REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Targówek jaśniejszy po zmroku? Zadecydują mieszkańcy!

  6 czerwca 2023

alt='Targówek jaśniejszy po zmroku? Zadecydują mieszkańcy!'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Targówek Mieszkaniowy może zyskać kolejne ledowe oświetlenie przy przejściu dla pieszych przy Korzona. Jednak pomysłów na doświetlenie ulic i poprawę bezpieczeństwa na zebrach na terenie Targówka jest dużo więcej. Na co możemy zagłosować w budżecie obywatelskim?

REKLAMA

Przejście dla pieszych na wysokości Korzona 113 jest oświetlane przez jedną latarnię sodową.

Chcą doświetlić przejście na Targówku Mieszkaniowym

Latarnia jest wysoka i dodatkowo zasłaniana przez topolę, przez co miejsce jest niedoświetlone. Czy ma to znaczący wpływ na bezpieczeństwo pieszych? Przejście jest wyniesione, więc kierowcy muszą tu zwolnić do minimalnej prędkości. Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować? Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować?
Druk czasopism, broszur i katalogów stał się nieodłączną częścią strategii marketingowej każdej firmy. Promocyjne materiały drukowane spełniają swoją rolę efektywniej, niż ulotne reklamy w sieci. Mają one formę fizyczną, a co za tym idzie, przeciętny odbiorca może wrócić do ich przeglądania w dowolnym momencie. Jednocześnie, by przygotować tego typu materiały niezbędny jest nie tylko projekt graficzny, ale także jego wykonawca, czyli drukarnia. Oferta tego typu placówek może być jak najbardziej zróżnicowana. Jednak czym powinna charakteryzować się profesjonalna drukarnia i jaka powinna być jej oferta?
Z pewnością na Targówku jest wiele przejść dużo gorszych pod względem bezpieczeństwa, gorzej oświetlonych lub wręcz bez oświetlenia. Gdyby zależało to wyłącznie od urzędników, nowych latarni na Korzona nie byłoby jeszcze długo. Dlatego Patryk Korzeniecki proponuje instalację dwóch latarni w technologii LED, które doświetlą przejście. Koszt - 80 tys. zł.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Wymienią ponad 150 latarni na Targówku?

Kolejny projekt doświetlenia Targówka zakłada postawienie 151 nowych latarni. Miałyby one doświetlić ulice: Bolesławicką, Potulicką, Perłową, Diamentową, Malachitową, Nefrytową, Ametystową, Szmaragdową, Koszalińską, Kuflewską, Remiszewską, Święciańską (tutaj miałoby zostać wymienionych aż 131 ledowych latarni) i Rolanda (20 ledowych latarni). Koszt tej propozycji jest bliski miliona złotych.

- Na wielu ulicach Targówka znajdują się stare, wyeksploatowane latarnie. Ze względu na wiek słupy pękają i odpadają z nich odłamki betonu. Na zbrojeniach słupów betonowych i na ponad 20-letnich słupach stalowych pojawia się korozja. Nowe latarnie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa - argumentują pomysłodawcy projektu.

REKLAMA

Budżet obywatelski Targówka

Na wybrane projekty będzie można głosować w drugiej połowie czerwca. Które inwestycje wybiorą mieszkańcy? Przekonamy podczas ogłoszenia wyników budżetu obywatelskiego. Ewentualna realizacja któregoś ze zwycięskich projektów powinna nastąpić w przyszłym roku.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Erneścio

24.07.2023 15:52

Jedna latarnia led za 40.000zł? Nic dziwnego, że w tym kraju nic nie ma, gdy za jedną rzecz wartą w produkcji 1800zł płaci się 100x więcej. Przecież, te cenniki to pod Sąd powinny lecieć, brak słów. Ja wiem, ile kosztują rury aluminiowe, stalowe, ile kosztuje okablowanie, zasilanie i konkretne diody LED dlatego zawsze będę komentował tego typu chore inwestycje tak, jak komentuję. Wyzysk, kant i raz jeszcze kant.
Czy mógłbym jako osoba prywatna wykonać miastu tego typu doświetlenia zapewniające odpowiednią ilość lumenów z gwarancją żywotności na minimum 10 lat za 20.000zł sztuka?
A wiaty przystankowe ... super jakości ... nawet z ładowarkami USB pod szajsfony i ... ładowarkami pod rowerki elektryczne mogę stawiać po 12000zł brutto. Ktoś chętny?
Nikt?
A czemu?
A haaaa, firmy dzieci władzy, kumpli kumpli i rodzinki... w pierwszej kolejności się pasają pewnie.
Szacun...
Czy mógłby ktoś uczciwie zapodać cennik szczegółowy tej latarni z opisem materiałów i dostawców?
40.000zł za 20 metrów stalowych, ocynkowanych rur, wylewki zbrojonej, śrub montażowych, lampy LED, okablowania i zasilacza??? Serio???
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy