REKLAMA

Legionowo

budżet obywatelski

 

Wysyp pomysłów dla "Poczytalni" w budżecie obywatelskim

  5 czerwca 2023

Wysyp pomysłów dla "Poczytalni" w budżecie obywatelskim
DB

Jak się okazuje na tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Legionowa najwięcej może zyskać Poczytalnia. Co proponują projektodawcy?

REKLAMA

Jeden z projektów budżetu obywatelskiego Legionowa dotyczących Poczytalni zakładał, za 20 tys. zł, zakup książek i audiobooków a także zwiększenie liczby pozycji najchętniej wypożyczanych, zakup nowoczesnych gier planszowych i cykl sześciu spotkań autorskich dla mieszkańców. Niestety, już na etapie formalnym został odrzucony, ze względu na nieważny jeden głos pod zebraną listą podpisów. Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować? Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować?
Druk czasopism, broszur i katalogów stał się nieodłączną częścią strategii marketingowej każdej firmy. Promocyjne materiały drukowane spełniają swoją rolę efektywniej, niż ulotne reklamy w sieci. Mają one formę fizyczną, a co za tym idzie, przeciętny odbiorca może wrócić do ich przeglądania w dowolnym momencie. Jednocześnie, by przygotować tego typu materiały niezbędny jest nie tylko projekt graficzny, ale także jego wykonawca, czyli drukarnia. Oferta tego typu placówek może być jak najbardziej zróżnicowana. Jednak czym powinna charakteryzować się profesjonalna drukarnia i jaka powinna być jej oferta?

Chcą nowych mebli i darmowej... kawy

- Celem projektu jest zwiększenie więziotwórczego potencjału legionowskiej Poczytalni poprzez odpowiednią aranżację wnętrza i wydzielenie w niej strefy głośnej, co-workingowej (dla spotkań, rozmów, interakcji i wspólnych projektów) oraz strefy cichej - dla osób poszukujących w bibliotece odosobnienia w ciszy i skupieniu do pracy lub nauki - przekonują autorzy projektu w budżecie obywatelskim Legionowa. Co konkretnie mają na myśli? Za 36 tys. złotych chcieliby zakupić stoły modułowe, krzesła, fotele wraz z oświetleniem i wyciszeniem wyznaczonych stref. A dodatkowo... kawę, a raczej wynająć automat z gorącymi napojami zawierającymi kofeinę, na okres od marca do grudnia 2024 roku. Jak przekonują projektodawcy, "biblioteki publiczne mają służyć ludziom a nie książkom". Stąd coraz częstszym rozwiązaniem stosowanym w bibliotekach na całym świecie jest umieszczanie w nich barków kawowych, kupowanie ekspresów do kawy, itp.

Zapraszamy na zakupy

"Miasto kobiet" w Poczytalni?

Jeden z projektów za 35 tys. zł zakłada organizację cotygodniowych, 22-dwugodzinnych warsztatów skierowanych do kobiet "na różnym etapie życia".

- W Legionowie brakuje przestrzeni integrującej, rozwijającej i wspierającej kobiecą społeczność (Koła Gospodyń Miejskich). Miejsca, gdzie kobiety mogą być razem, wzajemnie się inspirować, wspierać i wymieniać doświadczeniami - przekonują autorzy projektu. Warsztaty mają poruszać tematykę profilaktyki zdrowia, dietetyki, pracy z ciałem, relaksacji, technik redukcji stresu, polecajki książkowe, filmowe, teatralne, wspierać wymianę doświadczeń i inspiracji, nawiązywania nowych znajomości, organizować śniadania sąsiedzkie, pobudzać kreatywność, a nawet relacje biznesowe.

Pokój zabaw sensorycznych dla dzieci?

Projekt za 70 tys. zł zakłada zorganizowanie w jednej z sal Poczytalni znajdującej się w budynku dworca PKP w Legionowie, przestrzeni wspierającej prawidłowy rozwój integracji sensorycznej u dzieci.

- Obecnie w bibliotece nie ma przestrzeni wyłącznie dla dzieci. Najmłodsi często używają elementów wyposażenia biblioteki jako zabawek, wspinają się na fotele, czy budują wieże z puf, co przyczynia się do niszczenia mebli i prowokuje niebezpieczne sytuacje. Zdarza się, że dziecięce zabawy przeszkadzają innym użytkownikom, co wywołuje konflikty. Dlatego jako rodzice chcielibyśmy, aby w naszej bibliotece powstał pokój do zabaw wspierających rozwój naszych dzieci - przekonują projektodawcy. W sali znalazłby się np. magiczny dywan, hamak sensoryczny, sensoryczna podłoga z cieczą, tablice manipulacyjne, fakturowe zgadywanki, sensoryczne panele ścienne i optyczne, drabinka gimnastyczna z drążkiem, drewniany bujak, platforma sensoryczna, deska do balansowania, klocki rozwijające motorykę, zestaw kształtek rehabilitacyjnych czy domek terapeutyczny.

Na ten i inne projekty legionowianie będą mogli zagłosować w budżecie obywatelskim od 12 lipca do 4 września br. Ewentualna realizacja zwycięskich projektów powinna nastąpić już w przyszłym roku.

(db)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA