REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski »

 

Budżet obywatelski nie sfinansuje kościelnych schodów

  6 czerwca 2023

alt='Budżet obywatelski nie sfinansuje kościelnych schodów'
źródło: Parafia Rzymskokatolicka Świętego Feliksa z Kantalicjo

Gdyby urzędnicy powiedzieli "tak", byłoby to bezprecedensowe wykorzystanie budżetu obywatelskiego do sfinansowania inwestycji nie będącej na gruntach miasta. Ponieważ projekt został odrzucony, na remont schodów do kościoła św. Feliksa z Kantalicjo przy Kościuszkowców 85A w Wawrze muszą się zrzucić parafianie.

REKLAMA

Mimo że już nie takie projekty przechodziły w budżecie obywatelskim, a pieniądze publiczne były marnotrawione na różne sposoby, od samego początku ten projekt wzbudzał wątpliwości.

Renowacja schodów zabytkowego kościoła

Anonimowy pomysłodawca przypomina, że schody zostały zbudowane pod koniec lat pięćdziesiątych XX wieku z odłamków wyburzonej wieży kościoła. Przez ten czas uległy naturalnemu zużyciu i nadają się do wymiany. Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować? Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować?
Druk czasopism, broszur i katalogów stał się nieodłączną częścią strategii marketingowej każdej firmy. Promocyjne materiały drukowane spełniają swoją rolę efektywniej, niż ulotne reklamy w sieci. Mają one formę fizyczną, a co za tym idzie, przeciętny odbiorca może wrócić do ich przeglądania w dowolnym momencie. Jednocześnie, by przygotować tego typu materiały niezbędny jest nie tylko projekt graficzny, ale także jego wykonawca, czyli drukarnia. Oferta tego typu placówek może być jak najbardziej zróżnicowana. Jednak czym powinna charakteryzować się profesjonalna drukarnia i jaka powinna być jej oferta?
Takie właśnie zalecenia wydał wojewódzki konserwator zabytków, więc parafię czeka kosztowny remont.

- Z kościoła parafialnego korzysta każdego tygodnia 2 tys. wiernych. Ważne jest bezpieczeństwo wchodzących i wychodzących osób - przekonuje pomysłodawca i dodaje, że jego projekt jest uzgodniony z konserwatorem zabytków. Zakłada on rozebranie obecnych schodów, odbudowę, renowację portalu kościoła oraz instalację odpowiednich udogodnień. Koszt to pół miliona złotych.

Kup bilet

Dzielnica nie sfinansuje schodów

- Kościół ten jest jednym z najcenniejszych budynków architektonicznych i najwyższą budowlą sakralną w Wawrze. Korzystają z niego mieszkańcy w czasie ślubów, pogrzebów i innych uroczystości. Realizacja projektu poprawi bezpieczeństwo na schodach wejściowych do budynku. Konieczna jest renowacja wejścia, a parafia nie jest w stanie w całości pokryć tych wydatków - twierdzi autor projektu. Urzędników nie przekonał, w związku z tym projekt odrzucili. Dlaczego? "Projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego mogą być realizowane wyłącznie na terenach, do których m.st. Warszawa posiada tytuł prawny" - czytamy.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (5)

# Juli19

06.06.2023 09:59

A co Kościoła nie stać na remont? Zwolniony z podatków i innych podobnych opłat i kasy brak?

# TinDrum

12.06.2023 12:02

Ich bezczelność sięga już wyżyn, przy których Himalaje są jak górka szczęśliwicka.

# jajaja

14.06.2023 15:44

skoro mozna ustalic palety na bankowym, albo budowa kladke przez wisle, z ktorej skorzysta mniej osob niż ze wspomnianych schodów... smieszny narodek

REKLAMA

# Wu Tang Clan na Mirtowej

29.06.2023 14:30

Dlaczego robimy z tego jakąś nową kontrowersję? To żaden temat. Teren kościoła nie jest własnością dzielnicy więc budżet obywatelski go nie obejmuje i tyle. Ot, przeszkoda formalna. Nie ma o czym mówić. Jeśli parafianie będą chcieli zrobić zrzutkę na schody, mogą to przecież zrobić we własnym zakresie.
Chociaż byłem tam kilka dni temu i, prawdę mówiąc, schody nie są w jakimś niewiadomo jak opłakanym stanie. Pewnie można by je było odnowić, ale tak samo można byłoby odnowić mur szkoły, okoliczne kosze, pasy na ulicach albo krawężniki. Katastrofą budowlaną raczej te schody nie grożą.

 Erneścio

25.07.2023 15:55

Ojciec z Torunia niech opony od Audicy wrzuci na allluja, będzie na schody.
Tymczasem, wszystkie biedne emerytki zrobionojuż w tym mieście na milicjanta, wnuczka, strażaka i kominiarza ... że KOŚCIÓŁ SP. BEZ O.O. musi żebrać o nędzne pół bańki? Taca pusta?
No fakt, zlikwidowali roksę a ulicznice to po 300 biorą teraz za byle co...
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe