REKLAMA

Puls Warszawy

różne

 

Budynek w Warszawie z szansą na prestiżową nagrodę

  28 września 2021

alt='Budynek w Warszawie z szansą na prestiżową nagrodę'
źródło: ZZW

Stojący na Golędzinowie w pobliżu mostu Gdańskiego pawilon projektu eM4 Pracowni Architektury Brataniec powalczy o Nagrodę Unii Europejskiej w konkursie architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe.

REKLAMA

Nagroda Unii Europejskiej w konkursie architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe to jedna z najważniejszych nagród architektonicznych na naszym kontynencie. Została ufundowana w 1987 przez Komisję Europejską, Parlament Europejski oraz Fundację im. Tak wygląda "edukacja ekologiczna". Budynek kosztował pięć milionów Tak wygląda "edukacja ekologiczna". Budynek kosztował pięć milionów
Miały być zajęcia o przyrodzie, jest również joga i tybetańskie misy. Zbudowany nad Wisłą pawilon Kamień pełni zadziwiającą rolę.
Miesa van der Rohe w Barcelonie. Przyznawana jest co dwa lata za wkład w rozwój najwyższej jakości architektury i urbanistyki.

Kamień z szansą na nagrodę

- Ideą warszawskiego pawilonu edukacyjnego Kamień jest przybliżenie bogactwa nadwiślańskiej przyrody mieszkańcom poprzez jego wyjątkową architekturę i działalność edukacyjną - pisze Zarząd Zieleni. - Bryła budynku przypomina swoją formą kamień polodowcowy, który można spotkać nad Wisłą, a w pełni przeszklony front otwiera Kamień na okoliczne łąki i lasy, zacierając granicę pomiędzy architekturą a naturą. Teren wokół pawilonu został zagospodarowany tak, aby stworzyć przestrzeń zachęcająca do spędzania czasu i odkrywania nadwiślańskiej przyrody.

Do nagrody zostały nominowane również kompleks biurowy P4 przy Postępu, stacje metra Płocka, Młynów i Księcia Janusza oraz pawilon Zodiak w pasażu Wiecha. W styczniu międzynarodowe jury ogłosi tzw. krótką listę nominowanych, a zwycięzcę poznamy w kwietniu.

Zapraszamy na zakupy

Nietypowy pawilon nad Wisłą

Jak pisze Zarząd Zieleni, Kamień powstał jako miejsce edukacji ekologicznej, gdzie warszawiacy uczą się o nadwiślańskiej przyrodzie a urzędnicy spotykają się z naukowcami i organizacjami pozarządowymi.

Pawilon otwarto w lipcu ubiegłego roku, ale z powodu stanu epidemii prowadzona w nim działalność odbywa się na razie w ograniczonym zakresie. W tym miesiącu w Kamieniu organizowano m.in. warsztaty fotografii przyrodniczej, wymianę ubrań, ale najczęściej odbywały się w nim... zajęcia z hathajogi. Warszawscy podatnicy zapłacili za budowę Kamienia 5 mln zł.

(dg)

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

# ...

28.09.2021 19:33

A ja myślałem, że to przepompownia ścieków

# HannaPL

29.09.2021 08:31

za ten wrzynający się w łąki golędzinowskie parking na 50 samochodów powinni ich nagrodzić.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni