REKLAMA

Bielany

inwestycje »

 

"Bielany nie mają lodowiska"

  11 kwietnia 2023

alt='"Bielany nie mają lodowiska"'
Czy na Chomiczówce powstanie kryte lodowisko? źródło: KZB Legionowo

Bielański radny Krystian Lisiak apeluje o budowę hali dla skateparku z lodowiskiem i boiska do gry w piłkę nożną przy Nerudy 1. Jego zdaniem dzielnica we współpracy z Warszawską Spółdzielnią Budowlano-Mieszkaniową "Chomiczówka" powinny podjąć ten temat. Co na to wywołani do tablicy?

REKLAMA

Jak przypomina radny Lisiak, Bielany są jedną z dwóch, na 18 warszawskich dzielnic, które nie posiadają miejskiego lodowiska.

Coraz mniej lodowisk

- Mieszkańcy skarżą się od kilku już sezonów, że jeżdżą na łyżwy do Łomianek, na Moczydło czy na Obrońców Tobruku na Bemowie. Trzeba jednak poważnie zastanowić się nad sensem takiego wydatku (wielomilionowego) w czasie kryzysu energetycznego i dużym zapotrzebowaniu środków na rozbudowę bazy oświatowej (m. Skatepark w centrum Bielan? "Realizacja tego projektu jest niezbędna" Skatepark w centrum Bielan? "Realizacja tego projektu jest niezbędna"
Czy przy Wólczyńskiej i Broniewskiego - nieopodal Szkoły Podstawowej nr 369 i Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Reymonta - już w przyszłym roku powstanie nowoczesny skatepark dla dzieci i młodzieży?
in. budowę nowej szkoły na Chomiczówce) - przekonuje Krystian Lisiak.

Jak dalej wyjaśnia radny, kryty obiekt pełniłby funkcję lodowiska w okresie zimowym, zaś od wiosny do jesieni zmieniałby się w skatepark i rolkowisko.

- Doskonale wiem, że bielańska młodzież potrzebuje takiego miejsca - pisze Lisiak.

Obok krytego lodowiska i skateparku powstałaby droga wewnętrzna z parkingiem. Tuż obok powstać by miało otwarte boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Ambitny pomysł dla Chomiczówki

- Zaznaczam, że pomysł nie znajduje się w fazie realizacyjnej. Nie został jeszcze nawet poddany pod konsultacje z mieszkańcami. Właścicielem terenu jest WSBM Chomiczówka, więc realizacja jakiegokolwiek zamierzenia na tym terenie wymagałaby porozumienia między spółdzielnią a władzami miasta - wyjaśnia Lisiak.

Według zapewnień władz spółdzielni z chęcią podejmą się one konsultacji z Radą Nadzorczą WSBM Chomiczówka i mieszkańcami, jednak "do prowadzenia takich rozmów potrzebna jest większa wiedza dla planowanego przedsięwzięcia". Spółdzielnia nie wie, jaki jest szacunkowy koszt takiej inwestycji, kto miałby ją sfinansować i czy planowane lodowisko miałoby być lodowiskiem całorocznym czy sezonowym. Istotne jest też, kto miałby tym zarządzać i czy byłaby to działalność komercyjna.

- Według opinii spółdzielni jest to dobra inicjatywa, szczególnie jeżeli byłaby to budowa lodowiska całorocznego, zważywszy, że w Warszawie poza ośrodkiem COS na Torwarze brak jest tego typu atrakcji. Współpraca pomiędzy urzędem dzielnicy a spółdzielnią jest to proces. Poddając go pod dyskusję mieszkańcom należy mieć wypracowane stanowisko. Tu nie wystarczy rzucenie hasła zawartego w interpelacji - brzmi odpowiedź Warszawskiej Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej "Chomiczówka".

- Obecna sytuacja finansowa miasta nie daje możliwości współfinansowania tej inwestycji, dlatego zostanie uwzględniona na liście rezerwowej planowanych inwestycji do realizacji w kolejnych latach - ucina dyskusję burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (3)

# lucek

12.04.2023 19:52

Pan Lisiak to wizioner i kocha swoją dzielnicę widzi braki a burmistrz za bardzo skupiony na sobie - nie widzi problemu lodowiska ,basenu ,skateparku .Szkoda tych Bielan tak sypialnia sie robi .

# Kerry

22.04.2023 12:46

To prawda, zgadzam się z przedmówcą. Sprawa lodowiska wypływa rokrocznie. Prosimy i grozimy. Gmina odbija piłkę:"lepszą inwestycją jest OSiR". A my się pytamy: dla kogo? Pytamy, kto korzysta z OSiR ów? I dlaczego nie my? Mamy na Bielanach kilka ośrodków z basenami. Tory są wykupione całorocznie dla szkół, firm i na zajęcia z trenerami, żeby mogli dorobić. Możemy swobodnie popływać od 20, chyba że chcemy się kotłować z kilkunastoma osobami na 1 torze. Wykupienie karnetu ryzykowne i odradzam. W razie choroby, wypadku czy zwykłej rezygnacji (do której mamy prawo), nie można liczyć na przedłużenie lub częściowy zwrot kosztów karnetu, choć prawo polskie handlowe to gwarantuje (o klauzulach abuzywnych w regulaminach bielańskich OSiRów, po konsultacji z rzecznikiem praw konsumenta, pisałem do Gminy, ale bez reakcji). Powinienem do NIK-u napisać, bo to skandal, że placówki pracujące pod auspicjami państwa, naruszają ustawy tego państwa i mają to w nosie.Te obiekty sportowe są budowane z naszych pieniędzy, ale nie dla nas, tylko dla biznesu i znajomych kolesi-spadochroniarzy politycznych, żeby mieli kierownicze stanowiska. Na otarcie łez i zagospodarowanie wolnych weekendów dostaliśmy Galerię Mł. i małpi gaj dla nastolatków przy stawach na Wawrzyszewie. Mają teraz dzieciaczki, gdzie palić marihuanę i pić alkohol wieczorami. Pieniądze idą na murale, ogródki kopane na trasach ścieżek mieszkańców ("naokoło sobie zasuwaj babciu"), drewniane słonie itp. Chcemy lodowiska i chcemy, by wreszcie coś było dla nas, bo my tu jesteśmy od początku i będziemy nie rok czy dwa, póki nie wypowiedzą nam wynajmu, tylko do końca.

# do kerry

07.05.2023 06:53

Idź do ratusza na bankowy i spraw by finansowali to lodowisko. To miejska inwestycja , nie mieszaj pojęć , przeczytaj że zrozumieniem ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA