REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0
Targówek

budżet obywatelski »

 

Czy mieszkańcy Targówka zagłosują na parki kieszonkowe?

  6 czerwca 2023

alt='Czy mieszkańcy Targówka zagłosują na parki kieszonkowe?'
źródło: zzm.krakow.pl

W drugiej połowie czerwca w ramach budżetu obywatelskiego Targówka mieszkańcy zdecydują czy chcą nowego, niewielkiego parku przy górce Ogińskiego, parku kieszonkowego pomiędzy Tokarza a Malborską czy może leśnego parku przy ulicy Orłowskiej. Przyjrzyjmy się tym projektom!

REKLAMA

biedronka 050 2biedronka 050 0

Tomasz Wincenciak proponuje stworzenie niewielkiego parku za ponad 130 tys. złotych, w którym mieszkańcy będą mogli miło spędzić czas. - Ma sprzyjać sąsiedzkiej integracji, poprawiać jakość przestrzeni publicznej i zachęcać mieszkańców do troski o najbliższe otoczenie - przekonuje projektodawca. Łabiszyńska 40 lat temu. Rozpoznajesz się na tym zdjęciu? Łabiszyńska 40 lat temu. Rozpoznajesz się na tym zdjęciu? Kiedy nie było komputerów, smartfonów i tabletów, dzieci spędzały czas na podwórku. Latem było granie w piłkę i szaleństwa na rowerze, natomiast zimą lepienie bałwana i wojny na śnieżki. Nic więc dziwnego, że na zimowej fotografii Bródna dzieciaki szaleją na małej ślizgawce między blokami. A może ktoś z tych nygusów rozpozna się dziś po czterdziestu latach?

Park kieszonkowy przy górce Ogińskiego?

Do tego celu zostałby wykorzystany plac od strony ulicy Ogińskiego, w sąsiedztwie przejścia dla pieszych. Okolice górki na Ogińskiego to jeden z głównych terenów wypoczynkowych dla mieszkańców z okolicznych bloków. Projekt zakłada zakup od 2-4 nowych ławek z oparciami, 2-3 koszy na śmieci, pergoli, instalację dwóch lamp solarnych, ustawienie 3-5 domków dla owadów, wykonanie żwirowych alejek oraz posadzenie krzewów, roślin cebulowych, traw i - być może - drzew.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Park kieszonkowy pomiędzy Tokarza a Malborską?

Park przy górce Ogińskiego ma konkurencję, bowiem urzędnicy dopuścili do głosowania projekt zakładający stworzenie parku kieszonkowego w pasażu między ul. Tokarza a Malborską oraz nowe nasadzenia zieleni w parku Bródnowskim i parku Wiecha. Za blisko ćwierć miliona złotych pomiędzy Tokarza a Malborską pojawić się mogą drzewa, krzewy, byliny, rośliny cebulowe oraz ustawione mogą być ławki, kosze na odpady, hotele dla owadów oraz wykonane ścieżki z płyt betonowych imitujących drewno. Druga część projektu obejmuje zazielenienie dwóch największych w dzielnicy parków sześcioma drzewami, krzewami i bylinami oraz roślinami cebulowymi jak: krokusy, narcyzy, przebiśniegi, zawilce, cebulice.

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Park leśny przy Orłowskiej?

Jakub Burdziński proponuje z kolei rozbudowę parku kieszonkowego o charakterze leśnym przy ulicy Orłowskiej, jako kontynuację rozbudowy parku kieszonkowego o charakterze leśnym przy ulicy Korzona, stworzonego w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2022. Rozbudowa przesunęłaby się na działki położone pomiędzy Przedszkolem nr 95 a ulicami Orańską i Orłowską. Inspirację dla projektu stanowi Leśny Park Kieszonkowy zrealizowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. Pomysł za ćwierć miliona złotych zawiera nasadzenie drzew iglastych i krzewów, nasadzenia roślin okrywowych typu leśnego oraz roślin kwitnących. W ramach projektu zostałyby też zainstalowane dodatkowe ławki i ustawione drewniane rzeźby przypominające grzyby i zwierzęta leśne.

Na ten i pozostałe pomysły w ramach budżetu obywatelskiego Targówka można będzie zagłosować w drugiej połowie czerwca. Ewentualna realizacja w przyszłym roku.

(db)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

Komentarze (1)

# zdzicha

11.06.2023 09:04

Tak, taaak, jeszcze wiecej miejsc dogodnych do libacji na powietrzu przy Orłowskiej! Więcej, więcej, więcej!!!
Bo teraz to autentycznie za mało jest tych miejsc, normalnie trzeba zajmować teren jak na plażach nadbałtyckich. Franek to już w południe wychodzi zająć ławkę bo po 20 to zapałki nie wciśniesz, tyle imprez dookoła.
więcej na forum

REKLAMA

cmp moje zdrowie 1cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni