Co się zmieni na Chodeckiej? Duży remont rusza w czerwcu
11 maja 2022
Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę na przebudowę ulicy na Bródnie. Zakres prac będzie bardzo duży.
Remont Chodeckiej będzie kosztować aż 4,4 mln zł. Zarząd Dróg Miejskich podpisał już umowę z firmą Porr, która wygrała ogłoszony przez drogowców przetarg. Nowy asfalt będzie wzmocniony siatką z włókna szklanego.
Jak działają bitomaty?
Ostatnio w Warszawie pojawiło się sporo nowych bitomatów, warto z nich korzystać i wymieniać kryptowaluty na gotówkę (lub gotówkę na kryptowaluty). W poniższym artykule krótko przedstawiamy, jak działają nowe bitomaty, które pojawiły się na terenie stolicy.
Ma to uchronić nową nawierzchnię przed powstaniem kolein.
Remont Chodeckiej
Na odcinku między Wyszogrodzką a Kondratowicza drogowcy wymienią nawierzchnię jezdni, a także wyremontują chodniki oraz drogę dla rowerów i hulajnóg. Wykonawca pracuje już nad tymczasową organizacją ruchu oraz kompletuje dokumentację. Pozwolenie na wdrożenie zmian powinien otrzymać do końca maja. To procedura ujęta w harmonogramie, dlatego zgodnie z nim pierwsze prace rozpoczną się w przyszłym miesiącu.
- Po wschodniej stronie między przystankiem autobusowym Chodecka 02 a Bolivara oraz między Bolivara a Kondratowicza powstanie pas do parkowania równoległego - zapowiada ZDM. - Tym samym przybędzie kilkadziesiąt wygodnych miejsc postojowych. Teraz między przystankiem a Bolivara zatrzymywanie samochodów jest zabronione, a od Bolivara do Kondratowicza kierowcy wjeżdżają na przyległy do jezdni chodnik.
Zlikwidują buspas
Utworzenie pasa postojowego będzie możliwe, ponieważ jezdnia ma prawie 10 metrów szerokości. Obecnie znajdują się na niej dwa pasy ruchu oraz buspas, który czeka likwidacja. Dodatkowo zlikwidowana zostanie zatoka autobusowa, która nie będzie już potrzebna. Prowadzący w stronę Kondratowicza pas zostanie odgięty, aby kierowcy omijali zatrzymujące się autobusy. Mieszkańcy zyskają również odnowioną drogę dla rowerów i hulajnóg, biegnącą po zachodniej stronie Chodeckiej.
- Na wywiązanie się z powierzonego zadania wykonawca będzie miał sześć miesięcy od dnia podpisania umowy - zapowiadają drogowcy. - W ciągu czterech miesięcy będzie musiał wymienić nawierzchnię i krawężniki oraz przywrócić ruch kołowy w docelowym kształcie, a następnie pozostaną mu dwa miesiące na sfinalizowanie prac związanych m.in. z remontem chodników, opasek przy jezdni i ścieżki rowerowej.
(dg)
.