REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

od Czytelników

 

Burmistrzem Bielan powinien być Krystian Lisiak [LIST]

  2 lutego 2023

Burmistrzem Bielan powinien być Krystian Lisiak [LIST]
źródło użytych zdjęć: UD Bielany

Burmistrzem Bielan powinien być radny Lisiak. Ten przynajmniej zajmuje się problemami mieszkańców, bo burmistrz Pietruczuk tylko sadzi kwiatki i drzewka, non stop się fotografuje i promuje, i niczym Katarzyna Cichopek nie zna granic żenady.

REKLAMA

Z jego profilu nie można dowiedzieć się niczego o prawdziwych problemach mieszkańców, a krytyczne komentarze są usuwane.

Burmistrz Pietruczuk jak Kasia Cichopek?

Ostatnio zostałam zablokowana za pytanie, które w ogóle nie było złośliwe, ale najwyraźniej nie spodobało się Wielce Wrażliwemu Jaśnie Oświeconemu Panu Burmistrzowi, który tylko fotografuje się z uczniami, sportowcami, seniorkami. Z jego profilu wynika, że na Bielanach nie ma dziurawych chodników i ulic, korki się nie zdarzają a autobusy i tramwaje nigdy nie spóźniają. Bielany przez różowe okulary. Burmistrz i jego ocenzurowana gazeta Burmistrz Bielan i jego ocenzurowana gazeta
300 tysięcy złotych - tyle w tym roku kosztować będzie sam druk i kolportaż wydawanej przez Urząd Dzielnicy Bielany gazety "Nasze Bielany". W porównaniu z zeszłym rokiem koszty bardzo wzrosły, głównie z powodu ogromnego skoku cen papieru. Burmistrz Grzegorz Pietruczuk ani myśli oszczędzać.
Dlatego z radością co rano dowiaduję się, że wysportowany Pan Burmistrz przebiegł lub przepłynął przed pracą i ta wiadomość cieszy mnie tak bardzo, jak nowa torebka Kasi Cichopek.

Przeglądając profil tego "zapracowanego" człowieka zastanawiam się, kiedy on ma czas na faktyczne zarządzanie dzielnicą i rozwiązywanie jej prawdziwych problemów, o których on sam milczy (np. przebudowa Sokratesa, która jest porażką pod każdym względem, ale Pan Burmistrz nie ma odwagi głośno na jej temat się wypowiedzieć).

Kup bilet

Lisiak na burmistrza?

Przeciwieństwem Pana Burmistrza jest radny Krystian Lisiak, który przynajmniej zajmuje się realnymi problemami mieszkańców. Żałuję, że niemal wyłącznie Chomiczówki, ale przynajmniej to osiedle wie, że ma dobrego radnego, który byłby o wiele lepszym, bo odważniejszym burmistrzem, niż lanser Pietruczuk.

Mieszkanka Wawrzyszewa

.
 

Komentarze (6)

# Prawda

02.02.2023 07:16

Lanser to on jest. Nawet mistrz lansu

# miś z Dąbrowskiej

05.02.2023 20:52

Jeżeli Pan Krystian założy własny komitet albo "zmieni barwy" to zagłosuję. Namówię też rodzinę i sąsiadów.
Do tej pory Pan Krystian startował z listy postkomunistów ("Razem dla Bielan" to ściema, to są ludzie byłego SLD i namaszczony przez nich obecny burmistrz Pan Pietruczuk). Zatem w obecnej sytuacji głosowanie na ludzi z listy "Razem dla Bielan" to w rzeczywistości popieranie pana Pietruczuka.

# Chris

07.02.2023 11:21

Niestety nie ma jednomadatowych okręgów tak jak w małych miejscowosciach w samorządówce, w dużych miastach liczą się niestety układy i hajs na propagandę. Z drugiej strony Pietruczuk chyba czuje że polityce lokalnej coraz słabiej idzie, to trzeba się wkręcić do jakiejś spółdzielni mieszkaniowej gdzie strary układ post LSD ma się dobrze.

REKLAMA

# Ona

07.02.2023 13:01

Niestety nie będę mieć dobrych wspomnień z obecnym Burmistrzem.
Zupełna nieznajomość problemów dzielnicy.
Bycie "dobrym" dla tych, którzy powinni zostać wysiedlani na Palisadową .
Te kilka lat osiedlania w blokach gdzie są mieszkania komunalne zdemoralizowanej patologii a po zniszczeniu mieszkania dawanie im kolejnego.
Takie działania nie mieszczą mi się w głowie.
Te cwaniaczki robiły Pana Burmistrza jak chciały.
Dziecko na wózek inwalidzki i do przodu a potem balowanie całe noce bo mieszkanko dostaną.
Jeśli tak to ma wyglądać to chyba nieodpowiednie stanowisko dla Pana.
Bloki poniszczone. Ludzie płacą duże pieniądze żeby mieszkać w godnych warunkach a potem są osiedlani kretyni bo inaczej nie da się ich nazwać, którzy przypalają okna, śmiecą, sikają po klatkach, niszczą kaloryfery, podpalaja klatkę kradną.
A teraz jedni dostali mieszkanko a część takiej rodzinki na dziko zajęła to, które mieli oddać.
W tej dzielnicy tylko Urząd Gminy działa dobrze.
Nie sądzę żeby ludzie ciężko pracujący chcieli przeznaczać swoje podatki na takie działania i proszę się z tym liczyć.
To co się tu dzieje wywołuje powszechne oburzenie.
A wszechobecny bród , śmiecie jest wizytówką niektórych fragmentów dzielnicy.
Był Pan podobno wczoraj, proszę zajrzeć do lasku ile tam litrów trunków jest spożywanych bo śmiecie zostają.
Piękna wizytówka dzielnicy i nic się z tym nie robi.
Ludzie, którzy tylko potrafią niszczyć, hałasować w nocy i pić na umór oraz maja wstręt do pracy są tu osiedlani a lokatorzy nie dość, że maja wieczną zabawę to jeszczę płacą za ich wybryki.
Mnie to wkurza i nie wiem czy Pan by chciał płacić za takich ludzi.
Ale normalnych lokatorów Pan nie słucha.

# Kama667

16.02.2023 18:21

#miś z Dąbrowskiej napisał(a) 05.02.2023 20:52
Jeżeli Pan Krystian założy własny komitet albo "zmieni barwy" to zagłosuję. Namówię też rodzinę i sąsiadów.
Do tej pory Pan Krystian startował z listy postkomunistów ("Razem dla Bielan" to ściema, to są ludzie byłego SLD i namaszczony przez nich obecny burmistrz Pan Pietruczuk). Zatem w obecnej sytuacji głosowanie na ludzi z listy "Razem dla Bielan" to w rzeczywistości popieranie pana Pietruczuka.

Haha przecież Lisiak też startował kiedyś w wyborach z list SLD

# Sai

21.02.2023 08:04

Bielany to historycznie np. od czasu "Zdobyczy robotniczej" dzielnica prostych i raczej biednych ludzi. Mieszkania oddawane dla hutników w latach 50. też nie pomogło podnieść prestiżu okolicy. Jednak wisienką na czubku problemu byli "przesiedleńcy" zza Wisły. Meliny, śmieci wyrzucane przez okna, palenie na schodach, okradanie piwnic to codzienny widok nawet teraz A.D. 2023 na Doryckiej czy części Wrzeciona. Widoczna zmiana to dopiero zbudowanie metra. Nowi mieszkańcy zaczęli napływać powoli ale spowodowali zmianę postrzegania okolicy. Bielany zmianiają się na lepsze... ale wymaga to czasu. I tu pytanie.... Kto powinien być burmistrzem dzielnicy, kto w krótkim czasie zmieni 50. lat PRLu mam kandydaturę Harry Potter... :-)
A co do ul. Sokratesa. Przebudowa była konieczna. Sokratesa po zabudowaniu strefy zieleni stała się osiedlową uliczką. To Nocznickiego przejęła rolę obwodnicy i ruch tranzytowy. I to jest słuszne...
Aktualny burmistrz robi to na czym mnie zależy najbardziej. Lkwiduje betonozę i asfaltozę i sadzi drzewa. Na Bielanach, w naszej warszawskiej sypialni północy należy posadzić jeszcze 1000 drzew. ....jak mawiał Gierek :-) pomożecie to zrobimy :-) Dlatego nie siejcie mizoginskich wizji tylko sadzcie drzewka a do dołków pod drzewko zawsze wrzućcie psią kupkę lub dwie. Będzie czyściej..... :-)

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA