REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drogi

Berensona: zmiany w przyszłym roku
REKLAMA

REKLAMA

Berensona: zmiany w przyszłym roku

Znamy konkrety dotyczące modernizacji najbardziej niebezpiecznego odcinka ul. Berensona. Wiosną pojawi się przejście dla pieszych na ul. Kąty Grodziskie, a w następnym roku będzie dodatkowy pas ruchu i złagodzony łuk na skrzyżowaniu z ul. Zaułek.

REKLAMA

Ponad rok temu w rejonie szkoły doszło do wypadku, w którym ranny został 12-letni chłopiec. Próbował przejść do szkoły z przystanku autobusowego. Kwestia poprawy bezpieczeństwa w okolicy stała się głośna - głównie medialnie, po czym sprawa ucichła. Chłopiec potrącony na Berensona
Chłopiec potrącony na Berensona W rejonie szkoły przy Berensona 5 stycznia doszło do wypadku, w którym ranny został 12-letni chłopiec. Próbował przejść do szkoły z przystanku autobusowego. Tym razem obyło się bez większych obrażeń, to...
czytaj

- W miejscu, gdzie rok temu doszło do wypadku, nie ma przejścia dla pieszych, brakuje fragmentów chodnika, a ruch pieszych i samochodów jest duży. W bliskim sąsiedztwie po obu stronach skrzyżowania znajdują się cztery przystanki autobusowe umożliwiające przesiadkę do kilku różnych linii. Jest to szlak pieszych wędrówek uczniów do szkoły podstawowej oraz bezpośrednie dojście do Centrum Handlowego Berensona - mówi radna Agnieszka Borowska i dodaje, że w sąsiednim osiedlu Derby mieszka ok. 10 tys. ludzi.

- Sprawa powstania przejścia dla pieszych w rejonie MarcPolu i modernizacja skrzyżowania trwa już zbyt długo. Mieszkańcy denerwują się i pytają, ile jeszcze może ciagnąć się zwykłe wymalowanie pasów na ulicy. Sami chcieli malować. Zajmuję się tym od co najmniej dwóch lat i denerwuję się, że raz po raz otrzymuję informację "remont już wkrótce" i nie widzę żadnych konkretów - tłumaczyła jakiś czas temu Agnieszka Borowska, która nie dała za wygraną.

Po długich bataliach w końcu doprowadzono do spotkania wszystkich stron sprawy i ustalono, kto i co powinien zmienić na ul. Berensona. W samej ulicy Berensona powstanie dodatkowy pas dla kierowców włączających się do ruchu po wyjeździe z Netto, przejście dla pieszych z azylem pośrodku i chodnik.

- Odcinek od Kątów Grodziskich do skrzyżowania z Zaułkiem będzie modernizowany głównie przez dwa podmioty: MarcPol i inwestora pawilonu handlowego położonego po przeciwnej stronie Berensona (w przyszłości Netto). Łuk na skrzyżowaniu Zaułek-Berensona ma być złagodzony, tak by mógł tam zakręcić autobus (z ul. Zaułek w prawo w Berensona). W tym celu trzeba przestawić słup i przełożyć instalacje. Niezbędne jest także pozyskanie gruntu - mówi wiceburmistrz Piotr Smoczyński. Dodaje też, że w samej ulicy Berensona powstanie dodatkowy pas dla kierowców włączających się do ruchu po wyjeździe z Netto, przejście dla pieszych z azylem pośrodku i chodnik, natomiast przy skrzyżowaniu z Kątami Grodziskimi przejście przez jezdnię obok przystanku. MarcPol zobligowany jest do tego ostatniego oraz do przebudowy łuku Zaułek-Berensona. Resztę robi Netto, a właściwie firma budująca pawilon.

- Mam nadzieję, że MPWiK uda się zsynchronizować budowę kolektora ściekowego w Berensona z tymi inwestycjami, ale z nimi - jak wiadomo - nigdy nic nie wiadomo - mówi wiceburmistrz Smoczyński.

Agnieszka Borowska nie kryje zadowolenia z sukcesu, jakim jest budowa przejścia dla pieszych na ul. Kąty Grodziskie, gdzie rok temu doszło do wypadku.

- Na spotkaniu MarcPol zobowiązał się do budowy przejścia jeszcze wiosną tego roku. Wszyscy na to czekamy - mówi radna.

Bez konkretnych terminów

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ma budować kolektor w tym roku. Czy zdąży - to się okaże, najpóźniej w przyszłym inwestycja musi być gotowa. Netto planuje otworzyć swój sklep najpóźniej w 2014 r., więc terminy wydają się zbieżne.

- Dokładnych dat nie znam, bo to nie my wykonujemy inwestycję, ale nawet gdyby to była nasza sprawa, też trudno byłoby o większą dokładność, ponieważ nie do przewidzenia są u nas ciągle terminy pozyskania gruntów czy wyniki przetargów i odwołania. Ja się cieszę, że zostanie zrobiony bardzo ważny odcinek ulicy, którego władze miasta nie miały w ogóle w planie i zaoszczędzi pewnie z pół miliona złotych. Przygotowanie sprawy i negocjacje trwały ponad dwa lata, ale nie jest łatwo przekonać inwestora do wyłożenia takich kwot, mimo że mamy już jakieś doświadczenie, bo takich porozumień zawarliśmy dotychczas prawie sto, czyli więcej niż reszta dzielnic razem wzięta - podkreśla wiceburmistrz Smoczyński.

Anna Sadowska


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka

Berensona: zmiany w przyszłym roku

22.03.2013 12:02 #abrakadabra
A czy przy tej modernizacji nie zaplanowano również złagodzenia zakrętu Berensona/Kąty Grodziskie? Czyli trasy linii 527? Przecież to dziwaczne wygięcie ulicy w tym miejscu jest totalnym absurdem i każdy większy pojad, w tym autobusy, muszą czekać aż łaskawie ktoś grzecznie im ustąpi.
Czy w tej kwestii coś jest planowane?
22.03.2013 13:40 #stąd, nie stamtąd
Nie jest planowane. Jak widzisz, dopóki czegoś nie zrobi prywatny inwestor (deweloper, sieć handlowa), dopóty inwestycji nie uświadczysz. Kolejny sukces warszawskich samorządowców!
22.03.2013 13:46 #stąd2
Nie jest planowane. Jak widzisz, dopóki czegoś nie zrobi prywatny inwestor (deweloper, sieć handlowa), dopóty inwestycji nie uświadczysz. Kolejny sukces warszawskich samorządowców!
22.03.2013 22:46 #Miejscowy
Jak widać Smoczyński umie sobie poradzić nawet bez środków pochodzących z miasta mając gdzieś nierobów z Zarządu Dróg Miejskich. Tak trzymać.
26.03.2013 10:37 #Słoikowo
Tak, tak, pochwalmy Smoczyńskiego i radną-pilotkę (naczelnym pilotem pozostaje Jaworski). Chwała Bohaterom!

@abrakadabra: masz rację, ten zakręt jest idiotyczny, wystarczyłoby go "ściąć w prawo" (patrząc od strony SzG). W kwestii formalnej: to jest zakręt "Berensona/Berensona". ;-) Taki idiotyczny przebieg ulicy po zakrętach...

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Sprzedam
 Garaże Blaszane, Kojce dla psa, Tanio Producent Jesteśmy przedsiębiorstwem prywatnym, które zajmuje się produkcją, sprzedażą i montażem konstrukcji stalowych już od 12 lat. Dzięki pracowitości i wytrwałości, szybko staliśmy się jednym z wiodących producentów w branży. Oferujemy bogaty wybór naszych produktów. Specjalizujemy się w produkcji i montażu konstrukcji stalowych, takich jak: - garaże blaszane rożne wymiary - garaże z profilu zamkniętego, różne wymiary - magazynki gospodarcze - wiaty stalowe - kioski - schowki budowlane - bramy garażowe - konstrukcje wg. indywidualnych potrzeb klienta - kojce dla psów - bramy ogrodzeniowe Nasze produkty wyróżnia TRWAŁOŚĆ, ESTETYKA, SOLIDNOŚĆ I FUNKCJONALNOŚĆ. Przy najwyższej jakości naszych produktów utrzymujemy KONKURENCYJNE CENY Działamy na terenie CAŁEGO KRAJU, Zapewniamy KRÓTKIE TERMINY REALIZACJI Kontakt: garazerobstal@interia.pl +48 509 038 425 +48 509 038 426 www.robstal.pl robstal.olx.pl

Różne
 Szukam kogoś do niezobowiązującej znajomości przepełnionej szalonymi rzeczami i sexem. Nie posiadam lokum, więc to będziesz musiał sam zorganizować. Lubię eksperymenty i nowe rzeczy. Wymagam kultury i dyskrecji. Zaznaczam, że nie szukam sponsoringu i nie świadczę usług! Szukam osoby tylko do sex-spotkań! Zainteresowany? Napisz do mnie tutaj www.strefaero.pl/kinga Możesz tam zobaczyć też więcej moich zdjęć jeżeli będziesz miał ochotę. Numer telefonu znajduje się po lewej stronie (pod zdjęciem profilowym) To chyba tyle, czekam na Ciebie :*

Oddam za darmo
 Oferuję Ci pożyczkę od 1000 do 500.000 euro na bardzo prostych warunkach. Robię również inwestycje i pożyczki między jednostkami wszelkiego rodzaju. Oferuję pożyczki krótko-, średnio-i długoterminowe we współpracy z moim adwokatem. Nie wiemy o swoich zwyczajach, a nasze transfery są ubezpieczone przez Bank w celu zabezpieczenia transakcji. Dla wszystkich wniosków złożonych w odniesieniu do stawek i staggerings płatności i będę z waszą pomocą. Wreszcie proszę o kontakt przez e-mail: leszekadam.spiewak@gmail.com Whatsapps: +48 515 702 018

GIEŁDA SĄSIADÓW - TANIO KUPIĘ
 Masz projekt, dla którego szukali finansowania, masz niestety odmówiono kredytu z banków z różnych powodów. Jesteś wyjątkowy, uczciwy i dobry charakter. Masz dochód, który pozwala na dokonywanie miesięcznych płatności. Nie martw się jestem osobą fizyczną z kapitałem, chcę udostępnić Państwu w formie pożyczki spłacanej w ciągu maksymalnie 20 lat w tempie od 3 do 5% w zależności od żądanej kwoty i czasu trwania spłat. Nie wahaj się przez chwilę, ponieważ nie będzie rozczarowany. Twoje propozycje i sugestie będą analizowane i brane pod uwagę w możliwie największym stopniu. W przypadku wszystkich Twoich próśb o nasze usługi prosimy o kontakt w skrzynce odbiorczej: leszekadam.spiewak@gmail.com


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
REKLAMA
Helloprint Polska
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA