REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

środowisko

 

Co zrobić z choinką? Zbiórka drzewek w Warszawie

  11 stycznia 2023

Co zrobić z choinką? Zbiórka drzewek w Warszawie
źródło: Pixabay

W jaki sposób najlepiej pozbyć się żywej choinki? Mieszkańcy Warszawy mają do wyboru kilka możliwości, jednak najlepszą z nich jest oddanie ukorzenionego drzewka do ponownego posadzenia. Zbiórki odbędą się w dwie najbliższe soboty.

REKLAMA

Na święta Bożego Narodzenia wiele osób decyduje się na zakup prawdziwego drzewka w doniczce. Z początkiem stycznia najczęściej pojawia się pytanie, co z nim zrobić.

Zbiórka choinek w Warszawie

"Jeśli choinka została kupiona z korzeniami i w doniczce, można oddać ją leśnikom, którzy ponownie zasadzą ją w jednym ze stołecznych lasów" - zachęca warszawski ratusz. Niedziele handlowe 2023. Ostatnia wypada w... Wigilię Niedziele handlowe 2023. Ostatnia wypada w... Wigilię
W 2023 roku klienci będą mieć jeszcze mniej możliwości na zakupy w niedziele, niż w kończącym się roku 2022. Grudniowa niedziela handlowa przypadnie w Wigilię 2023 i sklepy będą otwarte tylko do godziny 14:00.

W tym roku zbiórki organizowane są:

- 14 stycznia, w godzinach 10:00-14:00 - pod Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich przy ul. Rydzowej 1A,

- 21 stycznia, w godzinach 10:00-14:00 - pod główną siedzibą Lasów Miejskich przy ul. Korkowej 170A.

Przyjmowane będą wyłącznie rodzime gatunki drzewek: świerk pospolity, sosna zwyczajna i jodła pospolita. Im krócej choinka była trzymana w ciepłym pomieszczeniu, tym większa szansa na to, że się przyjmie. W ramach poprzednich akcji leśnicy co roku otrzymywali od mieszkańców 200-250 drzewek. Około połowy z nich udało się ponownie zasadzić w lesie.

Kup bilet

Gdzie wyrzucić choinkę?

Poświąteczną choinkę - kupioną w donicy lub ciętą - można również zostawić w kontenerze oznaczonym napisem "zielone" lub w wyznaczonym przez administratora miejscu gromadzenia tych odpadów. Odpady zielone odbierane są przez cały rok, a dokładny harmonogram wywozu dla konkretnego adresu można sprawdzić na stronie i w aplikacji warszawa19115.pl Poświąteczne drzewko - podobnie jak inne odpady zielone - zaleca się zostawić w miejscu gromadzenia odpadów nie wcześniej niż 24 godziny przed odbiorem. Choinka powinna być oczywiście pozbawiona ozdób, opakowań, ziemi i donicy.

Świątecznego iglaka można oddać też do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Płytowej 1 na Białołęce (od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:00-19:00 oraz w soboty w godzinach 9:00-17:00) lub umieścić w przydomowym kompostowniku. Mieszkańcy, którzy chcą się pozbyć sztucznych choinek, mogą wyrzucić je do odpadów zmieszanych (w przypadku małych drzewek) lub wystawić jako odpady wielkogabarytowe (w przypadku dużych drzewek).

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA