REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski »

 

Czy wysoki koszt utopi kładkę nad kanałem Nowe Ujście?

  6 czerwca 2023

alt='Czy wysoki koszt utopi kładkę nad kanałem Nowe Ujście?'
Czy wysoki koszt ostatecznie utopi projekt budowy kładki nad kanałem Nowe Ujście? źródło: bo.um.warszawa.pl

Celem projektu, który został złożony w ramach budżetu obywatelskiego Wawra jest stworzenie nowego, bezpiecznego i wygodnego przejścia przez kanał Nowe Ujście, dla osób korzystających ze spacerowego kompleksu leśnego.

REKLAMA

Anna Prałat-Niedźwiedź w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Wawra zaproponowała wymianę na nową kładki przez kanał Nowe Ujście w lesie przy Lucerny, znajdującym się pomiędzy ulicami Lucerny a Lebiodową.

Prowizoryczna i nielegalna kładka przy Lucerny

- Obecnie dostępna jest jedynie prowizoryczna i nielegalna kładka, która jest nisko nad poziomem wody. Stwarza to trzy zasadnicze problemy. Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować? Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować?
Druk czasopism, broszur i katalogów stał się nieodłączną częścią strategii marketingowej każdej firmy. Promocyjne materiały drukowane spełniają swoją rolę efektywniej, niż ulotne reklamy w sieci. Mają one formę fizyczną, a co za tym idzie, przeciętny odbiorca może wrócić do ich przeglądania w dowolnym momencie. Jednocześnie, by przygotować tego typu materiały niezbędny jest nie tylko projekt graficzny, ale także jego wykonawca, czyli drukarnia. Oferta tego typu placówek może być jak najbardziej zróżnicowana. Jednak czym powinna charakteryzować się profesjonalna drukarnia i jaka powinna być jej oferta?
Pierwszy - konieczność zejścia i wejścia po stromej skarpie, co jest niebezpieczne, a dla osób z problemami ruchowymi, czy mających pod opieką dzieci w wózkach, wręcz niemożliwe. Drugim problemem jest niszczenie skarpy przez osoby korzystające z obecnej kładki. Kolejnym jest fakt niedostępności kładki przy podwyższonym poziomie wody - twierdzi autorka projektu.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Wycena kładki w Wawrze wzrosła dwunastokrotnie

Koszt wymiany kładki autorka oszacowała na 50 tys. zł. Jednak po weryfikacji projektu przez Lasy Miejskie wycena wzrosła dwunastokrotnie! Jak czytamy w opisie, po naniesionych przez leśników zmianach "konieczne jest stworzenie trwałej kładki o konstrukcji metalowej, wyposażonej w poręcze, posadowionej na poziomie aktualnych ścieżek. Kładka będzie dopasowana do otoczenia leśnego, barwy ciemnoszarej, z drewna lub kompozytu. W ramach projektu będzie możliwe również zasadzenie na brzegu lasu i w otoczeniu kładki krzewów kwitnących i owocodajnych - gatunków rodzimych, korzystnych dla ptaków i owadów". Wcześniej była mowa jedynie o drewnianej kładce wyposażonej w poręcze.

REKLAMA

Czy kładka ma szanse w budżecie obywatelskim?

Czy tak wysoka wycena ostatecznie "utopi" projekt, który jeszcze niedawno miał spore szanse na zwycięstwo w tegorocznym głosowaniu budżetu obywatelskiego Wawra?

- Widząc ten projekt na liście, ucieszyłam się na myśl o nowej kładce, z której będę mogła na co dzień korzystać. Przykładowe zdjęcie pokazuje ładną drewnianą kładkę wkomponowaną w zielone otoczenie. Jednak podany koszt realizacji nieco ostudził mój zapał. Koszt zmodyfikowany z 50 tys. na 600 tys. stanowi równowartość budowy całego placu zabaw, a sam projekt plasuje się w dziesiątce najdroższych projektów wawerskich. Czy w mojej okolicy pojawi się metalowa konstrukcja mostu zwodzonego? - czytamy w komentarzach pod projektem.

Jaki los czeka kładkę, przekonamy się podczas głosowania, które odbędzie się w drugiej połowie czerwca. Ewentualna realizacja w przyszłym roku.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

 Erneścio

26.07.2023 12:29

I za te 50000zł przyjedzie na miejsce ukraińska ekipa budowlana w panów sztuk 8, każdy dostanie dniówkę po 200 talarów, zamontują drewna zakupionego za 4000zł, pomalują za 500zł, dobetonują za 500zł, zatankują, zus/us opłacą za 2000zł i ... resztę zgarnie biedna warszawska firma.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA