam takich zdarzeń w okolicy ul. Pustola. Nie wpłynęło również zawiadomienie w takiej sprawie - informuje krótko nadkomisarz Marta Sulowska.

(db)

.
 

Komentarze (6)

# nnn

15.02.2023 15:19

Ul. Pustola to Ulrychów nie Koło.

# Tubylec

15.02.2023 16:27

Pewnie właściciele nie sprzątali po pieskach i ktoś miał już dość. Jak ma się pieska, ma się obowiązki, albo ma się prywatne podwórko. Jak nie działają instytucje, działa samosąd.

# Rdzenna

15.02.2023 16:30

#nnn napisał(a) 15.02.2023 15:19
Ul. Pustola to Ulrychów nie Koło.

A ty od jak dawna w Warszawie?

REKLAMA

# Cyklista

15.02.2023 16:44

Psów trochę żal, ale nie bardziej niż koni przerabianych na karmę dla nich. Za głupotę właścicieli płacą zwierzęta, ale pretencje mają do wszystkich poza sobą...

# nnn

15.02.2023 20:10

#Rdzenna napisał(a) 15.02.2023 16:30
A ty od jak dawna w Warszawie?
Coś sugerujesz czy zazdrościsz znajomości aktualnego podziału miasta?

# Tolek

16.02.2023 07:08

Czerpiesz wiedze z MSI?

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA