REKLAMA

REKLAMA

Targówek

wypoczynek

 

Bezpłatna kawiarenka "w zaroślach" koło Świtu

  25 maja 2022

Bezpłatna kawiarenka "w zaroślach" koło Świtu
źródło: Dom Kultury Świt

W Dzikim Ogrodzie powstała bezpłatna kawiarenka, której działalność będzie opierać się na współpracy mieszkańców Bródna.

REKLAMA

Kawiarenka będzie działać w każdy poniedziałek od godz. 17:30 do 19:30 w ogrodzie społecznym przy Domu Kultury Świt. - Działamy do 29 sierpnia - zapowiadają organizatorzy. Zielony labirynt na Bródnie? Zdecydują mieszkańcy Zielony labirynt w Warszawie? Mieszkańcy zadecydują
Jeden z mieszkańców zaproponował w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zielony labirynt na Bródnie. Urzędnicy nie widzą przeciwwskazań. Czy mieszkańcy na to zagłosują?

"Każdy poniedziałek inny"

- Każdy poniedziałek będzie inny, w zależności od tego, kto akurat będzie dyżurował w kawiarence. Będziecie mogli zrelaksować się w ogrodzie i spróbować ziołowych specjałów, kolorowych lemoniad i herbat fermentowanych. Wszystko to przygotowane z darów ogrodu - czytamy na stronie Domu Kultury Świt, który czeka na zgłoszenia mieszkańców na dyżury, w trakcie których przejmą oni opiekę nad kawiarenką, sporządzając ziołowe napary.

Wstąp do księgarni

Projekt dla wszystkich

Jeżeli ktoś chciałby podzielić się poniedziałkowym czasem i spróbować swoich sił w prowadzeniu kawiarenki, może napisać lub odwiedzić dom kultury na spotkaniu ogrodniczym w dowolną środę między godziną 17:00 a 19:00. Kontakt: mal@dkswit.com.pl

(db)

.
 

Komentarze (2)

# Madbutcher

27.05.2022 08:31

Też mi nowość... na Bródnie już od lat istnieją puby w zaroślach - też są bezpłatne, tylko trzeba przyjść z własnym piwem. Aktywują się zazwyczaj wieczorem, w ciepłe dni, ze szczególnym wskazaniem na piątki i soboty. No i inicjatywa jest całkowicie oddolna, żaden "projekt" nie był potrzebny. W zamierzchłych czasach młodości zdarzało mi się czasem odwiedzać te, jak się okazało, wyprzedzające swoją epokę miejsca, "zrelaksowywać się" tam, spotykać znajomych i degutować różne... no akurat nie ziołowe napary (choć produkty ziołowe bywały tam degustowane), ale produkty naszego krajowego rzemiosła browaniczego.

# Alicja

06.06.2022 11:44

DK Świt po zmianie dyrektora; (tak kilka lat temu PO wykopała nieśmiertelnego Pana Jacka, który naraził się ówczesnemu nadburmistrzowi, ostentacyjnym okazywaniem braku wazeliniarstwa do tzw. Platformy Obywatelskiej) nie ma żadnego pomysłu na pełnienie lokalnej misji propagowania kultury.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA