REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Monitoring na Zaciszu coraz bardziej realny

  23 maja 2023

alt='Monitoring na Zaciszu coraz bardziej realny'
źródło: bo.um.warszawa.pl

W ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Targówka jest szansa na montaż monitoringu w pobliżu Blokowej, Penelopy i Safony na Zaciszu. Czy mieszkańcy poprą ten pomysł w czerwcowym głosowaniu?

REKLAMA

Według pomysłodawcy, we wskazanym miejscu często dochodzi do sytuacji niebezpiecznych, którym towarzyszą groźby czy nawet... Graj jak Robert Lewandowski, czyli nowe boisko na Zaciszu Graj jak Robert Lewandowski, czyli nowe boisko na Zaciszu
Mieszkańcy Zacisza oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji na Targówku walczą od lat o boisko przy Blokowej. Jednym ze środków prowadzących do celu ma być budżet obywatelski. Czy tym razem się uda?
gorszące zachowania.

Niebezpieczne sytuacje na Zaciszu

- Jest to teren niemonitorowany, a jedna z posesji jest niezamieszkała. Miejsce to jest więc często wykorzystywane przez osoby niekulturalne, które szukają wrażeń i często prowokują mieszkańców czy inne osoby, które zwracają uwagę na prymitywne i niebezpieczne zachowanie. Dochodzi do scen obscenicznych, gróźb wobec mieszkańców, zastraszania, a nawet ekshibicjonizmu. Nagminnym problemem tego miejsca jest też jego zaśmiecanie. Zdarzają się również akty wandalizmu, jak niszczenie płotów pobliskich nieruchomości, graffiti, przebijanie opon parkujących tam aut - opisuje mieszkaniec Zacisza.

Zapraszamy na zakupy

Budżet obywatelski w Warszawie odstraszy przestępców?

- Montaż kamer odstraszy potencjalnych przestępców, zapewni spokój. Nie powinno być tu problemu z podłączeniem monitoringu do zasilania i medium transmisyjnego, gdyż obok jest budynek energetyczny Innogy oraz podwieszona na słupach sieć światłowodowa Orange. Kamerę można zainstalować na wysokiej latarni przy Penelopy - wskazuje pomysłodawca projektu za 50 tys. złotych.

Ponieważ urzędnicy dopuścili projekt do czerwcowego głosowania w budżecie obywatelskim Targówka, o jego dalszym losie zadecydują mieszkańcy.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Dziadu47

24.07.2023 18:06

Nie dziwi Was fakt, że kamerowo w mieście to istna kpina?
W portalu jest masa wpisów policji, gdzie szukają jakiegoś gangusa a mordy i tak nie widać dość konkretnie i to w czasach, w których pierdyliony złotówek wydano na monitoringi miejskie montując w czasach kamer 8K i 4K kamerki VGA. Wy przeznaczcie ten hajs na leczenie urzędasów, lepiej na tym wyjdziecie bo nawet nowe kamery do niczego się nie nadają a kosztują jak te 64K które wprowadzą na rynek w roku 2100 :)))
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy