REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Graj jak Robert Lewandowski, czyli nowe boisko na Zaciszu

  18 maja 2023

alt='Graj jak Robert Lewandowski, czyli nowe boisko na Zaciszu'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Mieszkańcy Zacisza oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji na Targówku walczą od lat o boisko przy Blokowej. Jednym ze środków prowadzących do celu ma być budżet obywatelski. Czy tym razem się uda?

REKLAMA

To już kolejne podejście do przebudowy boiska przy ul. Blokowej 3 w Warszawie, którą za sprawą budżetu obywatelskiego mógłby wykonać Ośrodek Sportu i Rekreacji. O zmianie wyglądu tego miejsca mówi się od lat. Naturalne place zabaw dla Targówka? Zeszłoroczne pomysły czekają na głosy rodziców Naturalne place zabaw dla Targówka? Zeszłoroczne pomysły czekają na głosy rodziców
Projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego na przyszły rok zakłada urządzenie na terenie Warszawy aż 11 naturalnych placów zabaw za 4,4 mln zł.
Popękane asfaltowe boisko lata świetności ma już dawno za sobą.

Nieudane podejścia do sfinansowania budowy boiska na Zaciszu

- Projekt przebudowy boiska na Blokowej otrzymał od mieszkańców 923 głosy, więc jest to ogromny kapitał. Pokazuje, jak ważna dla mieszkańców Zacisza jest ta inwestycja - mówił w 2021 roku dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Jacek Pużuk. Zdaniem dyrektora był to jeden z lepszych projektów na Targówku, ale przegrał z powodu sposobu liczenia głosów. O co chodzi? Na realizację wszystkich projektów w danej dzielnicy zawsze jest wyznaczony budżet. Najpierw przechodzą projekty z największą liczbą głosów, ale jeszcze mieszczące się w budżecie na dany rok. Drugi z najdroższych projektów, jeśli nie mieści się w budżecie do realizacji, odpada i zastępują go projekty tańsze, które uzbierały mniejszą liczbę głosów. Tak też się stało z projektem boiska w 2020 roku, potem w kolejnym, zaś w 2022 roku jeden z mieszkańców zaproponował wybudowanie w tym miejscu skateparku. Urzędnicy nie dopuścili projektu do głosowania. Powód? OSiR woli mieć tam boisko.

Kup bilet

"Graj jak Robert Lewandowski, boisko przy Blokowej"

W tym roku boisko przy Blokowej 3 pojawia się po raz trzeci w propozycjach do budżetu obywatelskiego. - Nie było modernizowane od wielu lat, a nawierzchnia asfaltowa jest bardzo niekorzystna dla grających tam dzieci i młodzieży. Boisko jest chętnie odwiedzane a jego ogromną zaletą jest swobodny dostęp przez cały dzień - przekonuje autor projektu Tomasz Katana. Co ciekawe, podczas weryfikacji urzędniczej tytuł projektu został zmieniony na bardziej "chwytliwy" - "Boisko na Blokowej" przemianowano na "Graj jak Robert Lewandowski, boisko przy Blokowej". Pod tą nazwą wystartuje w czerwcowym głosowaniu dla mieszkańców Targówka. Czy podrasowanie tytułu projektu za blisko milion złotych przyniesie pożądany skutek? Do trzech razy sztuka!

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024