REKLAMA

Targówek

bezpieczeństwo »

 

Bez mandatu i blokady

  25 maja 2002

Na Polach Mokotowskich organizowana jest przez cały miesiąc "Majówka ze Strażą Miejską". Uczniowie poznają pracę strażników, uczą się przepisów ruchu drogowego, a także jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Wszystko to w majowej piknikowej atmosferze.

REKLAMA

Park wokół wesołego miasteczka zapełnił się o godzinie 10.00. Wtorek 21 maja był dniem uczniów Białołęki i Targówka. Na miejscu stawiły się 4 klasy ze szkół Białołeki i 16 ze szkół Targówka. Mieli do wyboru wiele stanowisk i konkurencji przygotowanych przez strażników. Do malowania twarzy i rąk przez strażnika w groźnie wyglądającego rekina, pająka, czy skorpiona ustawiła się długa kolejka dziewcząt i chłopców.

Przeciąganie liny zjednoczyło klasy do wspólnego wysiłku i ostrej rywalizacji. Tu najlepszymi okazały się szkoły: SP 105 i SP 315 z Targówka. W skokach na skakance dominował także Targówek, pierwsze cztery miejsca zdobyły uczennice z SP 315 Karolina Szary, Anna Wojciech i SP Paulina Dobrowolska i Magda Złotowska. Podobnie w Hula- Hop zwyciężyła SP 277 z Targówka Karolina Wyrzykowska, Magda Ołdak i Jakub Śliwa.

Można było także oswoić się z dużym psem, nauczyć jak reagować, aby psa nie prowokować. Za przykład służyły owczarki straży, dzielnie znoszące liczne pieszczoty uczniów.

- Najbardziej podobał mi się slalom rowerowy - mówi Stasio z IVB. Jazda na czas zgromadziła męską część młodzieży. Możliwość wykazania się sprawnością i krótkim czasem dawała dużą satysfakcję i wywoływała zazdrość kolegów.

Była także możliwość przejażdżki konnej. Dzięki bezpłatnemu wypożyczeniu koni przez stadninę Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa przy Wincentego każdy mógł zrobić rundę na koniu lub kucyku po polu.

- Pomysł wziął się z zapotrzebowania nauczycieli i uczniów na podsumowanie całorocznej pracy straży w szkołach - mówi M. Kujawa, komendant Straży Miejskiej.

Na zakończenie komendant rozdał zwycięzcom nagrody ufundowane przez wielu sponsorów, w tym rowery, a następnie uczniowie mogli skorzystać z darmowych 20 minut w wesołym miasteczku. Kolejne imprezy ze strażą miejską już wkrótce na Targówku w czerwcu.

Jędrzej Kunowski

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe