REKLAMA

Bemowo

inwestycje »

 

Bemowo dzielnicą roku. "Prestiżowe wyróżnienie"

  28 marca 2024

alt='Bemowo dzielnicą roku. "Prestiżowe wyróżnienie"'
Adam Zawistowski, Jarosław Dąbrowski, burmistrz Urszula Kierzkowska, Ewa Przychodzień-Schmidt i Marek Lipiński źródło: FB Maciej Ryszkowski

Bemowo zostało ogłoszone dzielnicą roku w plebiscycie Warszawiaki 2023. - Bemowo jest niesamowite, to naprawdę cudowna dzielnica dla wszystkich - mówi burmistrz Urszula Kierzkowska.

REKLAMA

Co to są Warszawiaki? Najlepiej ujął to sam organizator: "Warszawiaki to plebiscyt, który odbywa się pod patronatem prezydenta miasta stołecznego Warszawy, a zainaugurowany w 2014 r. przez dziennikarza i warszawiaka Bartosza Kańtocha. Jego celem jest docenienie tego, co najlepsze w stolicy i dla stolicy. Najważniejszą rolę w wydarzeniu odgrywają jednak mieszkańcy miasta, którzy zarówno zgłaszają swoje propozycje, jak i wybierają zwycięzców w głosowaniu finałowym".

Inne kategorie to: kawiarnia, restauracja, sport, kultura, rozrywka, zdjęcie, inicjatywa, wydarzenie i warszawiak roku. Ostatnią kategorią, zgodnie z obecnymi trendami i postępem, jest także "Warszawa w sieci".

Bemowo jest "debeściak"?

Nagrodę podczas gali finałowej odebrała Urszula Kierzkowska, burmistrz dzielnicy Bemowo, oraz jej zastępca Jakub Gręziak.

- Chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy oddali swój głos na naszą dzielnicę. Bemowo jest niesamowite, to naprawdę cudowna dzielnica dla wszystkich. Tu po prostu żyje się lepiej - dziękowała pani burmistrz. - Nagroda w plebiscycie Warszawiaki 2023 to także wspaniały prezent z okazji jubileuszu 30-lecia, który Bemowo obchodzi właśnie w tym roku.

- Jest mi niezmiernie miło, tym bardziej że, aby zagłosować, należało wysłać płatną wiadomość sms - mówi przewodniczący rady Jarosław Dąbrowski. - Ta nagroda jest dla nas naprawdę wielkim wyróżnieniem i to nie jest kokieteria. Jest jednak jeszcze wiele do zrobienia - dodaje i wylicza choćby budowę basenu przy Lazurowej, budowę nowych szkół, modernizacje ulic na Grotach i Boernerowie czy wreszcie budowę siedziby Bemowskiego Centrum Kultury wraz z salą widowiskową na Nowym Bemowie. - Mam nadzieję, że dzięki europejskim pieniądzom z Krajowego Planu Odbudowy uda się na Bemowie zrealizować znacznie więcej inwestycji, niż w poprzednich latach - mówi Dąbrowski.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Nawiązanie do tradycji

Dawniej podobny plebiscyt przeprowadzała popularna, nieistniejąca już dziś popołudniówka "Express Wieczorny", która w 1996 roku stała się kolorową gazetą poranną. W 1998 roku tytuł Warszawiaka Roku głosami mieszkańców stolicy został nieżyjący już dziś dziennikarz i varsavianista Włodzimierz Liksza, zaś w 1999 honor Warszawiaka Stulecia otrzymał Jerzy Waldorff. W czerwcu tego samego roku gazeta przestała się ukazywać.

hk

 

REKLAMA

Komentarze (5)

# pZz

03.04.2024 20:47

Ze co? Z roku na rok gorzej. Gdzie basen i szkola na Szeligowskiej? Gorczewska rozwalona juz nty rok. Kolega od sciezki rowerowej na Batalionow tez pewnie swoje tu doda. Budowa 400 metrow Lazurowej - rok. Skrzyzowania z Narwik brak. Nawrotki opracowal imbecyl. Park Gorczewska syf. Usiasc na trawie nie mozna, bo sraki wszedzie. Okolica grilli to jedno wielkie smietnisko w weekendy. Mozna wymieniac. Ale znow wybierzecie to samo. Usmiechnietego Dabrowskiego, wyborczego krola kazdego slupa w dzielnicy.

