REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0
Wawer

historia »

 

Ciekawy Wawer

  12 lutego 2010

Wokół nas jest wiele miejsc, które mijamy i czasami zastanawiamy się, co to za miejsce i jaką kryje tajemnicę. W "Informatorze Wawra" razem z czytelnikami chcemy odkrywać te tajemnice, poznawać ciekawe miejsca.

REKLAMA

Tech Research Studies 2Tech Research Studies 0
Sądziłem, że ostatnia zagadka nie będzie trudna, a jednak prawidłową odpowiedź nadesłał tylko pan Eligiusz Kozłowski. Pan Eligiusz jest niestrudzonym tropicielem "Ciekawego Wawra" i zawsze podaje trafne odpowiedzi. Tym razem też się nie po-mylił. Nowe boisko i stoły do ping-ponga już w przyszłym roku Nowe boisko i stoły do ping-ponga już w przyszłym roku Na terenie Szkoły Podstawowej nr 218 przy ul. Kajki 80 już w przyszłym roku będzie można pograć w ping-ponga, koszykówkę, piłkę siatkową, piłkę ręczną, piłkę nożną a nawet w tenisa, bez obawy o kontuzję z powodu nierównej czy popękanej nawierzchni. Zdjęcie z ostatniego numeru przedstawia pomnik - popiersie generała dywizji Franciszka Żymirskiego, weterana wojny napoleońskiej. Za udział w kampanii 1807 otrzymał krzyż Virtuti Militari. Franciszek Żymirski poległ w obronie ojczyzny 25 lu-tego 1831 roku na Pradze. W bitwie pod Olszynką Grochowską dowodził 2 Dywizją Piechoty. Dywizja, którą dowodził poniosła ogromne straty, ale przez wiele godzin dzielnie powstrzymywała ataki wojsk rosyjskich. W czasie bitwy pod Olszynką Gro-chowską gen. Żymirski został śmiertelnie ranny (kula armatnia oberwała mu ra-mię). Dalej pan Eligiusz napisał, że pomnik stoi na terenie przykościelnym Parafii Św. Wacława w Warszawie przy ul. Korkowej 27. Pan Eligiusz jako jedyny odpo-wiedział na pytanie i to on zdobył naszą nagrodę. Zapraszamy zatem po odbiór nagrody do sklepu "Hacjenda z winami dobrewina.pl" przy ul. Marysińskiej 3.

A teraz kolejna zagadka: gdzie znajduje się ta tablica? Dla osoby, która właściwie odgadnie zagadkę, została przygotowana nagroda, voucher o wartości 40 zł na za-kupy w sklepie "Hacjenda z winami dobrewina.pl" przy ul. Marysińskiej 3.

Informacje prosimy przesyłać pod adresem redakcji lub pocztą elektroniczną na adres: w.zalewski@itl.waw.pl lub wlodekzalewski@gmail.com. Zapraszam rów-nież na Skypa - kontakt: wlodek.zalewski.

Włodzimierz Zalewski

.

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

norblin lipiec 02 2norblin lipiec 02 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

atal zakatek harmonia 3atal zakatek harmonia 0
Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

cmp moje zdrowie 1cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni