REKLAMA

Żoliborz

kalendarz imprez »

 

Gdzie i kiedy szukać magii świąt na Żoliborzu?

  1 grudnia 2023

alt='Gdzie i kiedy szukać magii świąt na Żoliborzu?'
źródło: Facebook/Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy

Dla wszystkich mieszkańców Żoliborza - małych i dużych - szykuje się moc atrakcji związanych z nadchodzącą Gwiazdką. Gdzie i jak można poczuć niepowtarzalny klimat świąt?

REKLAMA

Najwięcej atrakcji czeka na mieszkańców w Forcie Sokolnickiego przy Czarnieckiego 58. Tutaj bowiem już 2 grudnia na przybyłych czekać będzie Świąteczny Żoli Bazar, czyli świąteczna "garażówka" od 11:00 do 15:00. Ponadto 9 i 10 grudnia od 12:00 do 18:00 w sobotę, a w niedzielę do 16:00, specjalne świąteczne warsztaty m. Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek
Pakowanie i nadawanie paczeki to nie tylko umieszczenie przedmiotów w pudełku. Ważne jest, aby paczka była odpowiednio zabezpieczona, aby uniknąć uszkodzeń w trakcie transportu. Poniżej przedstawiamy najlepsze praktyki pakowania paczek, które pomogą zapewnić bezpieczną dostawę paczki.
in. z technik lepienia gliny, technik tworzenia świątecznych kartek 3D, tworzenia wyjątkowych toreb z okolicznościowym wzorem, czy wykonywania naszyjników z haftem krzyżykowym. W sobotę o 18:00 wystąpi Kapela ze Wsi Warszawa. W niedzielę o 12:00 odbędzie się koncert "Mamy Śpiewamy", dedykowany rodzinom z dziećmi. To będzie artystyczny występ połączony z zabawą oraz rodzinnymi grami z muzyką i tańcem. Odbędą się także świąteczne warsztaty plastyczne. Będzie strefa św. Mikołaja ze Śnieżynką z autorskimi programami animacyjnymi, wyjątkową scenografią świąteczną i unikatową kartką świąteczną XXL, na której będzie można wypisać życzenia. Mikołaj będzie rozdawał dzieciom drobne upominki. Nie zabraknie świątecznego poczęstunku z gorącymi napojami, przekąskami oraz słodkościami. Jak co roku, rozdawane będą świąteczne drzewka w donicach. Specjalnie dla gości Świątecznego Fortu wystąpi także Anna Serafińska Groove Machine.

Żoliborski OPS i wypożyczalnia przy Słowackiego

Już od 1 grudnia aż do końca roku w wypożyczalni dla dorosłych i młodzieży przy Broniewskiego 9A będzie można oglądać wystawę poświęconą tradycjom Bożego Narodzenia i obchodów w różnych krajach świata.

14 grudnia żoliborski Ośrodek Pomocy Społecznej przy Dembińskiego 3 między 15:00 a 17:00 zorganizuje międzypokoleniowe spotkanie z mieszkańcami połączone z warsztatami tworzenia ozdób choinkowych i degustacją potraw wigilijnych.

W tym dniu w wypożyczalni przy ul. Słowackiego 19A od 16:30 do 18:00 odbędą się warsztaty decoupage. - Zapraszamy na świąteczne warsztaty z dekorowania drewnianych świeczników. Wykorzystując kolorowe serwetki i farby, każdy z uczestników będzie mógł ozdobić świecznik, inspirując się motywami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia. W warsztatach mogą wziąć udział dzieci, dorośli i seniorzy - informują organizatorzy. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem tel. 22 833-21-83, osobiście w godzinach pracy biblioteki lub mailowo: wyp16@bpzoliborz.pl.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Gdzie jeszcze szukać magii świąt na Żoliborzu?

Bliżej świąt, 15 grudnia między 15:00 a 17:00 Galeria Żoliborz Auchan przy Broniewskiego 28 zaprasza na spotkanie z mieszkańcami połączone z warsztatami ozdób choinkowych i degustacją potraw wigilijnych.

Tego samego dnia między 16:30 a 18:30 biblioteka dla dzieci i młodzieży przy Broniewskiego 9A zaprasza dzieci na warsztaty artystyczne, podczas których wykonają one świąteczne ozdoby.

Ponadto od 20 grudnia do końca roku czytelnia naukowa przy placu Inwalidów 3 organizować będzie wystawę pocztówek ze zbiorów Biblioteki Cyfrowej Polona. Będzie ją można obejrzeć również online. W tych dniach odbędzie się też wystawa publikacji ze zbiorów czytelni pod nazwą "Bożonarodzeniowe i Noworoczne tradycje i zwyczaje świąteczne".

Również Żoliborskie Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów przy ul. Wyspiańskiego 6/8 zadba o przedłużenie dobrego, świątecznego nastroju najstarszych mieszkańców dzielnicy. 28 grudnia odbędzie się muzyczne spotkanie noworoczne. Na nim wspólne muzykowanie przy akompaniamencie pianina.

JR

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024