# rowerzysta Robi

04.04.2024 00:13

To mieszkańcy Bemowa głosowali za swoją dzielnicą, wypada to uszanować i się cieszyć.
No ale to końcówka kampanii i jest u nas na Bemowie jedno takie ugrupowanie które szaleje z nienawiści do wszystkiego wokół, publikuje bzdury gdzie się da i nie jest to o dziwo PiS! To tak zwani lokalni kandydaci, bezpartyjni (ha, ha, ha) ale za to z wielkim EGO - nazwiska w nazwie komitetu, grupa fb Bemowo zmieniona na Sylwestrzak-Oborski + PL2050
niedługo odejdą w zapomnienie

# jkk

04.04.2024 18:56

Bemowo jest rzeczywiście fantastycznym miejscem do zamieszkania choćby z uwagi na swoje położenie, łatwość wyjazdu z miasta, najświeższe powietrze w Warszawie, dużo miejsca na inwestycje mieszkaniowe itp. Problemem dla intensywnego rozwoju dzielnicy są, jak zwykle, pieniądze a raczej ich niedostatek.
Sprawowanie rządów przez władze dzielnicy można oceniać różnie. Z punktu widzenia mieszkańca Chrzanowa mam cały szereg uwag krytycznych wobec władz dzielnicy i miasta. Lokalizacja szkoły na Szeligowskiej, której otwarcie ma nastąpić we wrześniu to "zasługa" poprzedniej ekipy rządzącej dzielnicą, podobnie z decyzją o parkowaniu na byłej ścieżce rowerowej na Batalionów która w moim przekonaniu była przekroczeniem uprawnień przez urzędników.
Lada chwila może bezpowrotnie minąć szansa nabycia przez miasto terenu pod szkołę ze wspaniała lokalizacją przy Batalionów - oferowaną juz miastu przed kilku laty. Audytu wymaga sprawdzenie czy stworzona została stosowna do postanowień planu miejscowego oraz wydanych WZ ilość miejsc parkingowych - wystarczy policzyć ile samochodów parkuje nielegalnie np. na będących prywatną własnością terenach po płn stronie Batalionów vis a vis osiedla Robyga, z chwilą kiedy właściciel zdecyduje się ruszyć tam ze swoją inwestycją samochody muszą stamtąd zniknąć. Zresztą, te z chodnika na całej niemal długości ulicy - też.
Nagminnie parkują na chodniku pojazdy dostawcze, czego robić nie powinny. Kierowcy bezczelnie korzystają z totalnej nieudolności Straży Miejskiej, o braku działań policji nie wspominając.
Jak widać, wiele jest jeszcze do naprawy...

REKLAMA

# gosc

08.04.2024 10:05

Dzielnica roku?
Najswiezsze powietrze? Park na Bemowie ostatnimi czasy zaczadziony od grillowania zadna przyjemnosc tam usiasc i odpoczac wszedzie dookola smierdzi podpalka do grilla a na koniec tona smieci. Sciezki rowerowe robiące za parking. Jeden zapchany basen juz nie wspominajac ze ta dzielnica nie ma tez np. szpitala wiec w czym ona jest lepsza od innych dzielnic ze wybrana zostala najlepsza?

# jkk

08.04.2024 18:51

Wzruszyła mnie sytuacja kiedy, kilka dni temu, wjeżdżałem na posesję znajomego. Czekając na otwarcie się bramy tuż przede mną zauważyłem zatrzymującą się może dwuletnią dziewczynkę na rowerku, zasłaniał jej i mnie szansę wcześniejszego zobaczenia się nawzajem stojący na chodniku samochód dostawczy. Dziecko wykazało się wyobraźnią większą aniżeli ten współczesny furman, który zaparkował swoją furę gdzie jemu było wygodnie. Takie sytuacje zdarzają się na Batalionów, kilka razy dzieciak na wrotkach czy rowerku lądował na masce samochodu.
Zgodnie z planem miejscowym Chrzanów 2 oraz WZ dla osiedli po południowej stronie Batalionów na tej ulicy nie powinno być żadnego parkingu, miejsca do postoju winny być na terenach osiedli. Przed poprzednimi wyborami samorządowymi dla celów wyborczych dopuszczono się świadomie lub bezmyślnie zignorowania prawa tworząc parking w miejscu ścieżki rowerowej. Mam nadzieję, że nowe władze dzielnicy szybko ten błąd naprawią.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA