REKLAMA

Targówek

interwencja »

 

Problemy z mydłem w przedszkolach

  22 maja 2023

alt='Problemy z mydłem w przedszkolach'
źródło: Higma Service

Ostatnio wielu zaniepokojonych rodziców zauważyło na dłoniach swoich dzieci zaczerwienienia, pokrzywkę i wysuszoną skórę. Objawy są połączone ze swędzeniem. Co na to władze oświatowe na Targówku?

REKLAMA

- Pytanie do rodziców dzieci chodzących do państwowych przedszkoli. Czy Wasze dzieci mają problem ze skórą na rękach, który nasila się albo pojawia, kiedy chodzą do przedszkola? Tam, gdzie chodzi mój synek, ręce wielu dzieci wyglądają fatalnie. Podejrzewam przedszkolne mydło. Warszawa - miasto bez barier? Nie w tym miejscu Warszawa - miasto bez barier? Nie w tym miejscu
Mieszkańcy Targówka Fabrycznego i Szmulek od lat oczekują wygodnego przejścia dla pieszych przez tory kolejowe i ulicę Radzymińską w rejonie Naczelnikowskiej. Czy coś się w najbliższym czasie zmieni?
Na jakiś czas było wymienione i problemu prawie nie było. Chcę się zorientować, czy problem może dotyczyć innych przedszkoli i może chodzić o mydło kupowane dla wszystkich - napisała na portalu społecznościowym jedna z matek. Na jej wpis zareagowało bardzo dużo osób. Jak się okazuje, w wielu przypadkach wystąpiły podobne problemy skórne u dzieci.

- U nas też to samo, niestety. Córka brała swoje mydło z domu do przedszkola - potwierdza jedna z matek.

- My mamy podobny problem u dwóch córek chodzących do przedszkola na Tokarza - wyznaje kolejna.

Co na to Urząd Dzielnicy Targówek?

Okazuje się, że 11 i 12 maja Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty na Targówku otrzymało od dwóch przedszkoli, które brały udział w postępowaniu przetargowym na dostawę środków czystości, informację o problemach zgłaszanych przez rodziców związanych z mocno przesuszoną skórą na dłoniach dzieci. Obie placówki otrzymały zwrotną informację o możliwości zamówienia mydła "Biały Jeleń Mydło Hipoalergiczne", które w poprzednich latach zamawiane było przez wiele przedszkoli. Uwagi na temat problemów zostały też zgłoszone firmie, która wygrała przetarg na dostawę środków czystości. Firma dostarczyła mydła dwóch producentów. Jednym z nich był dotychczasowy producent, co do którego nie było wcześniej zastrzeżeń. Jak wskazują urzędnicy "poproszono o przesłanie wyników badań dermatologicznych oferowanego produktu wraz z prośbą u ustosunkowanie się do zgłaszanych uwag".

Zapraszamy na zakupy

Wymienili mydło w przedszkolach

16 maja firma przesłała wyniki badań dermatologicznych, w których nie stwierdzono dodatnich odczynów alergii kontaktowej, ani podrażnienia po zastosowaniu produktu w grupie 20 osób. Dostawca zaproponował wymianę mydła w płynie na inne, posiadające pozytywną opinię dermatologiczną. Dodatkowo firma zadeklarowała, że mydło zostanie zwrócone do producenta i przebadane w celu identyfikacji problemu.

- Jeśli po zmianie mydła nadal będą występowały reakcje alergiczne, to Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty podejmie dalsze działania, m.in. poprzez konsultacje z dermatologiem w celu rozwiązania problemu - poinformował naszą redakcję wiceburmistrz Jędrzej Kunowski.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (6)

# tylkoniejelen

22.05.2023 11:05

Przedszkola na Targówku zaopatrywane w nowe mydło wątpliwej jakości, a papier toaletowy po nowych zamówieniach niczym zużyta ścierka do podłogi. Sztuka jest sztuka, tak, ale w przypadku dzieci to nie powinno tak być.
Choroby skórne, problemy dermatologiczne są trudne do wyleczenia.
To Duży przeskok w przypadku dzieci, rodzice kupują mydełka, oliwki, kosmetyki do pielęgnacji, aby skóra dziecka była zdrowa, a tu nagle produkt udający mydło ledwo przebadany dermatologicznie.
Swoją drogą, ciekawe jakie mydło i papier toaletowy znajdziemy w urzędzie na Kondratowicza, czy urzędnicy, też sie drapią bo skóra swędzi. Wstyd.

# Madbutcher

22.05.2023 12:47

Najważniejsze, żeby starczyło na różowe szafeczki, czy w jakim tam one kolorze mają być - te od wykluczenia menstruacyjnego. Cała reszta jest nieważna.
W końcu co lepiej będzie wyglądało w tefałenach: jak prezydent stanie przed kamerami i się pochwali, że walczy z wykluczeniem menstruacyjnym wśród osób z macicą, czy jak kupi dzieciakom w przedszkolu porządne mydło, żeby im skóra z rąk nie schodziła?

# Wredny Kocur

23.05.2023 16:25

Byle starczyło na tampony i podpaski w toalecie dla chłopaków i prezerwatywy w żlobkach. :D A tak serio, to z jednej strony stosuje się "agresywne" mydła, bo dzieciaki olewają mycie dłoni, z drugiej strony trzeba takie mydło dobrze spłukać, co też flejom się nie chce. I tak źle i tak niedobrze. Swoją drogą widziałem jak madka w masce, dzieciakom dłonie alkoholem izo pryskała. No cóż... :]

REKLAMA

# Joł

26.05.2023 12:35

Jak raz na jakiś czas odkazi się ręce dziecku to nie zaszkodzi.

# Joylanta

19.06.2023 21:38

Dzieci miały wysuszoną i zaognioną skórę rąk przy nadmiernym stosowaniu odkażalników podczas pandemii. Śmiem twierdzić, że w tym mydle takich środków było zbyt dużo. A przy okazji, jak to jest z dyżurami wakacyjnymi w przedszkolach? Mój wnuk nie dostał się do żadnego z przedszkoli w okolicy Kondratowicza, Krasiczyńskiej, Suwalskiej, w drugiej połowie lipca i 1. połowie sierpnia. Uważam to za skandal, gdyż rodzice i dziadkowie pracują zawodowo. Co Mamy zrobić z dzieckiem? Chyba będę odprowadzać je do Urzędu Dzielnicy, niech urzędnicy zajmą się nim, nakarmią, zabawią od godziny 8 rano do godziny 16. Proponuję, by więcej rodzin również postąpiło tak samo, jeśli dziecko nie dostało się do placówki oświatowej. Gdzie jest dbanie o dobro dziecka, o którym tak dużo się mówi ?!!!!!

# Dziadu47

24.07.2023 18:10

Produkt dostał zielone światło na rynek po przebadaniu go na ... ... 20 osobach. Kpina czy literówka?
Polska to jednak Polska, wałkolandia całkowita, policzmy zatem te 20 osób:
szefi szefowa to już dwie, mama i tata szefowej, tata i mama szefa no to już 6, babcie, dziadki, wujki, ciotki...
No zgadza się, u mnie też około 20 wychodzi :)))

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy