REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski

 

Chodnik przy Wrocławskiej zostanie wymieniony?

  2 czerwca 2022

Chodnik przy Wrocławskiej zostanie wymieniony?
źródło: ZDM

ZDM już wkrótce przeprowadzi modernizację ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Żołnierzy Wyklętych oraz wymianę chodnika po północno-wschodniej stronie ul. Radiowej. Jak się okazuje, to nie koniec "chodnikowych" propozycji dla dzielnicy, a ich realizację mogą przyspieszyć sami mieszkańcy.

REKLAMA

W ramach budżetu obywatelskiego ZDM zrealizował do tej pory 250 projektów w całej Warszawie. W zeszłym roku było ich 28. Na Bemowie drogowcy są w trakcie realizacji projektu złożonego z dwóch zadań: modernizacji drogi dla rowerów wzdłuż ul.

Żołnierzy Wyklętych oraz remontu chodnika po północno-wschodniej stronie ul. Radiowej.

W pierwszej lokalizacji drogowcy odnowią ścieżkę rowerową między wjazdem pod blok przy ul. Kawy 2 a ul. Miarki. Obecnie jest tam nawierzchnia z kostki brukowej, dlatego - zgodnie z obecnymi standardami - wymieniona zostanie na asfalt. Przy okazji poprawione ma być dojście do przystanku autobusowego "Rodła 01".

REKLAMA

Niemały koszt

Na Radiowej drogowcy odnowią chodnik między ulicami Szadkowskiego a Wrocławską. Stare i wykruszone płyty chodnikowe zastąpione zostaną płytami z betonu antysmogowego. Poprawione zostanie też dojście do przystanku "Orlich Gniazd 02" i pobliskich sklepów oraz lokali gastronomicznych.

Szacowany koszt obu inwestycji to ponad 770 tys. zł. Będą realizowane dzięki ubiegłorocznemu projektowi Joanny Witaszek, który zebrał ponad 1,6 tys. głosów. - Umowę z wykonawcą na obie inwestycje podpisaliśmy na początku kwietnia. Na realizację prac firma ma czas do pierwszych dni lipca. Obecnie trwa procedura zatwierdzania czasowej organizacji ruchu - informuje rzecznik ZDM Jakub Dybalski.

REKLAMA

Pierwsza część chodnika

W ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy Bemowa mają szansę poprawić kolejne chodniki. Joanna Witaszek nie odpuszcza i zaproponowała naprawę chodnika przy Wrocławskiej, który został rozbity na dwa projekty. Pierwszy, za 858 tys. zł, dotyczy remontu chodnika na 650-metrowym odcinku, od przychodni przy Blatona do stacji Veturilo na Szadkowskiego (z wyłączeniem odcinka Szareckiego-Widawska). W projekcie tym w planie jest też wymiana nawierzchni obok przystanku Widawska oraz wyniesiony zjazd z ulicy Wrocławskiej w ulicę Szareckiego.

REKLAMA

Drugi odcinek chodnika

Drugi projekt za ponad 800 tys. zł przewiduje remont 350-metrowego odcinka chodnika wzdłuż Wrocławskiej, począwszy od stacji Veturilo przy Szadkowskiego do Radiowej. Dodatkowo autorka proponuje: wyniesienie zjazdu przy Wrocławskiej 7a (wjazd z ul. Wrocławskiej na parking po stronie zachodniej tej ulicy), wyremontowanie chodnika przy stacji rowerów miejskich (na rogu ulic Wrocławskiej z Radiową), usunięcie betonu i posianie trawy oraz zasadzenie pięciu drzew obok stacji Veturilo przy Wrocławskiej 7e.

Oba projekty przeszły pozytywną ocenę urzędników, dlatego o ich dalszym losie zadecydują mieszkańcy. Głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego odbędzie się od 15 do 30 czerwca. Ewentualna realizacja pomysłów już w przyszłym roku.

(db)

.
 

Komentarze (6)

# Kamil.

02.06.2022 20:49

Niszczyć kostkę żeby położyć asfalt? Naprawdę Juz chyba nie ma na co budżetu wydawać...

# Bemowianka

04.06.2022 17:56

to przejedz się rowerem po tej nierównej kostce.

# olo2

07.06.2022 11:35

Lepiej niech wymienia chodnik na Powstancow Slaskich przy Lidlu w strone lotniska, to jakas masakra 50 m od ratusz, a powierzchnia jak na Marsie :(

REKLAMA

# asd

13.06.2022 23:48

Zachęcam do poparcia projektu.
https://bo.um.warszawa.pl/
projekt/27023

# Bimka

20.06.2022 16:17

A kostkę prywatne osoby sobie zagospodarowały ! Tak można?

# MARIUSZ

23.06.2022 14:22

Przy okazji poprawione ma być dojście do przystanku autobusowego "Rodła 01". Co za bzdura ....jak mozna mówić o poprawie przejścia do przystanku bez pasow dla pieszych przez ścieżkę rowerową? Przy Szkole też nie ma zebry dla pieszych przez ścieżkę...tylko czekać aż dojdzie do tragedii ale oczywiście winny będzie rodzic a nie święta krowa rowerowa.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA