REKLAMA

Sergiusz Orłowski & Agata Półtorak

Kategoria:  MUZYKA    rock, pop
Sergiusz Orłowski & Agata Półtorak
Sergiusz Orłowski - Spacer po mieście K. 
 15 marca 2025, 19:00
Gdańsk
Oliwski Ratusz Kultury
ul. Opata Jacka Rybińskiego 25

Oliwski Ratusz Kultury zaprasza na Sergiusza Orłowskiego.


Sergiusz Orłowski wykonuje piosenkę autorską, poetycką, jest songwriterem, znany jest ze swojego doskonałego kontaktu z publicznością. Wraz z towarzyszącą mu na skrzypcach Agatą Półtorak zaprasza słuchaczy do świata, w którym człowiek jest podmiotem, a uczucia są kanwą wykonywanych utworów. Koncert przeprowadza płynnie meandrując między radością, smutkiem i zamyśleniem. Podczas recitalu, obok piosenek autorskich, zabrzmią piosenki do tekstów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Jonasza Kofty, czy Wojtka Bellona. Pojawi się także z klasyka z repertuaru Marka Grechuty, Anny Szałapak czy Grzegorza Turnaua.


Skład zespołu:
Sergiusz Orłowski - śpiew i gitara
Agata Półtorak - skrzypce


Sergiusz Orłowski - pieśniarz, poeta, kompozytor, bard. Krakowianin z wyboru. Laureat licznych festiwali piosenki poetyckiej i autorskiej. Współpracuje z uznanymi kompozytorami - m.in. z Andrzejem Zaryckim, Zygmuntem Koniecznym, Pawłem Pierzchałą czy Adrianem Konarskim. Przez szereg lat był związany z Kabaretem Piwnica pod Baranami w Krakowie, występując w trakcie piwnicznych kabaretów i koncertów galowych. Jego piosenki śpiewają artyści piwniczni. Współpracował również z takimi twórcami piosenki poetyckiej jak Jerzy Filar, Wojtek Gęsicki, Agata Ślazyk czy Piotr Woźniak.

Agata Półtorak - skrzypaczka, artystka Kabaretu Piwnica pod Baranami. Absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej (dyrygentura chóralna) oraz Akademii Muzycznej w Katowicach (skrzypce). Koncertowała oraz nagrywała płyty m.in. z Grzegorzem Turnauem, Włodkiem Pawlikiem i Zbigniewem Preisnerem. Z kabaretem Piwnica pod Baranami występuje i nagrywa od 2005r. z powodzeniem wykonując też partie wokalne.

Fragment recenzji z recitalu, który odbył się w ramach cyklu koncertów Bardograjka w Kraśniku: "Los szczodrze oprawił Bardograjkę w złotą polską jesień, ale muzyczny obraz namalowany przez bohaterów spotkania był tak piękny, że nawet deszcz jesienny rodem z wiersza Staffa nie rozmazałby jego urody. Sceną zawładnął Sergiusz Orłowski, rodem częstochowianin, sercem krakus, rządy swe dzieląc z Agatą Półtorak, wiadomo! krakowianką.(...) Sergiusz śpiewa głosem miękkim, czystym i młodzieńczym. Bardzo uważnie i z wielkim dla słuchacza szacunkiem przekazuje emocje stanowiące esencję tekstów zarówno jego własnych, jak i pożyczonych od innych poetów. Jest w nim ustawiczny zachwyt nad światem i drugim człowiekiem, czułość i szczególny rodzaj ciepła, które sprawia, że nawet najbardziej przesiąknięte łzami wiersze w jego wykonaniu nie zieją czarną rozpaczą. Są raczej, jakby napisał otwierający Bardograjkę Staff, "pogodne mądrym smutkiem i wprawne w cierpieniu". Chłopak z gitarą szczęściarą - bo jej właściciel doskonale wie, jak wydobyć z niej to, co najlepsze - z całą pewnością przynależy do cennego i rzadkiego gatunku o nazwie bard. Obecność Agaty Półtorak, jej spokój, dystans, dyskretne wsparcie w chórkach, a nade wszystko wirtuozeria w posługiwaniu się najtkliwszym z instrumentów, wznosi duet na wyżyny sztuki koncertowej." Edyta Bodys

Szukasz biletu do teatru, na koncert, kabaret? Skorzystaj z wyszukiwarki

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025