REKLAMA

Bemowo

komunikacja »

 

Bemowo bez 11-tki poza godzinami szczytu. ZTM proponuje przesiadki

  28 czerwca 2024

alt='Bemowo bez 11-tki poza godzinami szczytu. ZTM proponuje przesiadki'
źródło: Tramwaje Warszawskie

Mieszkańcy Bemowa domagają się przywrócenia tramwajowej 11-tki poza godzinami szczytu oraz w weekendy. Linia ta gwarantowała im np. w nagłych przypadkach zdrowotnych bezpośredni dojazd pod Szpital Wolski lub szybkie przedostanie się bez przesiadki do centralnej części miasta. Tymczasem ZTM proponuje im przesiadki.

REKLAMA

Co dzieje się z jedenastką na Bemowie?

- Na prośbę mieszkańców proszę o przywrócenie częstotliwości przejazdów tramwaju nr 11 również poza godzinami szczytu. Nie może być tak, że przez kilka godzin dana linia nie funkcjonuje wcale - napisała w swojej interpelacji bemowska radna Marta Sylwestrzak, która interweniowała w tej sprawie.

Radna Sylwestrzak, szukając sensownego uzasadnienia dla postępowania Zarządu Transportu Miejskiego, dopytuje: - Po raz kolejny mamy wrażenie, że mieszkańcy Bemowa mają jedynie korzystać z metra. Uruchomienie połączenia na Woli nagle skutkuje okrojeniem autobusu 105 i tramwaju 11. Proszę o wyjaśnienie konkretnych przyczyn tej decyzji, czy były prowadzone badania liczby pasażerów w danej godzinie?

Jak dodaje radna, linia tramwajowa 11 nie dubluje metra, a dowozi mieszkańców Bemowa bezpośrednio do centrum miasta czy Szpitala Wolskiego i stanowi najszybszy środek transportu na ulicy Powstańców Śląskich (jest jeszcze alternatywny tramwaj linii 26, jednak jeździ co 8 minut - zbyt rzadko). Obecnie 11-tka, odjeżdżająca z przystanku Nowe Bemowo w kierunku mokotowskiego osiedla Sielce, ma blisko 5 godzinną przerwę (między 9:17 a 14:11) i 11 godzinną przerwę (między 19:04 a 6:00), zaś w weekendy 11-tka na tej trasie nie kursuje wcale. Zdaniem mieszkańców jest to złe rozwiązanie, którego nikt z nimi nie konsultował.

Wstąp do księgarni

ZTM proponuje mieszkańcom Bemowa przesiadki

Jak dowiadujemy się z odpowiedzi udzielonej radnej Sylwestrzak, decyzja o wprowadzeniu dwóch wariantów trasy linii 11 (dłuższego z Sielc do Nowego Bemowa w godzinach szczytu i krótszego: z Sielc do cmentarza Wolskiego poza godzinami szczytu i w weekendy) wynika z tego, że po wydłużeniu linii metra M2 do stacji Bemowo liczba pasażerów podróżujących między dzielnicą Bemowo a Wolą i Śródmieściem liniami tramwajowymi (kursującymi ulicami Powstańców Śląskich i Połczyńską-Wolską) znacznie się zmniejszyła.

- Duża część pasażerów przesiadła się do metra - informuje dyrektor pionu administracyjno-organizacyjnego ZTM Renata Wiśniewska. - Podkreślamy, że dojazd do szpitala Wolskiego poza godzinami szczytu zapewnia linia 26 z przesiadką na tym samym peronie do linii 11 na przystankach Sowińskiego lub Reduta Wolska, lub z przesiadką do linii 10 na przystankach, na wspólnym odcinku trasy (na ul. Powstańców Śląskich, Połczyńskiej lub Wolskiej). Z przeprowadzonych obserwacji wynika, że linia 26 poza godzinami szczytu i w weekendy zapewnia pasażerom odpowiednią liczbę miejsc - dodaje urzędniczka.

REKLAMA

11-tka na Nowe Bemowo nie jest wykluczona

- Zapewniamy, że prowadzimy obserwację napełnień linii tramwajowych w nowym układzie komunikacyjnym. Na podstawie danych zebranych w dłuższym czasie zweryfikujemy przyjęte rozwiązanie. W przypadku stwierdzenia potrzeby dalszego zwiększenia liczby miejsc w komunikacji tramwajowej na Bemowie podejmiemy - w miarę posiadanych możliwości - odpowiednie działania - zapewnia Renata Wiśniewska.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (7)

# Tubylec

28.06.2024 10:34

15 minutowe miasto z 5 godzinną przerwą w środku dnia. "Ja proszę pana mam bardzo dobre połączenie". Sprzedajcie auta, to zostaniecie niewolnikami systemu.

# Ktoś

28.06.2024 21:36

Bareja by tego lepiej nie wymyślił

# Marian

29.06.2024 00:11

15 minutowe getta

REKLAMA

# Krystian i sąsiedzi

02.07.2024 10:06

Komunikacja miejska to nie podkarpacki bus, żeby ruszał w trasę po zebraniu kompletu. Puszczacie w weekendy najdłuższe tramwaje i dziwicie się, że jeżdżą puste? Problemem jest urągająca stolicy częstotliwość 26 poza szczytem i w weekendy. Skoro długie tramwaje z jedenastki się nie zapełniają, to wydłużcie chociaż trzynastkę na krótkich tramwajach!
Dlaczego w zeszłe wakacje linia 76 (na długich tramwajach!) mogła kursować w wakacje co 4 minuty w dni powszednie i co 8 minut w weekendy do Nowego Bemowa? Jakoś tramwaje puste wtedy nie jeździły, pomimo, że też było metro do wyboru!

# zjelonek

02.07.2024 12:45

Kiedyś linie tramwajowe nie kursujące cały dzień mały numery od 40stu

# jkk

02.07.2024 22:58

Próbowałem dziś dojechać do Dworca Centralnego. Na przystanku przy Synów Pułku usiłowałem wsiąść do 10, ta jechała do zajezdni. Po minucie miała pojawić się 11 ale zapomniała . 15 minut później pojawiła się kolejna 10 do której z radością wsiadłem, lecz, po przejechaniu kilku przystanków motorniczy osobiście oświadczył, że jedzie do zajezdni i radzi pasażerom aby się przesiedli. Na szczęście pojawił się spóźniony tramwaj 11, który spełnił moje oczekiwania.

REKLAMA

# Gosc

05.07.2024 17:12

Dojazd z okolic Galerii Bemowo do centrum to masakra
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy