Bez wychodzenia z domu. Kultura w wersji online
20 listopada 2020
Do końca listopada Białołęcki Ośrodek Kultury jest zamknięty dla widzów. Choć planowane wydarzenia teatralne i muzyczne (z wiadomych względów) nie mogły się odbyć, instytucja wciąż zaprasza do odkrywania nowych pasji w wersji online.
Ze względu na obostrzenia związane z pandemią covid-19, kilkanaście zajęć tymczasowo będzie odbywać się w formie online, m.in. balet, salsa solo, studio piosenki, studio wokalne, terapia ręki, przedszkole Montessori, pamięć absolutna, szachy czy rysunek i malarstwo. Są też takie, które prowadzone są w formule zdalnej przez cały sezon, jak np. język japoński czy logoprzygoda.
Celem pierwszych jest praktyczna nauka języka w formie mówionej i pisanej. Uczestnicy mogą przyswoić wiedzę z zakresu pisania, gramatyki, słownictwa i fonetyki. W grupie początkującej zajęcia obejmują naukę podstaw słownictwa i zwrotów japońskich. W grupie zaawansowanej przygotowują do międzynarodowego egzaminu JLPT w zakresie znajomości pisma, słownictwa i gramatyki.
Logoprzygoda to z kolei prawdziwa podróż w nieznane. Każde spotkanie będzie nową przygodą z Sylabojadem i innymi stworzeniami. Dzięki dobrej zabawie ćwiczenia logopedyczne stymulują rozwój mowy, wzmacniają mięśnie artykulacyjne, korygują wady wymowy, zapobiegają nieprawidłowej artykulacji.
Szczegółowe informacje dotyczące terminów oraz bieżącej oferty zajęć, można uzyskać pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub numerem telefonu 22 300-48-00 wew. 1 lub 2.
Koncert Sławka Uniatowskiego
Jeżeli pandemia nie pokrzyżuje planów, grudzień w Białołęckim Ośrodku Kultury upłynie pod znakiem koncertów dwóch muzycznych dżentelmenów.
5 grudnia na scenie przy van Gogha 1 wystąpi Sławek Uniatowski. To wokalista, kompozytor, autor tekstów i multiinstrumentalista. Wiosną 2005 roku wziął udział w czwartym sezonie talent show "Idol" w telewizji Polsat. Dotarł do finału, a ostatecznie zajął drugie miejsce. W tym samym roku wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór "Będzie to, co musi być", wydany na jej płycie "Kochać". W 2006 roku nagrał piosenkę "Kocham cię", która trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu "Ja wam pokażę" w reżyserii Denisa Delica. W tym samym roku wystąpił wraz ze Zbigniewem Wodeckim oraz Janem Kantym Pawluśkiewiczem podczas XLIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pod koniec 2008 roku założył zespół Uniatowski Project. Wziął udział w projekcie "Poland Why Not", z którym koncertował m.in. w Indiach i Japonii.
Oficjalna premiera debiutanckiej płyty Sławka Uniatowskiego odbyła się 20 kwietnia 2018 roku. "Metamorphosis" to zbiór 13 kompozycji Sławka Uniatowskiego, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy: Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki. 23 maja 2018 roku ukazał się album "Dobrze, że jesteś" Zbigniewa Wodeckiego, na którym Uniatowski śpiewa utwór "Nie ma jak Bacharach" na podstawie linii melodycznej Wodeckiego.
Sławek Uniatowski "The best of - Uniatowski, Sinatra, Wodecki", 5 grudnia, van Gogha 1. Szczegóły na www.bok.waw.pl.
Koncert Pawła Domagały
Tydzień później na scenie przy Głębockiej 66 odbędzie się koncert Pawła Domagały, jednego z najbardziej rozpoznawalnych aktorów młodego pokolenia. Nie każdy jednak wie, że jego drugą pasją jest muzyka. Jesienią 2016 roku ukazał się jego długo wyczekiwany debiutancki album pt. "Opowiem Ci o mnie". Płyta trafiła do serc szerokiego grona odbiorców, osiągając status Złotej Płyty. Zachęcony sukcesem pierwszego albumu, Paweł podjął pracę nad kolejnym krążkiem. Nowe wydawnictwo ukazało się 16 listopada i nosi tytuł "1984". Album promowała piosenka "Weź nie pytaj", która stała się ogromnym przebojem (w tej chwili niemal 120 mln wyświetleń na YouTube). Obecnie Paweł Domagała pracuje nad nowym albumem "Wracaj". Promują go dwa single: "Ja tak umiem", a także "Popatrz na mnie".
Koncert Pawła Domagały, 12 grudnia, Głębocka 66. Szczegóły na www.bok.waw.pl.
Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo publiczności, koncerty organizowane przez Białołęcki Ośrodek Kultury odbędą się w wyjątkowych warunkach, zgodnie z reżimem sanitarnym. Szczegółowe informacje na temat cen biletów oraz ich sprzedaży pojawią się na stronie www.bok.waw.pl oraz profilu BOK na Facebooku.
(jj)