Targówek inwestuje w straż pożarną
25 maja 2002
Nowoczesny samochód operacyjny, sygnalizatory bezruchu, latarki przeciwwybuchowe - to tylko część sprzętu zakupionego przez straż pożarną z budżetu gminy Targówek.
Spalona ulica Budowlana
To potworne zdjęcie. Po zabudowie ulicy Budowlanej pozostały właściwie tylko ceglane kominy, które zostały po spalonych we wrześniu 1939 roku drewnianych domach.
Zakupione
zostały także sygnalizatory bezruchu, latarki przeciwwybuchowe i akumulatory
oraz specjalistyczne urządzenie do wyważania drzwi, które pomogą w akcjach
ratowniczych prowadzonych przez wyspecjalizowane jednostki.
W budżecie gminy na rok 2002 przewidziano dotację dla straży w wysokości 100 tysięcy złotych. Z tych funduszy planowany jest zakup sprężarki do butli, aparatów i masek oddechowych, wykrywaczy gazów, prądu, podwyższonej temperatury oraz zestawu podstawek i klinów stabilizacyjnych do wypadków komunikacyjnych..








































