REKLAMA

cmp moje zdrowie 1cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0
Bielany

samorząd »

 

Bielany bez pieniędzy. Co na to władze miasta?

  10 lutego 2014

alt='Bielany bez pieniędzy. Co na to władze miasta?'

"To rażąco niski budżet, który nie zapewni funkcjonowania dzielnicy" - radni z Bielan wystosowali dramatyczny apel do władz miasta, domagając się dodatkowych pieniędzy.

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0
W październiku radni zaakceptowali propozycję budżetu na najbliższy rok. Zastrzegli jednak, że potrzebne jest dużo więcej na inwestycje. Do proponowanych przez miasto 11 mln zł burmistrz Rafał Miastowski chciał dodatkowych 39 mln. Pięć lat temu ZDM obiecał remont trzech ulic. "Bielany nie są zapomniane" Pięć lat temu ZDM obiecał remont trzech ulic. "Bielany nie są zapomniane" Warszawiacy wciąż nie mogą doczekać się przebudowy ciągu Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego. Zapytaliśmy drogowców o losy zapowiadanej inwestycji. Nic z tego. Bielany dostały 6 mln i tylko na wydatki bieżące: drobne remonty, płace nauczycieli i koszty związane z funkcjonowaniem dzielnicy.

Na co potrzebujemy pieniędzy?

Przede wszystkim 25 mln zł na przebudowę ul. Encyklopedycznej i dokończenie remontu zespołu szkół im. Lelewela. W tym roku jedyną inwestycją w dzielnicy będzie remont Reymonta.

Jak porównać 65 mln na inwestycje dla wcale nie większego Bemowa z 11 mln dla Bielan?

- W Warszawie jest 18 dzielnic. Na Bielanach, jeżeli chodzi o inwestycje wychodzi 414 zł na osobę. Na Wilanów przypada 3916! W Wesołej to 2560! Białołęka ma 1900! Praga Płn. 1660, a pobliskie Bemowo 1350. Jesteśmy w takiej sytuacji, że pieniądze na remonty szkół znajdą się wyłącznie w sytuacji, gdy np. obniżymy pensje nauczycielom. To skandal! - emocjonuje się radny Jan Zaniewski.

Obecni na sesji mieszkańców owacją przyjęli następujący projekt uchwały rady skierowany do Rady Warszawy:

- Załącznik budżetowy na rok 2014 nie zapewnia prawidłowego funkcjonowania dzielnicy i nie zabezpiecza potrzeb. Wydatki inwestycyjne są na rażąco niskim poziomie. Domagamy się zwiększenia środków zarówno na wydatki bieżące, jak i inwestycje. Fundusze przyznane przez miasto nie zapewniają funkcjonowania dzielnicy - napisano w projekcie uchwały.

Zarząd Bielan to żądanie poparł. O ewentualnym przyznaniu dodatkowych pieniędzy zadecyduje Rada Warszawy na marcowej sesji. Gdyby tak się stało, zwiększyłaby się przepustowość Encyklopedycznej, dałoby się wyremontować niszczejące place zabaw.

mac

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

bck kino plenerowe 02 2bck kino plenerowe 02 0

Komentarze (7)

# stts

10.02.2014 20:09

Może byście się pokusili na jakieś zestawienie przyznawanych pieniędzy dzielnicom przynajmniej od 2007 roku? Nieuważnie jest porównywać pojedyncze lata, ciekawy jestem jak wygląda to na przestrzeni tych kilku przeszłych lat.

# radar

10.02.2014 22:29

To jest właśnie zestawienie dotyczące czterech lat 2011-2014 (łącznie). W poprzednich
latach 2007-2014 było jeszcze gorzej

# zBielan

11.02.2014 22:40

Ale ludziom stąd podoba się taki stan. Albo mają wszystko w d... Na Bielanach Haneczka i ferajna wciąż będą mieli sporo głosów.

REKLAMA

biedronka 050 2biedronka 050 0

# zbielan

12.02.2014 09:46

Ale ludziom stąd podoba się taki stan. Albo mają wszystko w d... Na Bielanach Haneczka i ferajna wciąż będą mieli sporo głosów.
Nie sądzę, w referendum frekwencja na Bielanach to 28.9, jedna z wyższych w Warszawie. Ferajna też nie ma raczej na co liczyć, skoro jedynym osiągnięciem jest zrobienia z Bielan parkingu dla Białołęki

# eRDe

12.02.2014 10:57

#zbielan napisał(a) 12.02.2014 09:46
Nie sądzę, w referendum frekwencja na Bielanach to 28.9, jedna z wyższych w Warszawie.

Wcale się temu nie dziwię, bo Bielany to dla władz miasta zapomniana dzielnica, tak jak napisał przedmówca parking, a ja dodałbym jeszcze że droga tranzytowa:(

# Bielańczyk

12.02.2014 18:29

Bielany bez pieniędzy to chyba żart.
Na chodniczek prawie kilometrowy w rezerwacie ul. Dewaytis to pieniążki były .
Pieniążków się nie szuka dawny urząd komunikacji na ulicy Podczaszyńskiego stoi od 2009roku pusty nie można go wynająć ? Przykładów jest więcej i co z tego.

REKLAMA

norblin 02 2norblin 02 0

# kruszywo

13.02.2014 17:43

Trzeba zorganizować legalną publiczną żebraninę.
więcej na forum

REKLAMA

bck akademia malucha 1bck akademia malucha 2bck akademia malucha 0

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

REKLAMA

bck kino plenerowe 03 2bck kino plenerowe 03 0

REKLAMA

autoreklama tustolica 3autoreklama tustolica 0

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA