REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Czy mieszkańcy Targówka zagłosują na parki kieszonkowe?

  6 czerwca 2023

alt='Czy mieszkańcy Targówka zagłosują na parki kieszonkowe?'
źródło: zzm.krakow.pl

W drugiej połowie czerwca w ramach budżetu obywatelskiego Targówka mieszkańcy zdecydują czy chcą nowego, niewielkiego parku przy górce Ogińskiego, parku kieszonkowego pomiędzy Tokarza a Malborską czy może leśnego parku przy ulicy Orłowskiej. Przyjrzyjmy się tym projektom!

REKLAMA

Tomasz Wincenciak proponuje stworzenie niewielkiego parku za ponad 130 tys. złotych, w którym mieszkańcy będą mogli miło spędzić czas. - Ma sprzyjać sąsiedzkiej integracji, poprawiać jakość przestrzeni publicznej i zachęcać mieszkańców do troski o najbliższe otoczenie - przekonuje projektodawca. Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować? Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować?
Druk czasopism, broszur i katalogów stał się nieodłączną częścią strategii marketingowej każdej firmy. Promocyjne materiały drukowane spełniają swoją rolę efektywniej, niż ulotne reklamy w sieci. Mają one formę fizyczną, a co za tym idzie, przeciętny odbiorca może wrócić do ich przeglądania w dowolnym momencie. Jednocześnie, by przygotować tego typu materiały niezbędny jest nie tylko projekt graficzny, ale także jego wykonawca, czyli drukarnia. Oferta tego typu placówek może być jak najbardziej zróżnicowana. Jednak czym powinna charakteryzować się profesjonalna drukarnia i jaka powinna być jej oferta?

Park kieszonkowy przy górce Ogińskiego?

Do tego celu zostałby wykorzystany plac od strony ulicy Ogińskiego, w sąsiedztwie przejścia dla pieszych. Okolice górki na Ogińskiego to jeden z głównych terenów wypoczynkowych dla mieszkańców z okolicznych bloków. Projekt zakłada zakup od 2-4 nowych ławek z oparciami, 2-3 koszy na śmieci, pergoli, instalację dwóch lamp solarnych, ustawienie 3-5 domków dla owadów, wykonanie żwirowych alejek oraz posadzenie krzewów, roślin cebulowych, traw i - być może - drzew.

Wstąp do księgarni

Park kieszonkowy pomiędzy Tokarza a Malborską?

Park przy górce Ogińskiego ma konkurencję, bowiem urzędnicy dopuścili do głosowania projekt zakładający stworzenie parku kieszonkowego w pasażu między ul. Tokarza a Malborską oraz nowe nasadzenia zieleni w parku Bródnowskim i parku Wiecha. Za blisko ćwierć miliona złotych pomiędzy Tokarza a Malborską pojawić się mogą drzewa, krzewy, byliny, rośliny cebulowe oraz ustawione mogą być ławki, kosze na odpady, hotele dla owadów oraz wykonane ścieżki z płyt betonowych imitujących drewno. Druga część projektu obejmuje zazielenienie dwóch największych w dzielnicy parków sześcioma drzewami, krzewami i bylinami oraz roślinami cebulowymi jak: krokusy, narcyzy, przebiśniegi, zawilce, cebulice.

REKLAMA

Park leśny przy Orłowskiej?

Jakub Burdziński proponuje z kolei rozbudowę parku kieszonkowego o charakterze leśnym przy ulicy Orłowskiej, jako kontynuację rozbudowy parku kieszonkowego o charakterze leśnym przy ulicy Korzona, stworzonego w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2022. Rozbudowa przesunęłaby się na działki położone pomiędzy Przedszkolem nr 95 a ulicami Orańską i Orłowską. Inspirację dla projektu stanowi Leśny Park Kieszonkowy zrealizowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. Pomysł za ćwierć miliona złotych zawiera nasadzenie drzew iglastych i krzewów, nasadzenia roślin okrywowych typu leśnego oraz roślin kwitnących. W ramach projektu zostałyby też zainstalowane dodatkowe ławki i ustawione drewniane rzeźby przypominające grzyby i zwierzęta leśne.

Na ten i pozostałe pomysły w ramach budżetu obywatelskiego Targówka można będzie zagłosować w drugiej połowie czerwca. Ewentualna realizacja w przyszłym roku.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# zdzicha

11.06.2023 09:04

Tak, taaak, jeszcze wiecej miejsc dogodnych do libacji na powietrzu przy Orłowskiej! Więcej, więcej, więcej!!!
Bo teraz to autentycznie za mało jest tych miejsc, normalnie trzeba zajmować teren jak na plażach nadbałtyckich. Franek to już w południe wychodzi zająć ławkę bo po 20 to zapałki nie wciśniesz, tyle imprez dookoła.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break