REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski

 

Bezpłatne pływanie na Bemowie? Sporo pomysłów dla Pingwina

  15 kwietnia 2022

Bezpłatne pływanie na Bemowie? Sporo pomysłów dla Pingwina
źródło: OSiR Bemowo

Wodny aerobic dla seniorów, pływanie indywidualne i dla rodzin, a może bezpłatna siłownia z sauną? Jest szansa, że w przyszłym roku zostanie zrealizowana przynajmniej część tych pomysłów.

REKLAMA

Nowa edycja budżetu obywatelskiego tradycyjnie przyniosła propozycje nowych atrakcji na pływalni Pingwin przy Oławskiej. Projekt Katarzyny Borowskiej "Bezpłatne pływanie i nowe atrakcje na Pingwinie - multimedialna zjeżdżalnia i grota solna" zakłada kompleksową modernizację zjeżdżalni, polegającą na wymianie rury oraz dodaniu do niej multimedialnych atrakcji w postaci świateł czy witraży, elementów transparentnych. W sąsiedztwie zjeżdżalni powstałaby grota solna z tężnią solankową, a dopełnieniem projektu byłyby bezpłatne wejściówki na basen dla 250 osób tygodniowo. Wszystko kosztowałoby blisko milion.

REKLAMA

Darmowe pływanie dla wybrańców

Katarzyna Borowska proponuje też "Pływanie dla każdego" za 220 tys. zł. Projekt obejmowałby dwa rodzaje wejść bezpłatnych: dla rodzin (dorosły + dziecko do lat 13) i wejścia indywidualne (od 13 roku życia). Dla rodzin udostępniony byłby mały basen na 45 minut, zaś grupy maksymalnie liczyłyby 14 osób. Zajęcia odbywałyby się od marca do grudnia w soboty i niedziele w dwumiesięcznych cyklach. Z projektu skorzystałyby zatem 84 osoby.

W przypadku wejściówek indywidualnych obowiązywałyby te same dni i ten sam okres trwania akcji, jednak na każdą z godzin udostępnione byłyby trzy tory. Maksymalna liczba uczestników to 24 osoby. Projekt byłby realizowany w dwumiesięcznych cyklach, zatem skorzystałoby z niego 96 chętnych mieszkańców.

REKLAMA

"Formę wzmacniamy"

Edyta Oknińska występuje z pomysłem "Razem pływamy - formę wzmacniamy". Projekt polega na zorganizowaniu bezpłatnych zajęć sportowych "wzmacniających ciało na basenie". Zajęcia byłyby prowadzone na małym basenie z podziałem na trzy grupy wiekowe (dzieci i młodzież, dorośli, seniorzy). Byłyby to 32 godziny pływania w czterech dwumiesięcznych cyklach od marca do grudnia. Czas trwania zajęć przewidziany jest na 30 minut.

Koszt realizacji projektu został wyliczony na ponad 50 tys. zł. Ta sama autorka proponuje podobny projekt z myślą o niepełnosprawnych: zajęcia dla dzieci w wieku od trzech lat oraz dorosłych. Każde dziecko miałoby zapewnionego instruktora, natomiast dorośli pływaliby samodzielnie. Zajęcia odbywałyby się raz w tygodniu w okresie ośmiu miesięcy, w dwumiesięcznych cyklach dla każdej z grup. Koszt to 55 tys. zł.

REKLAMA

"Aqua Aerobic Gold"

- Gimnastyka w wodzie jest formą aktywności fizycznej, którą można polecić wszystkim bez względu na wiek - pisze Edyta Oknińska w opisie innego projektu. - Mogą korzystać z niej osoby starsze, z nadwagą, po przebytych kontuzjach. Seniorzy mogliby spędzać czas aktywnie z korzyścią dla swojego zdrowia i kondycji fizycznej. Te bezpłatne zajęcia będą się odbywały w przedziale czasowym pomiędzy 6:00-22:00.

Propozycja skierowana byłaby do osób w wieku 60+. Założeniem jest, aby 30-minutowe zajęcia odbywały się na małym basenie w 15-osobowych grupach. Koszt realizacji projektu został oszacowany na około 320 tys. zł. Czy przejdzie? W głosowaniu biorą udział głównie kobiety w wieku 25-44 lat. Czy pomyślą o bemowskich seniorach?

Siłownia z sauną

Maciejowi Wójtowiczowi zamarzyła się przy Oławskiej bezpłatna siłownia z nową sauną, dlatego zaproponował modernizację pomieszczeń oraz rewitalizację. Siłownia zostałaby doposażona w niezbędny sprzęt do ćwiczeń kardio oraz siłowych. Korzystanie z obu atrakcji byłoby bezpłatne. Koszt projektu to blisko milion złotych.

Wszystkie propozycje mają szansę wejścia w życie w przyszłym roku, jeśli pozytywnie przejdą ocenę formalno-prawną, a następnie w czerwcowym głosowaniu poprą je sami mieszkańcy.

(db)

 

Komentarze (7)

# anty uukr

16.04.2022 18:21

Ojej, zabrakło ukraińskiej flagi i godła!
PS jak tam proszczepy - szczurki doświadczalne, czy wicie że w Australii 40% wzrost zwałów serca :D
Lepiej idźcie się przebadać...

# Basę

17.04.2022 22:32

#anty uukr napisał(a) 16.04.2022 18:21
Ojej, zabrakło ukraińskiej flagi i godła!
PS jak tam proszczepy - szczurki doświadczalne, czy wicie że w Australii 40% wzrost zwałów serca :D
Lepiej idźcie się przebadać...
Komentarz wali onucą. Russką, oczywiście.

# ulala

19.04.2022 22:04

A twój kasą od wujka Sorosa.

REKLAMA

# Wołyń Pamiętamy!

21.04.2022 17:37

Żeby skorzystać z bezpłatnego basenu trzeba być Ukraińcem. Polak może skorzystać ale odpłatnie.

# Ja tu nie przyjechalem

21.04.2022 17:39

Szkoda mi ciebie telewizyjny czubku. Jeszcze bokiem nam wyjdzie tworzony przez wszystkich UkroPolin

# Piotr78

21.04.2022 20:12

Szkoda kasy na takie projekty, odbiorcami ch są jak zawsze znajomi pomysłodawców :(

REKLAMA

# BLANK ATM CARD

30.04.2022 18:56

GET RICH WITH BLANK ATM CARD ... Whatsapp: +18033921735
I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so many testimony about how Dark Web Cyber hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.(dwchzone@gmail.com) I email them also and they sent me the blank atm card. I have use it to get 250,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. Dark Web is giving out the card just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of atm programmed card which runs in automatic mode.
You can also contact them for the service below
* Western Union/MoneyGram Transfer Hack
* Bank Transfer Hack
* PayPal / Skrill Transfer Hack
* Crypto Mining Hack
* CashApp Transfer Hack
Email: dwchzone@gmail.com
Text & Call or WhatsApp: +18033921735
Visit: https://darkwebcycberhackers.com
więcej na forum

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA