REKLAMA

Białołęka

różne »

 

"Co to za paskudztwo?". Tarchomin się zmienia

  12 grudnia 2018

alt='"Co to za paskudztwo?". Tarchomin się zmienia'

Jest szaro-czarno-biały, ma trzy piętra i wysoki parter z witrynami. To pierwszy taki budynek w okolicy.

REKLAMA

- Wiecie może, co to za paskudztwo powstało przy Myśliborskiej? - pyta czytelnik z Tarchomina. - To jakiś dziwny budynek, jest czarny i nie ma w nim okien. Co to ma być? Kto wydał pozwolenie na takie coś?

Po krótkim śledztwie okazało się, że mowa o nowym garażu, który stanął niedaleko skrzyżowania z Mehoffera, przy czym "paskudztwo" to zdecydowanie złe słowo na jego określenie. Parkingowe potyczki na osiedlach. Tysiące interwencji straży miejskiej Parkingowe potyczki na osiedlach. Tysiące interwencji straży miejskiej
Na białołęckich osiedlach trwa walka o każde miejsce postojowe. Liczba interwencji straży miejskiej jest zatrważająca. Większość po zgłoszeniach sąsiadów.
Skromny, trzypiętrowy budynek w stonowanych kolorach zupełnie nie rzucałby się w oczy, gdyby przy Myśliborskiej istniał klasyczny kwartał miejskiej zabudowy. Ponieważ po drugiej strony ulicy panuje urbanistyczna wolnoamerykanka - bloki różnej wysokości sprawiają wrażenie rozrzuconych po polu - trzymający linię zabudowy garaż zdecydowanie się wyróżnia. Z końcową oceną warto jednak poczekać do wiosny, gdy osłaniające go drzewa odzyskają liście.

Spółdzielnia inwestuje

Garaż przy Myśliborskiej został zbudowany równolegle z nowym, białym blokiem RSM Praga, w którym powstały 83 mieszkania. Jego parter zajmą lokale na wynajem, dzięki czemu spółdzielnia będzie mieć zyski a okoliczni mieszkańcy - lepszą ofertę handlową i usługową blisko domu.

O inwestycjach tego typu mówi się w Warszawie od lat. Jedną z największych bolączek wielkich osiedli z lat 70. i 80., takich jak Tarchomin, Jelonki czy Bródno, jest brak miejsc postojowych dla mieszkańców, skutkujący przerabianiem wewnętrznych dróg i podwórek na parkingi. Rozwiązaniem problemu jest właśnie budowa piętrowych garaży, zarabiających na siebie dzięki wynajmowi przestrzeni na parterach. Jeśli garaż RSM Praga się sprawdzi, może stać się wzorem dla podobnych inwestycji w całym mieście.

(dg)

.
 

REKLAMA

Komentarze (11)

 drugastrona

12.12.2018 14:06

Po krótkim śledztwie :D Przecież tablice informacyjne stanęły już w 2014 r., kiedy to rozpoczęła się budowa. Plakaty wisiały przez ponad 3 lata - zniknęły wraz z płotem, którego już nie ma, bo jest niepotrzebny. Jak można prowadzić "gazetę" o osiedlu, nie mając pojęcia o tym, co i gdzie się buduje, czyje działki są prywatne, a czyje miejskie, gdzie są plany zagospodarowania i co przewidują. Zresztą, "czytelnik" też jest nierozgarnięty, bo plakaty wisiały przez ponad 3 lata...

# (dg)

12.12.2018 15:08

@drugastrona
Ironia to takie trudne słowo, nieprawdaż?

# robert

12.12.2018 16:10

E tam, podobne do galerii północnej.

REKLAMA

 drugastrona

13.12.2018 11:15

#(dg) napisał(a) 12.12.2018 15:08
@drugastrona
Ironia to takie trudne słowo, nieprawdaż?

Nie myl ironii z niewiedzą :D Gdyby mnie ktoś spytał, to nie musiałbym "przeprowadzać krótkiego śledztwa", bo ja po prostu to wiem, bo to moje osiedle, na którym mieszkam i żyję i wiem, co się dzieje. Ha, może ja też powinienem pisać tutaj "artykuły" :D

# Patrycja

13.12.2018 15:49

Myślę, że to "paskudztwo" jest o niebo ładniejsze niż blok obok, dla ktorego ten garaż właśnie powstał
...:D

# ona

13.12.2018 16:05

@drugastrona
Nie zdecydowanie lepiej, żebyś nie pisał nigdzie. Za dużo jadu i złośliwości w Twoich tekstach.

REKLAMA

 drugastrona

13.12.2018 17:15

#ona napisał(a) 13.12.2018 16:05
@drugastrona
Nie zdecydowanie lepiej, żebyś nie pisał nigdzie. Za dużo jadu i złośliwości w Twoich tekstach.

Haha, prawda zawsze kole w oczy :D Ciekawe, że pisanie prawdy niektórzy odbierają jako "jad i złośliwość" :D Stwierdzenie, że skoro ktoś przez 3 lata się nie zorientował, co się buduje na Myśliborskiej, to jest nierozgarnięty, to po prostu fakt, nie "jad i złośliwość".

# Trzeciastrona

13.12.2018 19:49

drugastrona napisał 12.12.2018 14:06
Zresztą, "czytelnik" też jest nierozgarnięty, bo plakaty wisiały przez ponad 3 lata...
Niekoniecznie. Może po prostu mieszka tu dopiero od kilku miesięcy? Albo gdzieś przy Odkrytej i wyjątkowo był w tej okolicy? Nie bądź taki zarozumiały, bo to ogranicza postrzeganie.
Ps. Nie mówi się "przez ponad 3 lata". Wystarczy: "ponad 3 lata"

# Gra

13.12.2018 20:16

Super pomysł! A budynek jak budynek... Jak na garaż to nawet bardzo przyzwoity!

REKLAMA

 drugastrona

14.12.2018 10:32

#Trzeciastrona napisał(a) 13.12.2018 19:49
Niekoniecznie. Może po prostu mieszka tu dopiero od kilku miesięcy? Albo gdzieś przy Odkrytej i wyjątkowo był w tej okolicy? Nie bądź taki zarozumiały, bo to ogranicza postrzeganie.
Ps. Nie mówi się "przez ponad 3 lata". Wystarczy: "ponad 3 lata"

Co dopiero się stanie, kiedy ten czytelnik trafi wyjątkowo na Aluzyjną? Albo w okolice Przaśnej czy Krzyżówki? Wtedy znów redaktor przeprowadzi krótkie śledztwo i dostaniemy kolejne artykuły :D Może jestem zarozumiały, ale jestem zdania, że swoją najbliższą okolicę trzeba znać, trzeba wiedzieć, co w trawie piszczy. Nie tylko swój blok i ulicę, ale całe osiedle (przynajmniej do Modlińskiej).

# LOVE

12.01.2019 06:48

After being in relationship with Wilson for seven years,he broke up with me, I did everything possible to bring him back but all was in vain, I wanted him back so much because of the love I have for him, I begged him with everything, I made promises but he refused. I explained my problem to someone online and she suggested that I should contact a spell caster that could help me cast a spell to bring him back but I am the type that don't believed in spell, I had no choice than to try it, I meant a spell caster called Dr AKHERE and I email him, and he told me there was no problem that everything will be okay before three days, that my ex will return to me before three days, he cast the spell and surprisingly in the second day, it was around 4pm. My ex called me, I was so surprised, I answered the call and all he said was that he was so sorry for everything that happened, that he wanted me to return to him, that he loves me so much. I was so happy and went to him, that was how we started living together happily again. Since then, I have made promise that anybody I know that have a relationship problem, I would be of help to such person by referring him or her to the only real and powerful spell caster who helped me with my own problem and who is different from all the fake ones out there. Anybody could need the help of the spell caster, his email: AKHERETEMPLE@gmail.com
or
call/whatsapp:+2349057261346 you can email him if you need his assistance in your relationship or anything. CONTACT HIM NOW FOR SOLUTION TO ALL YOUR PROBLEMS
AKHERETEMPLE@gmail.com
or
call/whatsapp:+2349057261346
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe