REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

sport

 

Przed nami Bieg Chomiczówki. Conrada będzie zamknięta

  2 lutego 2023

Przed nami Bieg Chomiczówki. Conrada będzie zamknięta
źródło: UM Warszawa

Sezon na zamykanie ulic dla potrzeb biegaczy rozpoczyna się jeszcze zimą. W niedzielę w 40. Biegu Chomiczówki na dystansie 15 km oraz 16. Biegu o Puchar Bielan na 5 km wystartuje 2100 osób. Ulice 25-tysięcznego osiedla będą wyłączone z ruchu.

REKLAMA

- Warszawa to miasto pełne aktywnych ludzi. Udowadniają to m.in. Na bielańskich pływalniach jest drożej, ale czy lepiej? Na bielańskich pływalniach jest drożej, ale czy lepiej?
Zazwyczaj wzrost ceny powinien wiązać się ze wzrostem jakości sprzedawanego towaru czy usług. Jednak, jak zauważa jeden z mieszkańców, na pływalni przy ul. Lindego jest wręcz odwrotnie.

Wspólne hobby - jak szukać osób lubiących to, co Ty? Wspólne hobby - jak szukać osób lubiących to, co Ty?
Nowoczesne technologie otwierają zupełnie nowe metody rozszerzania grona znajomych. Tematyczne grupy na popularnych portalach społecznościowych oraz aplikacje mobilne przestają być utożsamiane tylko z poszukiwaniem romantycznych relacji. Grupa ludzi pragnących poznać wartościowych znajomych, z którymi mogliby współdzielić swoje pasje, jest niemałą częścią internetowej społeczności.
biegacze trenujący na co dzień w miejskich parkach, na stadionach czy ulicach. A pierwszym twardym dowodem w roku jest udział w trudnym Biegu Chomiczówki, nierzadko rozgrywanym na mrozie, w śnieżycy albo w strugach marznącego deszczu. Dla aktywnych mieszkanek i mieszkańców naszego miasta nie ma przeszkód nie do pokonania - zachwala wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. - To też inspiracja dla nas wszystkich. Każdy może sobie powiedzieć: skoro oni mogą ścigać się przy takiej pogodzie, to może ja wyjdę potruchtać - uważa.

Bieg Chomiczówki 2023

- Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w jubileuszowej 40. edycji Biegu Chomiczówki i towarzyszącym mu 16. Biegu o Puchar Bielan. To impreza z bardzo długą tradycją i z szybką, osiedlową trasą, na którą decyduje się wielu czołowych biegaczy. Sam planuję wziąć udział w Biegu o Puchar Bielan. Do zobaczenia na mecie - dodaje burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

Impreza odbywa się po raz czterdziesty. 22 stycznia 1984 roku na trasę pierwszego Biegu Chomiczówki wyruszyło 156 zawodników. Wygrał Ryszard Dryps z Sosnowca (z czasem 45:01, ale na niepełnym dystansie 14,2 km).

- O zawodach na Chomiczówce dowiedziałem się od kolegów. To był ciężki bieg. Było bardzo mokro, miejscami leżało pośniegowe błoto. Lekki mróz szczypał w policzki - wspomina Ryszard Dryps, który w tym roku wystartuje na Chomiczówce po raz szósty.

Po atestowanej 15-kilometrowej trasie Biegu Chomiczówki pobiegnie prawie 1600 biegaczy. Z kolei na liście Biegu o Puchar Bielan (5 km) jest blisko 700 osób. Wciąż można się zapisywać na stronie online.datasport.pl. W ubiegłym roku bieg nie wiązał się z utrudnieniami dla mieszkańców, ponieważ odbywał się w kampusie Akademii Wychowania Fizycznego. W imprezie organizowanej podczas stanu epidemii wystartowało 348 osób.

Według warszawskiego ratusza w tym roku o zwycięstwo powalczą m.in. aktualna rekordzistka świata w biegu 12-godzinnym Dominika Stelmach oraz wielokrotny zwycięzca Biegu Chomiczówki Arkadiusz Gardzielewski. Zwycięzca i zwyciężczyni biegu na 15 km oprócz medalu i pucharu otrzymają po 2,5 tys. zł, a na 5 km - po 2 tys. zł.

Zapraszamy na zakupy

Zmiany w ruchu na trasie

Oba biegi rozpoczną się na ul. Conrada (przed skrzyżowaniem z ul. Nerudy), a ich meta zlokalizowana będzie na terenie TKKF Chomiczówka. Jako pierwsi wystartują uczestnicy 16. Biegu o Puchar Bielan - o godz. 10.00. Rywalizacja na pięć kilometrów została poprowadzona ulicami: Conrada - Bogusławskiego - Kwitnącą - Głowackiego - Żółwią - Mistrzowską - Brązowniczą - Conrada (chodnikiem po północnej stronie ulicy) - Dąbrowskiej - Bajana - Renesansową - Aspekt do drogi wewnętrznej prowadzącej do TKKF Chomiczówka.

O godz. 11.00 wystartują uczestnicy 40. Biegu Chomiczówki. Zawodnicy pokonają dystans piętnastu kilometrów, robiąc dwa okrążenia ulicami: Conrada - Bogusławskiego - Kwitnącą - Księżycową - zawrotka przy pętli autobusowej - Księżycową - Kwitnącą - Głowackiego - Żółwią - Mistrzowską - Sieciechowską - Brązowniczą (zawrotka) - Conrada (chodnikiem po północnej stronie ulicy) - Dąbrowskiej - Bajana - Renesansową - Aspekt do drogi wewnętrznej prowadzącej do TKKF Chomiczówka.

W niedzielę ulica Conrada na odcinku od Wólczyńskiej (z dopuszczonym wjazdem na stację benzynową) do pętli autobusowej Chomiczówka będzie wyłączona z ruchu samochodów w godz. 9.00-15.00. W tych samych godzinach zamknięte będą również pozostałe ulice na trasach obu biegów, a także wloty ulic dojazdowych oraz wyjazd z osiedli łączących się bezpośrednio z trasami zmagań. Podczas trwania biegu nie będzie można parkować na ulicach Brązowniczej, Conrada i Nerudy.

(jok)

.
 

Komentarze (2)

# Oscar

03.02.2023 17:46

Czy któs mógłby mi wskazać, gdzie w tym tekście jest napisane kiedy te biegi się odbędą, którego dnia?

# abc

03.02.2023 19:23

#Oscar napisał(a) 03.02.2023 17:46
Czy któs mógłby mi wskazać, gdzie w tym tekście jest napisane kiedy te biegi się odbędą, którego dnia?

W drugim zdaniu
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA