REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Legionowo

inwestycje

 

Będzie "przebitka" z Chotomowa przy Lidlu w Jabłonnie

  8 czerwca 2022

Będzie "przebitka" z Chotomowa przy Lidlu w Jabłonnie
DB

Ogłoszono przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie ul. Paderewskiego w Jabłonnie na odcinku od Chotomowskiej do drogi technicznej ul. Zegrzyńskiej, tuż przy Lidlu. Ulica ta została nazwana "strategiczną" dla gminnego ruchu kołowego i zapewne taką się stanie, gdyż stworzy bezpośrednią "przebitkę" dla mieszkańców Chotomowa do centralnej części Jabłonny.

REKLAMA

Urząd Gminy Jabłonna pozyskał spore dofinansowanie do tej inwestycji z rządowego funduszu "Polski Ład" (5 mln zł). Nie wiadomo natomiast, ile sam samorząd będzie musiał przeznaczyć. Tego dowiemy się po rozstrzygnięciu przetargu.

Bezpośrednie połączenie drogą lokalną Chotomowa, Dąbrowy Chotomowskiej, a nawet Olszewnicy z centrum Jabłonny będzie dla mieszkańców niezwykle wygodnym skrótem, z którego chętnie będą korzystać.

REKLAMA

Kto się bardziej cieszy?

Nie ma co ukrywać, że z tej inwestycji bardziej ucieszą się mieszkańcy Chotomowa, Dąbrowy Chotomowskiej, a także bardziej odległych miejscowości na terenie gminy Wieliszew, aniżeli mieszkańcy samej Jabłonny. Niekorzystne skutki nasilonego ruchu odczują zwłaszcza mieszkańcy ulicy Królewskiej a okolice skrzyżowania przy Lidlu mogą zostać zakorkowane, zwłaszcza że zielone światło pozwalające włączyć się do ruchu w ul. Modlińską jest bardzo krótkie.

REKLAMA

Co powstanie i do kiedy?

Przetarg dotyczy zaprojektowania i wybudowania drogi jednojezdniowej dwukierunkowej ul. Paderewskiego o długości 1,8 km łączącej ulicę Chotomowską z drogą krajową nr 61 tuż przy Lidlu i naprzeciwko Leroy Merlin w Jabłonnie. Wzdłuż drogi powstanie energooszczędne oświetlenie, chodnik oraz ścieżka rowerowa oraz odwodnienie. Zakończenie prac projektowych przewidziano do 15 stycznia 2023 roku, zaś całkowite zakończenie robót budowlanych wraz z odbiorami do 30 października 2023 roku. Wykonawcę inwestycji powinniśmy poznać już wkrótce.

(db)

.
 

Komentarze (5)

# bobik

08.06.2022 20:18

No i fajnie...

# Seba typowy polityk

08.06.2022 20:48

Strategiczne - zabawne są słowne chwyty marketingowe. Objazd bez sensu prowadzący do wąskiego gardła ze światłami... A swoją drogą jest tam bardzo podobna droga wystarczy skręcić w jagiellońską która przejdzie w Zacisze, która z kolei przechodzi w Listopadowa i prowadzi w... To samo miejsce. Oczywiście tam gdzie powstanie ta 'strategiczna droga' nie ma żadnej infrastruktury za wyjątkiem prądu i gdzie nie gdzie gazu... Brawoooo

# Strategiczny

09.06.2022 12:57

Bardziej strategiczne jest przedłużenie przy rondzie w kierunku Chotomowa ale tam właśnie parking powstaje - aż się nasuwa pytanie - Kto i za co na to pozwolił ???

REKLAMA

# Mieszkanka królewskiej

10.06.2022 09:24

Kolejny kit!!!! Mieszkam przy królewskiej!! Na co dzień widzę co dzieje się! Już z tej prowizorycznie przekopanej ulicy wszystkie pojazdy jadą królewską do parkingu lidla aby dalej dostać się do ulicy zegrzyńskiej!!!!! Parking lidla JEST traktowany jak obwodnica jablonny, ta nowa ulica nic nie da!!!! Gdyby było bezpośrednie połączenie tej nowo budowanej ulicy z ulicą zegrzyńską, z ronda to miałoby sens A tak to kolejne wywalone pieniądze. Nie dość że woda z parkingu lidla wylewa się na ulicę królewską bo parking JEST położony wyżej niż królewską i nie ma prawidłowego odwodnienia to teraz szykują nam kolejne zatory! Z garażu nie można wyjechać bo na królewskiej jest korek bo tiry wyjeżdżają żeby swobodnie podjechać pod rampę rozładunkową, korek jest bo wszyscy jadą przez parking żeby dojechać do skrzyżowania z ulicą zegrzyńską!! Reasumując, znowu jakiś urzędas zza biurka zaplanował i zapłacił za coś co zamiast ułatwić życie to jeszcze skutecznie utrudnia!!!! Już teraz po utwardzeniu tej nowej ulicy coraz częściej kierowcy jadą "pod prąd" ,z parkingu lidla, ulicą królewską żeby szybciej dojechać do listopadowej albo do tej nowej ulicy. Urzędnicy zróbcie sobie chociaż raz spacer po terenie Jabłonny i zobaczcie jak to wszystko wygląda w praktyce. W godzinach urzędowania zza biurek tego bałaganu nie widać .JESZCZE raz podkreślam, że trzeba było pomyśleć o połączeniu tej nowej ulicy z rondem na ulicy Zegrzyńskiej A nie robić kolejna prowizorkę. Czas pomyśleć o kanalizacji burzowej na królewskiej ,która zbierałaby lejącą się wodę z parkingu lidla, wodę która zalewa nam domy!!!!

# Jabłoniarka

10.06.2022 09:38

Zamknijcie obwodnicę przez parking lidla!!!! Zróbcie kanalizację burzliwą na krolewskiej!!! Kto wydał zezwolenie na postawienie komórek na ulicy królewskiej w pasie ulicy!!!! Nie dość że wąsko, woda deszczowa zalewa posesje to jeszcze stoją blaszane komórki!!! Mowa jest o 2 komórkach które znajdują się gdzie był dawniej zakład z granitem. Jaki mądry urzędnik pozwolił na wybrukowanie całkowite połączone z pojazdami do nowego szeregu na ulicy Królewskiej. Nie dość że w czasie opadów deszczu woda nie ma gdzie spływac to jeszcze nie ma tam skrawka ziemi żeby mogła swobodnie wsiąkać. BETONIAZA! Zróbcie coś z tym!!!!!
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA