Młode dęby
25 maja 2002
Szpaler młodych dębów stanął wzdłuż ulicy Nadwiślańskiej na Bródnie. Zastąpiły one klony wycięte w marcu.
|
10 mln zł na willę przy Siarczanej
Rada Warszawy przyznała pieniądze na rewitalizację ponad 100-letniej zabytkowej willi przy Siarczanej.
Okoliczni mieszkańcy byli do nich bardzo przywiązani. Był to nawet temat interpelacji radnych. Jednak zdaniem referatu ochrony środowiska, stare drzewa na Nadwiślańskiej były chore i stanowiły zagrożenie nie tylko w czasie wichury.
28 młodych dębów piramidalnych rośnie teraz przy Nadwiślańskiej. Nowe drzewa stanęły dokładnie w miejscu wyciętych w marcu klonów. - Ta odmiana dęba doskonale nadale się do warunków miejskich - mówi rzecznik prasowy gminy Aleksander Krzyżowski. - Są odporne na zanieczyszczenia i choroby. Ich gałęzie tworzą zwartą koronę, dlatego nie stanowią zagrożenia dla ruchu drogowego. Nie wymagają też specjalnej pielęgnacji. W ciągu pierwszych tygodni po posadzeniu będą wymagać regularnego podlewania.
W najbliższym czasie wokół dębów zasiana zostanie trawa. Koszt sadzonek wyniósł 7 tysięcy złotych.
.





































